LIVE: Three Days Grace v Praze nenechali nadšené fanoušky vydechnout

Vydáno 25.01.2016 | autor: redakce

Kanaďani Three Days Grace poprvé vyrazili do Česka na sólové vystoupení. Kdo se i v předvečer pracovního týdne rozhodl vyrazit do pražských Holešovic, rozhodně nemohl litovat. Snad si kapela tuzemské fanoušky oblíbila natolik, že zařadí Českou republiku do své oblíbené destinace. Koncert v Malé sportovní hale totiž stál za to. 

LIVE: Three Days Grace v Praze nenechali nadšené fanoušky vydechnout Three Days Grace v Praze nenechali nadšené fanoušky vydechnout

V Praze poprvé, to byl hlavní důvod proč vyrazit v neděli 25. ledna na Three Days Grace. V České republice teprve podruhé. Organizátoři jednoho z největších českých festivalů Rock for People přivezli do pražské Malé sportovní haly jednu z nejoblíbenějších kapel současné pop-rockové až post-grungeové scény. Fanoušky mají především v mladším a dívčím publiku. A není divu, songy o nepovedených láskách a trablích obyčejného života táhnou hlavně mlaďochy. Poprvé u nás hráli TDG loni právě na Rock for People, tentokrát už si vyšlápli i na vlastní koncert.

Three Days Grace v Praze: Pro klub velcí, pro halu ještě malí


Jako předskokany sebou přivezli britské uskupení We Are The Ocean, které už za sebou pár českých koncertů paradoxně má. Bezpochyby skvěle splnili roli předkapely. Klubový groove a energii vznesli před několik set diváků a jistě si tak vytvořili nový fanklub. Mezi skladbami si nebrali servítky a pálili do publika jen to nejlepší, co umí. V sestavě dominoval zpěvák hrající na kytaru, který kašlal na rádoby rockerské pózy či přehrávání zpěvu, ale jednoduše si vystoupení užíval, což se skvěle přenášelo na publikum. Když dohrála skladba Holy Fire, hala už byla napěchovaná. Hlavně kraje pódia. Chorálově se neslo jediné heslo: "Three Days Grace!"


A ti na sebe nenechali dlouho čekat. Po intru z dílny Rage Againist The Machine na plac přiběhla velice sehraná parta. Ačkoliv ze začátku se zdálo, že diváky čeká klasický model - skvělý zvuk předkapely - horší headlinerů, Three Days Grace se do toho opřeli natolik, že nesrovnalosti na mixážním pultu zanikli v euforických pěních singlů publika.

Rock for People: TOP 5 momentů druhého dne

Ostrá I Am Machine rozpohybovala i diváka odpočívajícího až vzadu u zvukaře. Kotel vpředu tak vřel. Three Days Grace střídali starší skladby s novinkami z loňského alba Human. Nechyběly ale ani až nostalgicky známé písně Just Like You nebo Pain. Závěr gradoval ve znamení pecek I Hate Everything About You a Animal I Have Become. Nesmíme opomenout ani skvostná klávesové sóla a hlavně sóla na bicí jednoho ze zakládajících členů Neila Sandersona.


Three Days Grace zkrátka naservírovali to, na co čeští fanoušci absentující na hradeckém festivalu čekali celý život. Skvělá show bez zbytečných řečí, se surovým zvukem a častou spoluprací nového zpěváka s publikem - tak to byl nedělní večer s Three Days Grace. Do té doby visící otazník nad kvalitou zpěvu nováčka Matta Waltsa, který nahradil Adama Gontiera, se rázem rozplynul. O koncertu Three Days Grace tak můžeme mluvit jako o vynikajícím startu do letošního hvězdami nabitého hudebního ro(c)ku.

text: Jan Mareš, foto: Marek Holoubek

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít