Hrady.cz startují v pátek na Točníku. "Těšte se na pořádnej nářez!" vzkazuje Kabát

Vydáno 13.07.2016 | autor: redakce

Dvanáctý ročník letního festivalu Hrady CZ letos odstartuje v pátek a sobotu 15. a 16. července na hradě Točník. Hlavní hvězdou bude kapela Kabát, kterou si fanoušci budou moci poslechnout na všech zastávkách v sobotu před půlnocí.

Hrady.cz startují v pátek na Točníku. Kabát se těší na nářez na všech zastávkách festivalu Hrady.cz

V pátek se festivalový areál u hradu Točník se dvěma pódii otevře v 16 hodin, první koncert vypukne již v půl šesté a fanoušci se mohou těšit naMandrage, Monkey Business, Pražský výběr nebo Xindla X či Rytmuse a Vladimira 518 ve speciálním "hradním" setu.

SOUTĚŽ O VSTUPY NA LIBOVOLNOU ZASTÁVKU HRADY.CZ

O sobotn program se postarají například No Name, Divokej Bill či Mňága a Žďorp a další. Během léta bude festival putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

KABÁT SE TĚŠÍ NA OSLAVU HUDBY

První festivalový den budou moci návštěvníci na louce s výhledem na hrad Točník zhlédnout také koncerty Rajvosa Prag Band či kapely Nebe. Chybět nebude také tradiční páteční karneval v maskách o ceny, vyhlášení nejlepších masek proběhne ve 21 hodin večer. V sobotu se areál festivalu Hrady CZ otevře již v půl jedenácté dopoledne a na dvou pódiích zde dále vystoupí například Visací zámek či Skyline. Rockeři Kabát v čele s frontmanem Pepou Vojtkem sobotní program o půlnoci ukončí.

vložte odkaz, text nemažte

Pro Kabáty je to historicky první letní "šňůra" s festivalem Hrady CZ. "Normálně se s ostatními interprety nepotkáme, ale festivaly jsou výjimkou. Na Hradech to bude jedna oslava - hudby samozřejmě. Všechny nás spojuje láska k muzice, tak ať se návštěvníci těší na pořádný nářez," říká Pepa Vojtek. A Xindl X dodává: "Na festivalu Hrady CZ mě baví, že je putovní. Člověk si tam připadá vlastně jako doma." V rámci festivalové vstupenky je opět možné navštívit hrad Točník včetně jeho prohlídkových tras. Nově mají návštěvníci festivalu možnost zapojit se do velké prázdninové soutěže s tématikou Karla IV. Připravena je také fotosoutěž o nejlepší fotky z festivalu určená zájemcům z řad návštěvníků, veškeré informace o soutěžích budou zveřejněny na webových stránkách festivalu.

tz, jm

Témata: Hrady.cz, KabátNebe, Pražský výběr, Mandrage, Xindl X, RytmusVladimir 518, Monkey Business, Smrtislav, Mňága a Žďorp, Rybičky 48, Vypsaná fixa, Divokej Bill, No Name, UDG, Desmod, Skyline, Visací zámek

zavřít