Kabát uzavře program všech zastávek festivalu Hrady CZ

Vydáno 30.06.2016 | autor: redakce

Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 15. července na hradě Točník, zná kompletní line-up. Hlavní hvězdu letošního hradního turné, kapelu Kabát, si budou moci fanoušci poslechnout na všech zastávkách v sobotu před půlnocí. Uzavře tak program všech štací. 

Kabát uzavře program všech zastávek festivalu Hrady CZ Kabát bude v létě jezdit od hradu k hradu

V pátek fanoušci na dvou stageích zhlédnou Monkey Business, Mandrage, Xindla X nebo speciální hodinový hradní set rapperů Rytmuse a Vladimira 518 a další kapely a interprety. Pouze na festivalu Hrady CZ budou moci fanoušci toto léto vidět hrát kapelu Pražský výběr. Soboty budou patřit například skupinám No Name, Divokej Bill, Visací zámek nebo Mňága a Žďorp.

Hrady CZ, oceněné v anketě Žebřík, zvou letos i na Kabát. Poprvé proběhnou také na Slovensku

Během léta bude festival putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.


Nadšení fanoušci na Točníku v roce 2014. Foto: Tomáš Jeřábek

MOŽNOST UBYTOVÁNÍ I KYVADLOVÁ DOPRAVA

V pátek se areály otevřou v 16 hodin a kromě vystoupení kapel Portless. Nebe, Rajvosa Prag Band či Gazdina Roba nebude chybět oblíbený hradní karneval, kdy nejlepší masky vyhrají ceny. Páteční program zůstává i nadále rozšířen na dvě pódia a nabízí tak plnohodnotnou festivalovou atmosféru. V sobotu se areály otevřou již v půl jedenácté a v průběhu dne se na dvou pódiích na českých a moravských hradech dále vystřídají Vypsaná Fixa, UDG, Ewa Farna, Anna K., Krucipüsk, Pipes and Pints, Desmod, Skyline Poletíme, Smrtislav či Rybičky 48.

vložte odkaz, text nemažte

Festival nabídne návštěvníkům za příplatek možnosti ubytování v komfortních VIP Hradních kempech nabízejících ubytování v hlídaném areálu s vlastním sociálním zařízením a sprchami a tradiční stanové městečko zdarma. V těsné blízkosti areálu bude možnost využít prodejny potravin, úschovny kol a batohů a navýší se sociální zázemí i kapacity parkovišť. Připravena bude opět kyvadlová doprava. Nově festival nabídne širší výběr gastronomie a nápojů ve festivalovém areálu.


Na Veveří se loni návštěvníci parádně zchladili. Foto: Romana Šlapáková

I NA HORKO JSOU POŘADATELÉ PŘIPRAVENÍ

V případě horkého počasí budou v pohotovosti hasičské kropicí vozy a zajištěn dostatek pitné vody. V rámci festivalové vstupenky bude možné navštívit jednotlivé hrady a návštěvníci se budou moci letos zapojit do velké prázdninové soutěže s tématikou Karla IV. Připravena je také fotosoutěž o nejlepší fotky z festivalu určená zájemcům z řad návštěvníků, veškeré informace o soutěžích budou zveřejněny na webových stránkách festivalu.

TERMÍNY A MÍSTA:
15. - 16. 7. Točník
22. – 23. 7. Kunětická hora
29. - 30. 7. Švihov
5. - 6. 8. Rožmberk nad Vltavou
12. - 13. 8. Veveří
19. - 20. 8. Hradec nad Moravicí
26. - 27. 8. Bouzov
2. - 3. 9. Bezděz
10. 9. Červený Kameň, Slovensko

tz, jm

Témata: Hrady CZ, Kabát, Xindl X, Divokej Bill, UDG, Skyline, Anna K., Ewa Farna, No Name, Mandrage, Nebe, Desmod, Rybičky 48, Vypsaná FixaKrucipüsk, festivaly

zavřít