LIVE: Madonna si v Praze dobrou show kazila profesorským chladem

Vydáno 08.11.2015 | autor: Josef Martínek

Madonna na prvním ze dvou pražských koncertů představila svou aktuální desku Rebel Heart. I na stará kolena dokázala postavit dobrou show a hala byla opět v podstatě plná. Jenže co je to platné, když se divák musel po většinu koncertu ptát: "Madonno, jsi tady vůbec s námi?"

LIVE: Madonna si v Praze dobrou show kazila profesorským chladem Madonna si v Praze dobrou show kazila profesorským chladem

MADONNA
O2 ARENA, PRAHA
7. 11. 2015
(fotografie jsou pouze ilustrační)

Začátek byl přitom - v souznění s názvem startovacího songu Iconic - doslova ikonický. Co na tom, že "Madge" předhodila fanouškům jen hodně levnou náhražku předskokana (znáte někdo Rejjie Snowa?), čert vem i fakt, že se na pódiu objevila až těsně před desátou večer - když se spustila ze stropu uvězněná ve své kleci, nejedno srdce se jistě rozbušilo. Dramatická atmosféra budovaná epickou videoprojekcí a tanečníky v brnění bušícími o zem svými tyčemi totiž pohlcovala. Škoda že vydržela jen chvíli - v napětí nás popová modla držela ještě při provedení medley Holy Water a Vogue. To s ní u tyče tančily polonahé jeptišky a biblickými motivy zahlcené pódium připomínalo divadlo.

Jenže nic záživnějšího už netrpělivě očekávaná přehlídka erotických náznaků, provokací a tance na všechny způsoby nenabídla. Kdo viděl v O2 areně loni Justina Timberlakea nebo letos Katy Perry, možná bude souhlasit, že spojení Madonna = největší popová show už neplatí. Pódium ve tvaru kříže a srdce se sice rozléhalo celou halou a občas na něm něco vyrostlo, Madonna pobíhala sem a tam a mezi tanečními hity dokázala i zklidnit a doprovodit se na kytaru nebo ukulele - ale to jsme všechno už několikrát viděli u jiných. A mnohdy s větším zápalem.

RETRO: Madonna poprvé v Praze: F*ckovala Bushe a sahala si do rozkroku

Zejména v prostřední části se totiž zdálo, že si snad Madonna dopřála šlofíka. Komunikace s diváky byla na bodu mrazu, nepřítomný výraz ve tváři měla i při provedení svého průlomového hitu Like A Virgin a pěvecké snažení jí kazilo mizerné nazvučení. Ani v křehkých skladbách typu HeartBreakCity, které z jejích posledních desek působí nejsympatičtěji, se nezdálo, že by velmi osobní text nějak prožívala. Živěji působí na pódiu snad i ospalka Lana Del Rey. Diváky tak probrala aspoň tím, že svého tanečního partnera shodila z přistavěných schodů.

VIDEO: Madonna a jeptišky tančící u tyče. Tohle uvidíme v Praze!

Třikrát dokonce Madonna v pauzách na převlečení pódium opustila úplně a tanečníci se museli spolu s videoprojekcí a písničkami z reproduktorů snažit udržet pozornost publika sami. Moc se nepovedl ani setlist. Je pochopitelné - a u veteránky typu Madonny vlastně i sympatické -, že chce na turné k nové desce dát prostor novinkám. Jenže hymny jako Like A Prayer, Express Yourself či American Life by neměly chybět na žádném jejím koncertě. Místo nich jsme poslouchali její rozpačité EDM pokusy (Bitch I'm Madonna) nebo roztančené reggae (Unapologetic Bitch), které mají tak krátkou spotřební lhůtu, že si na ně už při příštím turné zřejmě nikdo nevzpomene.

RECENZE: Madonna zní často umělohmotně, popu však stále kraluje

Z chladné profesionality se Madonna probrala až před koncem třetí ze čtyř částí. To poprvé vybídla fanoušky k vytleskávání při osobité skladbě Rebel Heart - kdo ví z jakého zvrhlého důvodu uklizené jen na deluxe verzi stejnojmenné desky. Pak si najednou chtěla pořád povídat, vtipkovat a rozdávat banány. Jenže skladba setlistu jí nedovolila, aby show výrazně gradovala. Přišly sice překvapivé momenty, třeba když si vyhrála s retro aranží Music a poté zařadila (a slušně odzpívala) La Vien en Rose od Edith Piaf, k bodu varu měla ale O2 arena hodně daleko. A jestliže se jindy před finišem na tribunách vstává, tady sedačky sklapovaly jen díky předčasně odcházejícím.

Zbytek sedících se postavil až když došlo na přídavek Holiday, jenž aspoň trochu zmírnil pachuť chybějících evergreenů. Konec dobrý, všechno dobré, chtělo by se napsat. Show to ostatně byla sice ne výjimečná, ale dostačující. Ale o tom, že v Madonně bije "srdce rebelky", ten večer rozhodně nepřesvědčila. A to by asi měla, když si za ten tlukot v některých případech nechala zaplatit i bezmála 6 tisíc korun.

text: Josef Martínek, foto: standup.co.uk

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít