Hrady CZ se na konci srpna vydají na Bouzov. Kabát, No Name a spol. nesmí chybět

Vydáno 24.08.2016 | autor: redakce

Putovní festival Hrady CZ se 26. a 27. srpna přesouvá na Bouzov na Olomoucku. Dále se představí na českém Bezdězu a letos historicky poprvé svou pouť pod názvem Slovenské hrady ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku.

Hrady CZ se na konci srpna vydají na Bouzov. Kabát, No Name a spol. nesmí chybět Kabát letos Hrady CZ objíždí poprvé. Foto: Petr Gavel

Hlavní hvězdou festivalu je letos kapela Kabát, která na Bouzově vystoupí v sobotu před půlnocí. V pátek se festivalový areál se dvěma pódii otevře v 16 hodin, první koncert vypukne již v půl šesté a fanoušci se mohou těšit na koncerty Xindla X, Monkey Business, Pražského výběru, Mandrage nebo Rytmuse a Vladimira 518 ve společném setu sestaveném exkluzivně pro Hrady CZ. O sobotní hudební program se postarají například kapely No Name, Divokej Bill, Mňága a Žďorp, Desmod nebo Visací zámek a další. Permanentky na festival lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Hrady CZ: Pátek v Hradci nad Moravicí s kosmickými Mandrage i divokými Monkey Business

První den budou moci návštěvníci zhlédnout také koncerty kapel Gazdina Roba či Nebe. Chybět nebude také tradiční páteční karneval v maskách o ceny, vyhlášení nejlepších masek proběhne ve 21 hodin večer. V sobotu se areál otevře již v půl jedenácté dopoledne a na dvou pódiích zde dále vystoupí například Vypsaná Fixa, Skyline, Pipes and Pints či UDG.

KABÁT SE TĚŠÍ NA "KOMORNÍ" KONCERT, NO NAME RÁDI POZNÁVAJÍ

Rocková kapela Kabát v čele s frontmanem Pepou Vojtkem sobotní program o půlnoci ukončí. Pro Kabáty je to historicky první letní "šňůra" s festivalem Hrady CZ. "Hrady CZ jsme ještě nejeli a chtěli jsme zkusit něco ,komornějšího'," říká frontman Kabátů Josef Vojtek. "A navíc, kdy si uděláte ve svém volnu čas na prohlídku těchto hradů?" dodává zpěvák. A Igor Timko z No Name se připojuje: "Hrady CZ jsou originální projekt, který spojuje hudbu s historií, což je skvělá kombinace. Nebýt něj, nikdy všechny tyto hrady nepoznáme." Program festivalu Hrady CZ na Bouzově dále nabídne vystoupení kapel Krucipusk, Smrtislav, Rybičky 48 či Poletíme?

Návštěvníci festivalu Hrady CZ na Bouzově mohou za příplatek stanovat v komfortních VIP Hradních kempech nabízejících ubytování v hlídaném areálu s vlastním sociálním zařízením a sprchami nebo zdarma v tradičním stanovém městečku vedle areálu festivalu.

vložte odkaz, text nemažte

Nově mají návštěvníci festivalu možnost zapojit se do velké prázdninové soutěže s tématikou Karla IV, připravena je také fotosoutěž o nejlepší fotky z festivalu určená zájemcům z řad návštěvníků. Veškeré informace o soutěžích jsou zveřejněny na webových stránkách festivalu, facebooku a ve festivalové brožuře.

tz, jm

Témata: Nebe, Pražský výběr, Mandrage, Xindl X, Rytmus & Vladimir 518, Monkey Business, Smrtislav, UDG, Skyline, Visací zámek, Divokej Bill, Kabát, No Name, Poletíme, Rybičky 48, Mňága a Žďorp, Vypsaná fixa, Pipes and Pints

zavřít