VIDEOROZHOVOR - Petr Janda: Kdybych byl mladej, půjdu studovat na Berklee

Vydáno 04.01.2018 | autor: Jarda Hudec

Petr Janda zavzpomínal na nedávné oslavy pětapadesátin Olympiku v O2 Areně, povyprávěl o pobytu na prestižní Berklee College Of Music v Bostonu i o chystané desce s mezinárodní účastí. Představil první kompletní 3CD kompilaci Olympiku a navnadil nás na speciální koncert na Žebříku (9. března).

VIDEOROZHOVOR - Petr Janda: Kdybych byl mladej, půjdu studovat na Berklee Foto: Jarda Noska

Na úvod Petr Janda představil novou třídiskovou výběrovku Olympiku 66+1. Vysvětlil, čím se liší od ostatních kompilací, kterých už kapela vydala nesčetně. "My jsme polovinu kariéry točili u Supraphonu a druhou u BESTIA. A tady je konečně deska, kde se obě firmy spojily a ty slavné skladby z obou vydavatelství daly na jednu desku. Takže toto album smysl má,"  konstatoval spokojeně.

Žebřík odstartoval! Oslavy 25 let ankety vyvrcholí 9. března v Plzni

Následně barvitě popisoval zážitky z dosud největší "olympické" show v pražské O2 aréně, která se odehrála v polovině prosince. Prozradil také, jak se kapela chystá oslavit šedesátku. "Jeden koncert uděláme k sezení, pro ty co už nemůžou chodit, a druhý bude k stání, pro ty, kteří ještě udrží tělo ve vzpřímené poloze." zažertoval.

Olympic oslavil 55 let v O2 areně se spoustou hostů: Přišli Richard Krajčo, Petra Janů i Michal Malátný

V poslední části se zaměřil na další životní zážitek v podobě hostování na bostonské kozervatoři Berklee College Of Music, s jeho studenty si dokonce zahrál své nejznámější písně. "Tři tamní studenty jsem požádal, jestli by s Olympikem nechtěli natočit desku." prozradil. "Takže v dubnu budeme točit v pořadí už 21. album. Přijedou za námi a budou s námi zkoušet. Myslím si, že to přinese nový impuls." dodal.

Petr Janda a Olympic budou jedni z hlavních koncertních hostů vyhlášení Hudebních cen Žebřík 9. března v DEPO2015 v Plzni. Dále vystoupí Michal Hrůza, Lenny, Wohnout a další. Moderují Tomáš Hanák a Jitka Schneiderová. Podpořte své oblíbené kapely a interprety na www.anketazebrik.cz.

Témata: Žebřík, Petr Janda, Olympic, Wohnout, Tomáš Hanák, Jitka Schneiderová, Lenny, Michal Hrůza

Jarda Hudec, foto: Jarda Noska

zavřít