Benátská! s Impulsem začne Večírkem pro nedočkavé a speciálním koncertem Olympiku. Láká i na Guano Apes i Bonnie Tyler

Vydáno 04.05.2018 | autor: redakce

Festival Benátská! s Impulsem proběhne ve Vesci u Liberce od 26. do 29. července a zahájí ho již tradiční Večírek pro nedočkavé. Letos se ponese v duchu speciálního setu kapely Olympic, která zopakuje svůj loňský výroční koncert. Během čtyř dnů vystoupí také zahraniční hvězdy Guano Apes nebo Bonnie Tyler a česká špička se jmény, jako jsou Marpo nebo Jaromír Nohavica

Benátská! s Impulsem začne Večírkem pro nedočkavé a speciálním koncertem Olympiku. Láká i na Guano Apes i Bonnie Tyler Benátská! s Impulsem začne Večírkem pro nedočkavé a speciálním koncertem Olympiku. Láká i na Guano Apes i Bonnie Tyler

"Jsem opravdu nesmírně potěšen, že mohu oficiálně potvrdit skvostné obsazení hudebně zahřívacího večírku pro všechny nedočkavce. Mají se opravdu na co těšit! Ve čtvrtek 26. července zahraje legenda české populární hudby – skupina Olympic. Bude to v podstatě repríza jejich úspěšného výročního koncertu z loňského roku v rozšířené sestavě včetně zakládajících členů Pavla Chrastiny, Ladislava Kleina a Františka Ringo Čecha a dalších hostů," říká za pořadatele Petr Pečený, spolumajitel festivalu.

Petr Janda převzal cenu pro Osobnost Žebříku, v Plzni triumfovali i manželé Klusovi

Za Olympic vysvětluje Petr Janda: "Vůbec jsme neplánovali, že bychom někdy náš výroční koncert vůbec zopakovali. Ale přišla nabídka festivalu Benátská! s Impulsem, my si dali dohromady nadšené ohlasy našich fanoušků dožadujících se ještě jednoho takového koncertu, a tak jsme se rozhodli kývnout a zahájit letošní ročník nejlepšího hudebního festivalu u nás. Bude to jízda!"

Petr Janda převzal v březnu v plzeňském DEPO2015 speciální cenu pro Osobnost Žebříku z rukou ředitele ankety Jardy Hudce. Foto: Petr Tibi

Návštěvníci se ve čtvrtek mohou také těšit na další vystoupení skupin Jelen, Turbo a Veteráni studené války.

V obřím Hudebním stanu Rádia Impuls se mladší část publika dočká punk-rockového programu, který již tradičně pro čtvrteční večer připravuje rádio RockZone 105,9. Na pódiu se vystřídají kapely Doctor P.P., Totální nasazení, Jaksi Taksi a Lety mimo.

VIDEOROZHOVOR - Petr Janda: Kdybych byl mladej, půjdu studovat na Berklee

"Jsme rádi, že z původního večírku pro nedočkavé se v posledních letech stává regulérní festivalový den. V loňském roce ho navštívilo rekordních 8 000 lidí a letos podle všeho tenhle rekord výrazně překročíme," doplňuje Pavel Mikez, ředitel festivalu.

NEJ letošního ročníku Benátská! s Impulsem:

pátek, 27. července

Bonnie Tyler

Britská diva světové pop music se po třech letech vrací do České republiky s tímto jediným vystoupením - ta předchozí byla vždy absolutně vyprodána.

Guano Apes

Německá kapela bude stejně jako Divokej Bill slavit na festivalu 20 let existence. Těšte se na nezapomenutelnou rockovou show.

Sobota, 28. července

Jaromír Nohavica

Písničkářský bard odehraje letošní jedině open air vystoupení na festivalu Benátská! s Impulsem.

Dále vystoupí Ben Cristovao, Aneta Langerová, Marpo, Mirai, Marie Rottrová, Dymytry a mnoho dalších. Kompletní program najdete zde.

Vstupenky na 26. ročník festivalu Benátská! s Impulsem, který se bude konat ve dnech 26. - 29. července 2018 v areálu ve Vesci u Liberce, pořídíte na webových stránkách www.benatska.cz.

VIP vstupenky nabízejí samostatný vstup na festival, parkování v ceně, využití VIP stanu s výhledem na hlavní pódium a se sezením, barem, možností setkání se s umělci a obchodními partnery.

Benátská! s Impulsem tradičně nabídne doprovodný program, skvělé služby, kvalitní kuchyni, regionální potraviny, vinárny a spoustu dalších věcí.

Benátská! s Impulsem je Čistým festivalem. My odpad třídíme!

Benátská! s Impulsem je bezbariérovým festivalem.

Na Benátskou! s Impulsem můžete i se stanem či karavanem.

tz, jm

Témata: Benátská! s Impulsem, Olympic, Bonnie Tyler, Guano Apes, Jaromír Nohavica, Marpo

zavřít