LIVE: Křest bez křtu: Smrtislav a jeho Notorickej samotář zatemnili Café V lese

Vydáno 02.06.2016 | autor: Hedvika Pajerová

V komorní atmosféře vyhlášeného hipsterského podniku v pražských Vršovicích proběhl křest debutové desky projektu Smrtislav. Za ním stojí Tuzex, momentálně působící také v kapelách Vanessa a The Prostitutes, s trojicí známých muzikantů.

LIVE: Křest bez křtu: Smrtislav a jeho Notorickej samotář zatemnili Café V lese Smrtislav v Café V lese desku nakonec nepokřtil. Foto: Pavel Mužák

SMRTISLAV
CAFÉ V LESE, PRAHA
1. 6. 2016


Jako support oznámila tato mladá česká kapela tři formace. Jednalo se dvojici hudebníků Munroe, kterou tvoří Jan Kunze a Vladimír Jaške, dále o dvojici DJs s názvem Golden Cats, kteří se postarali o afterparty, a poprockové Nodur. Ti dorazili na oslavu vydání CD Notorickej samotář až ze Znojma.

Smrtislav interview: Jsem poslední romantik na světě

SMRTISLAV - SAMÍ ZKUŠENÍ MUZIKANTI

Svoje první koncerty má Smrtislav už dávno za sebou. Fanoušci je mohli vidět na oslavě 96. narozenin vyhlášeného pražského klubu Chapeau Rouge, na Náplavce nebo třeba na Megaton Fashion Show v Lucerna Music Baru. Skupina je tvořena samými profesionálními muzikanty - jen frontman Tuzex prošel téměř desítkou kapel. Ostatní členové živé podoby Smrtislava nejsou pozadu: kytarista Jakub Zachoval je známý především z Lus3, bubeník Michal Mach hraje s Benem Cristovao, ale je známý i z kapel City Lights nebo River Jordan, a basák Kryštof Mašek momentálně doprovází Mekyho Žbirku.Po deváté hodině nastoupili před sál tohoto malého podniku, který byl zaplněn černě oblečenými fanoušky, a za výborného zvuku se opřeli do první skladby, singlu Sama doma. Frontman Tuzex ho odzpíval v klobouku a za doprovodu roztodivných tanečních kreací. Následovaly téměř všechny věci z nové desky a jedna píseň, která se na albu ještě ani neobjevila. Nechyběla ale ani coververze popové skladby Milujem se čím dál víc od Petra Kotvalda.

Smrtislav přivezli do Plzně chystanou desku Notorickej samotář. Došlo i na hit Petra Kotvalda

CD SE NEPOKŘTILO

A jak vypadal samotný křest? Žádný neproběhl. Během setu Smrtislava se nekonalo zvaní hostů a polévání CD, vlastně mezi skladbami o desce Notorickej samotář nepadlo ani slovo. A bylo to dobře. Atmosféra koncertu byla vynikající a jakýkoliv zásah do probíhajícího dění by byl jen na škodu. Celý večer završil frontman slovy "Ať žije Smrtislav."


Setlist: Sama doma, Skrytej talent, Notorickej samotář, Kondolence, Otrávená večeře, (nová skladba), Nekonečně dlouhý ráno, Ani smrt nás nerozdělí, 2 000 000 světelnejch let, Lovkyně, Milujem se čím dál víc, V noci se mi zdálo

text: Hedvika Pajerová, foto: Pavel Mužák

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít