RETRO: Guano Apes v roce 2000 poprvé v Praze - Sandra Nasic a spol. zakončili svou show hitem Lords Of The Boards

Vydáno 25.07.2018 | autor: redakce

Němečtí rockeři Guano Apes se u nás poprvé ukázali na konci devadesátých let a od té doby se poměrně pravidelně vracejí. Než se v pátek 27. července představí jako hlavní headliner festivalu Benátská! s Impulsem, zavzpomínejme na jejich pražskou premiéru v roce 2000. 

RETRO: Guano Apes v roce 2000 poprvé v Praze - Sandra Nasic a spol. zakončili svou show hitem Lords Of The Boards RETRO: Guano Apes v roce 2000 poprvé v Praze - Sandra Nasic a spol. zakončili svou show hitem Lords Of The Boards


GUANO APES
SKY CLUB BRUMLOVKA, PRAHA
23. 10. 2000

Kvarteto Guano Apes, nejzářnější hvězda soudobé poprockové scény našich západních sousedů, to je především drobná, leč impulsivní zpěvačka - frontwoman Sandra Nasic. Popravdě a bez okolků řečeno, dosavadní tvorba souboru i jeho aktuální popularita je vystavěna zcela a pouze na její osobě, s níž také, bohužel, padá. A jelikož tak jako při první návštěvě tuzemska (loňský headlining na Rock for People) nebyla Sandra zdravotně vůbec ve své kůži, nestálo ani druhé vystoupení této čtveřice na našem území objektivně za moc.

Hvězdy letních festivalů: V Česku se představí Lana Del Rey, The Prodigy, Chemical Brothers i Guano Apes

Přesto si diváci vydupali přídavky. Bylo to ovšem především díky nadmíru profesionálně odvedené práci instrumentalistů Rümenappa (g), Uda (bg) a Popschwatta (ds), kteří na sebe, donuceni výše zmíněnými okolnostmi, museli chtě nechtě vzít úlohu tahounů koncertu. Henning celou show s přehledem konferoval, Dennis publikum nenásilně hecoval a Stefan vše z odstupu dirigoval. Došlo tak i na několik mimořádných sól, která byla (paradoxně?) odměněna větším aplausem než ošizené hity. Sandra Nasic totiž nejenže vzhledem k právě prodělávané viróze nemohla naplno zpívat, a tak často vybízela sál ke sborovému vyvedení refrénů (odezva nebyla nikterak žhavá, a tak několik skladeb proběhlo de facto jako instrumentálky), ale z prozaických důvodů šetření dechu omezila na minimum i svůj pověstný pohyb po jevišti. Proto také vystoupení místy působilo tak staticky a pasivně.Ještě než se ovšem za barevnými záclonami, před měnícími se různobarevnými svítícími nápisy zjevily (částečně pohaslé) hlavní hvězdy večera, odbyla si svou premiéru před českým publikem spřízněná partička Myballon. Ze skupiny dopředu avizované pouze jako "speciální host Guano Apes" se nakonec vyklubala trojice mladíků míchajících optimistický britpop s depresivním americkým undergroundem z počátků punkového věku. Nikterak originální, avšak také nikterak urážející produkce. Prostě nic výrazně vybočujícího z průměru. Nutno ovšem podotknout, že co do vyváženosti byl jejich set plnohodnotnější než ten Guano Apes. Těm se snad už konečně příště podaří obšťastnit své tuzemské fanoušky naplno, i když to rozhodně nebudou mít lehké. Svůj kredit totiž dosavadními výkony rozhodně neposílili, spíš naopak.Playlist: Mine All Mine, Crossing The Deadline, Open Your Eyes, Money & Milk, No Speech, Gogain, Living In A Lie, Heaven, Move A Little Closer, We Use The Pain, Ain’t Got Time, Anne Claire, I Want It, Big In Japan, Innocent Greed, Dodel Up, Wash It Down, Lords Of The Boards.

text: František Kovač, foto Tomáš Martinek

Témata: Guano Apes, Sandra Nasic, Benátská! s Impulsem

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít