RECENZE: Chameleon Robbie Williams dává vybrat ze švédského stolu emocí

Vydáno 07.11.2016 | autor: Filip Pešta

Robbie Williams neusíná na vavřínech ani na svém už jedenáctém albu. Názvem uhodil hřebíček na hlavičku - s britskou hudební ikonou se zkrátka nudit nebudete. Příští rok album představí také naživo v Praze

RECENZE: Chameleon Robbie Williams dává vybrat ze švédského stolu emocí Robbie Williams je vyhlášený showman


Robbie Williams

The Heavy Entertainment Show

Skladby:
The Heavy Entertainment Show, Party Like a Russian, Mixed Signals, Love My Life, Motherfucker, Bruce Lee, Sensitive, David's Song, Pretty Woman, Hotel Crazy,  Sensational

11 trax / 38:37 min

vložte odkaz, text nemažte

Vydavatel: Sony Music

I když se Robbie Williams v posledních letech prezentuje jako šťastný otec od rodiny, na svou kariéru nezanevřel. Na odpočinek se mu ani trochu nechce a jeho nová deska jen potvrzuje, že na pomyslném popovém trůnu může sedět, jak dlouho uzná za vhodné. 

VIDEO: Popový car Robbie Williams řádí na východě Evropy!

Nejsilnější stránkou The Heavy Entertainment Show je bezpochyby hudební barevnost. Williams coby žánrový chameleon může klidně nahrát komerční popovou skladbu, kde si drze vypůjčí smyčccový part z Romeo a Julie od Prokofjeva, a stejně tak řemeslně skvělou práci odvede v diskotékové Sensitive, "boybandovské" Love My Life nebo třeba v kytarové Mixed Signals. Opravdový zůstává i v baladách, kterých je ale na novince jako šafránu. Přesto lze říct, že Williams vsadil na jistotu a zůstal hudebně v prostředí, které moc dobře zná.

ŠVÉDSKÝ STŮL EMOCÍ A SMYSL PRO HUMOR

V jedenácti skladbách opět reflektuje svoji citlivou i drzou stránku osobnosti a předkládá posluchači švédský stůl emocí, stačí si jen vybrat, na kterou máte zrovna chuť. Fyzická deluxe verze obsahuje dalších pět skladeb společně s DVD, na kterém jsou exkluzivní záběry ze zákulisí.

Williams stejně tak rozhodně neztrácí smysl pro humor a hned v úvodní písni zní ve vokálních partech verše jako "Prodal by svoje děti, výměnou za hit v Belgii". Další perlou z jeho repertoáru šprýmů je bezpochyby Motherfucker, pop-rocková óda pro syna Charltona, kde taťka zpívá: "Your uncle sells drugs, Your cousin is a cutty, Your grandma is a fluffer , Your granddad's in the gutter, Your mother is a nutter, Your mother is a nutter, We are mad motherfuckers , You're a bad motherfucker." Prostě ukolébavka, při které by chtělo usínat každé dítě.

V podstatě je už zvykem, že s novou deskou přichází i noví lidé, se kterými chce Williams spolupracovat. Na některých písních se skladatelsky podílel například Rufus Wainwright, který je autorem duetu Hotel Crazy. Dalším zajímavým jménem je teprve dvacetiletý Jackson Guthy, který vypomáhal se skladbou Sensitive. K písni Pretty Woman, což rozhodně není cover známého hitu Roye Orbisona, přiložil ruku k dílu Ed Sheeran a pod procítěnou David's Song se krom jiných podepsala Kara DioGuardi. Samozřejmě nesmíme zapomenout na spolupráci s dvorním skladatelem Guyem Chambersem, která s přibývajícím věkem zraje jako dobré víno.Nové album Robbieho Williamse rozhodně není zklamáním. Jeho nezaměnitelný vokál, který odhaluje jeho citlivé i drzé stránky za doprovodu výborných muzikantů, vám rozhodně uši neutrhne. Osvědčené skladatelské přístupy a široký záběr žánrů mu vyšel i tentokrát, a tak se může zase v klidu posadit a dát si nohy na stůl s pocitem, že nám ještě pořád má co nabídnout.

Témata: Robbie Williams, pop, The Heavy Entertainment Show, Guy Chambers, Ed Sheeran, Rufus Wainwright

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít