HITPARÁDY (81.): Ed Sheeran je Adele v kalhotách, v britské Top 10 má hned devět písní

Vydáno 15.03.2017 | autor: Josef Martínek

První místo singlové i albové hitparády je tento týden stejné ve všech námi sledovaných zemích. Amerika, Británie ani Česko se nevyhnuly "sheeranománii" a kupovaly album Divide i singl Shape Of You jako o život. Zájem o tvorbu zrzavého písničkáře už je skoro srovnatelný s fenoménem Adele, a to zejména na britských ostrovech, kde Sheeran doslova zamořil singlový žebříček. 

HITPARÁDY (81.): Ed Sheeran je Adele v kalhotách, v britské Top 10 má hned devět písní Ed Sheeran je Adele v kalhotách, v britské Top 10 má hned devět písní


V ČESKU HNED TŘI VÍTĚZSTVÍ SHEERANA

Ed Sheeran zbořil s novým albem Divide hitparády po celém světě a Česká republika není výjimkou. Vede zde hned tři hitparády - se singlem Shape Of You je první v digitálním žebříčku i v rádiích. Záda mu v éteru kryje jeho krajan Rag'N'Bone Man s Human, třetí místo obsadil Shawn Mendes (Mercy). 

RECENZE: Ed Sheeran napsal do třetice všeho modrého svoji nejlepší desku

V albové Top 10 se usídlily hned tři novinky. V úplném čele samozřejmě je Ed Sheeran s Divide, špatně si nevedly ale ani domácí desky. Třínohý pes doběhl na čtvrté místo, což potěší fanoušky kapely Mňága a Žďorp, první desítku uzavírají J.A.R. s titulem Eskalace dobra. Tato novinka ale vyšla až koncem týdne a dá se čekat, že příště bude pořadím stoupat. Pro pořádek ještě zmiňme alba na druhém a třetím místě: The Weeknd i Rag'n'Bone Man jsou ale v hitparádě už staří známí. 

V BRITÁNII TŘETÍ NEJLEPŠÍ START VŠECH DOB

Než se podíváme na zoubek vpádu Eda Sheerana do albové hitparády, zastavme se u jeho unikátního počínání v singlech. Všech 16 nových písniček se totiž dostalo do Top 20, v Top 10 dokonce Sheeran zabral hned devět míst. Na prvním místě je pochopitelně Shape Of You, na třetím další z lednových singlů Castle On The Hill. Úplná novinka - zatím nesinglová - se dostala na dvojku, jmenuje se Calway Girl. 

vložte odkaz, text nemažte

V albech pro Eda tento týden rovnocenný konkurent nebyl. 672 tisíc jednotek za týden je číslo, o kterém se většině interpretů ani nesní. V historii nasbírali hned na úvod více bodů jen Oasis s Be Here Now (696 tisíc) a absolutní rekordmanka Adele s 25 (800 tisíc). Hlad byl navíc i po starších Sheeranových deskách + (5.) a X (4.), ty porazili už jen druhý Rag'N'Bone Man s Human a třetí Stormzy s Gang Sings & Prayer. 

DO TŘETICE VŠEHO ZLATÉHO V AMERICE

A do třetice Sheeranův double, tentokrát v Americe. Singl Shape Of You bez vážnější konkurence nadále válcuje singly, nejbližšími pronásledovateli nadále zůstávají Migos s Bad And Boujee, postupně ale sílí Bruno Mars. Třetí je nově s That's What I Like a vypadá to, že míří ještě výš. Nechme se překvapit, zda začne brzy dotírat i na Sheerana. 

Také v Americe startuje Divide s velkým náskokem na ostatní, přesto se 451 bodů tisíc na Ameriku v porovnání s čísly z Británie jeví poněkud skroměji. Stále je to ale nejúspěšnější start roku a výrazně lepší výsledek než před třemi lety s X. Na druhé místo se překvapivě vrátila Metallica s Hardwired... To-Self Destruct, která těží z výhodného balíčku před turné. Bronz získal Bruno Mars s 24K Magic, tedy již stálice top trojky. 

Témata: hitparády, Ed Sheeran, Divide, Rag'N'Bone Man, The Weeknd, Bruno Mars, Adele, Oasis, Shawn Mendes

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít