RETRO: Madonna poprvé v Praze: F*ckovala Bushe a sahala si do rozkroku

Vydáno 06.11.2015 | autor: redakce

Fenomén Madonna k nám po šesti letech opět přijíždí. Zpěvačka a popová ikona představí na dvou koncertech v pražské O2 areně především písně ze své nové desky Rebel Heart. Než spustí 7. a 8. listopadu svou věhlasnou show, připomeňte si, jaké to bylo, když k nám v roce 2006 zavítala úplně poprvé. 

RETRO: Madonna poprvé v Praze: F*ckovala Bushe a sahala si do rozkroku RETRO: Madonna poprvé v Praze f*ckovala Bushe a sahala si do rozkroku


MADONNA
SAZKA ARENA, PRAHA
6. 9. 2006

Je to showmanka. Koncerty se skvělými tanečníky (ji nevyjímaje), megalomanskou scénou propracovanou do detailů jejího účesu a s velkou dávkou provokace, to je její know-how. Jedni tvrdí, že je především skvělou obchodnicí, druzí mluví o odzbrojující přesvědčivosti popové ikony. Kdo šel na Madonnu za muzikantským zážitkem, kritizuje. Kdo vzal onen večer jako velký večírek s drobnou blondýnkou v čele, je nadšen. Jinak to totiž ani nemyslela: "Jsme tady, abychom oslavovali," prohlásila.

VIDEO: Madonna a jeptišky tančící u tyče. Tohle uvidíme v Praze!

Zpočátku aréna nevypadala vyprodaně, o zaplněnosti se dalo mluvit až chvíli pře devátou (hodinu po předpokládaném začátku), kdy lidé na tribunách rozproudili několik mexických vln. Do té doby žilo publikum fotbalem (kvalifikace na ME). Pak hala zhasla, atmosféra neskutečně zhoustla a spustila se bohatá projekce k Future Lovers. Obří diskokoule se za bouření Sazky snesla dolů a vyplivla hvězdu večera. Madonna v jezdeckém oblečku od Gailtiera s bičíkem v ruce rozjela s pomocí desítek tanečníků dvouhodinovou show plnou přeměn, akrobatických kousků, kostýmů, tance, skvělé projekce. Pódium se třemi obrazovkami, dvacetimetrové molo vybíhající mezi fanoušky, dva boční zvýšené výběhy a trochu nešťastně umístěná dvojice obrazovek někde na půdě haly. Zpěv nebyl na prvním místě, ale to nikdo nepředpokládal. Očekávaně došlo na playback, ale i Madonninu hru na kytaru.K vidění bylo všechno, co do začátku Confessions Tour prosakovalo z předešlých koncertů. Nejočekávanější částí večera byla scéna s biblickou symbolikou kříže a trnové koruny. Podkreslena songem Live To Tell, projekcí mocipánů typu Bushe a Castra a s trochou patetických čísel o afrických dětech nakažených AIDS nevzbuzovala však žádné emoce. Byla už moc provařená. Přesto si Madonna neodpustila hecování fanoušků do hesel "fuck Bush, fuck war, we want peace“. Publikum se docela chytalo, ale na to, že o koncertě se mluvilo jako o očekávané akci roku, bylo relativně chladné.

RECENZE: Madonna zní často umělohmotně, popu však stále kraluje

Bouři vyvolaly hlavně songy z aktuální desky Confessions On A Dancefloor jako Hung Up, Sorry, I Love New York nebo naopak stařičký hit Like a Virgin. Ten, spojen s lechtivou scénou na koňském sedle, patřil asi k nejlepšímu. S postupující show totiž nadšení davu trochu sláblo, což zpěvačka velmi dobře vnímala. "Ráda bych, abyste přestali rybařit a vstali,“ vzkázala sedícím tribunám. Přidala pár slov o svobodě, sounáležitosti lidí a publikum obměkčila přípitkem piva: "Na zdraví mojí oblíbení České republiky“. Docela to zabralo a při ještě tanečnější verzi tanečních pecek Music a Ray Of Light vyburcovala ke křepčení a skákání skoro všechny. Jenže ejhle – ještě trochu podivně zmatlaná La Isla Bonita a Madonna mizí, světla zhasnou a na obrazovce svítí jen rozlučkové "Vyzpovídali jste se?“ (Have you confessed?)Byla to přesně ta žena, o které slyšíte v televizi. Provokativní, svérázná, vtipná, živelná. Připočtěte pastvu pro oči, kterou obstará videoprojekce, zdvižený prostředníček, ruka v rozkroku a vypadne vám balíček Madonna Ltd. Záruka na rozvášněné diskuze. Ale taky záruka velkého zážitku. Berte paní M. s nadsázkou a bavte se.

text: Martina Moudrá, foto: Tomáš Martinek, Warner Music

Témata: Madonna, Praha, Královna popu

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít