ANKETA: Toleranci, skvělou hudbu i bůček. Co přejí hudebníci do nového roku? Kdo je pro ně objev roku?

Vydáno 31.12.2015 | autor: Hana Poláchová

V návaznosti na naši nedávnou vánoční anketu odpovídali čeští a slovenští hudebníci i na otázky týkající se příchodu nového roku. Mezi sebou hledali autory nejlepších desek i největší objevy letopočtu 2015. A také se podělili o svá přání do nového roku. Šťastný rok 2016 přeje čtenářům i redakce iREPORTu. 

ANKETA: Toleranci, skvělou hudbu i bůček. Co přejí hudebníci do nového roku? Kdo je pro ně objev roku? Křest nové podoby iREPORTu v klubu La Loca. Foto: Jaroslav Kutheil

1) Jaká domácí a zahraniční deska se vám v roce 2015 líbila nejvíc? Kdo je vaším soukromým "objevem roku"?
2) Co přejete čtenářům iREPORTu a naší hudební scéně do nového roku?

Jindra Polák (Jelen)
1) Mým soukromým objevem roku je Sima Martausová, mladá slovenská písničkářka, která s námi vystupovala jako speciální host na podzimním turné a všechny nás dostala svojí bezprostředností a energií, kterou vyzařuje nejen na pódiu. Nejoblíbenější zahraniční deska roku 2015 bude asi The Firewatcher's Daughter od Brandi Carlile, z českých se mi moc líbí třeba EP Otazníky naší kamarádky Kateřiny Marie Tiché.
2) Spoustu skvělé muziky, spoustu skvělých článků, hodně inspirace, extra nálož energie, dobré nálady a pohody nejen na koncertech a festivalech, ale v životě všeobecně.

LIVE: Jelen nepatří do lesů, ale na pódia!

Petr Fiala (Mňága a Žďorp)
1) Nevím.
2) Předpokládám, že pracovití, talentovaní a odhodlaní jste, takže už všem přeju pouze štěstí.

Slza
1) Lukáš: Přiznáme se, že jsme tento rok moc nové hudby nestihli vstřebat. Z toho mála, co jsem slyšel já, mě velmi zaujala deska Halsey - Badlands, Muse - Drones, skvělá deska je Chasing Yesterday od Noel Gallagher's High Flying Birds. Mým objevem, i když ne letošním, je zpěvačka Christina Perri.
Petr: Pro mě je objevem roku Troye Sivan s deskou Blue Neighbourhood.
2) Oba: Spoustu dobré muziky a nových talentů.

ANKETA: Co přejí k Vánocům Jelen, Ben Cristovao, Klára Vytisková a další muzikanti?

Ben Cristovao
1) Fatty Wap - úplně nový styl hudby, udělalo mi to radost.
2) Aby si dali cíle, které je budou motivovat, a šli za nimi až do konce. 

Lipo
1) Pro mě ja albem roku Wale - Album About Nothing. Skvělá deska rappera, o kterém se tu prakticky nemluví. Až tenhle rok jsem se také dostal ke svělé desce písničkáře Hoziera. Objevem je pak pro mě mladej zpěvák/rapper Roy Woods, kterej zajímavě rozvíjí atmosferickej trap, se kterým přišel Drake.
2) Asi nové zajímavé umělce a těm zavedeným jménům odvahu posouvat se dál. 

Lipo interview: Jsem ponořen v atmosférách, hodně mě inspiruje Drake

Sebastian
1) Co se týče domácí desky, zůstávám stále věrný kapele Kryštof, a ze zahraničních má u mě stále místo deska z roku 2013 od kapely One Republic s názvem NATIVE.
2) Moc bych si přál, aby se všichni měli nadmíru spokojeně a dařilo se jim splnit si svoje cíle a očekávání.

Petr Harazin (Nebe)
1) Z domácí scény je to určitě EP našich kamarádů Mirai. Ze světové The Wombats - Glitterbug. Tu kapelu jsem si zamiloval a letos dokonce třikrát viděl i naživo.
2) iREPORTu přeji široký rozhled, velkou základnu čtenářů a všem ostatním, ať zkusí dodržet nějaké to předsevzetí :)

Voxel
1) Tenhle rok jsem nejvíce "sjížděl" novou desku od Of Monsters And Men, které tak miluju, že jsem si je nemohl nechat ujít ve Vídni, i naživo jsou skvělí a jiní, ten islandský "vajb" se nezapře!

2) Vašim čtenářům i naší scéně přeji co nejmíň vyřknutých Ortelů a co nejvíc inspirativní, nezamindrákované a příjemné muziky!

Kateřina Marie Tichá
1) Teď mám v živé paměti Simu Martausovou, která jela jako předskokanka Jeleního turné. Mám dvě její desky a jsou super. Jinak jsem taky letos "objevila" skupinu Light & Love a ze zahraničních interpretů mě dostala třeba Agnes Obel. 2) Co nejmíň stresujících předsevzetí a co nejvíc štěstí!

Honza Křížek (Blue Effect)
1) Stroy - Adam Reborn, Bring Me The Horizon - That's The Spirit. Objev roku: Michal Skořepa.
2) Vzájemnou toleranci a porozumění.

Pokáč
1) Domácí - Ivan Mládek & Banjo Band - Jožin z bažin a dalších 80 písní (Není z roku 2015, ale až v tomto roce mě zaujala. Poměrně dost retro, ale za mě super humor, škoda, že na ten už se dneska moc nehraje.) Zahraniční - napadá mě Meghan Trainor - Title nebo Shawn Mendes - Handwritten. (Snad jediné letošní desky, které jsem několikrát poslechl od začátku do konce.)
2) Ať je zas o něco lepší, případně aspoň stejný, nebo aspoň ne o moc horší :) Ať vzniká víc muziky z radosti a méně z kalkulu, ať je čím dál víc rozmanitá a méně stejná, ať podněcuje radost a prožitek a ne nenávist a násilí. Mimochodem, jestli se zadaří, tak bych měl v roce 2016 vydat desku i já, tak si držte klobouky! B-)

VIDEO: Kýč, na který se těšíme celý rok. Pokáč má hit o Vánocích z Václaváku

Žofie Dařbujánová (Mydy Rabycad)
1) Na tyhle 'nej' zrovna moc nejsem, ale jestli jsem si na něčem ulítla, tak to byla deska Weeknda Beauty Behind The Madness. Českým objevem pro mě jsou Ghost Of You, u kterých mám občas pocit, že ani nestíhám sledovat všechno, co vypustí, to mě ba! Rozhodně taky Nèro Scartch, jak jinak. Na něj jsem obzvlášť pyšná, za to, jak se popral se svojí první deskou Piece Of My Life, na které pracoval několik let a já měla tu možnost to od začátku pozorovat. Neuvěřitelnej kousek! Jak deska, tak Nèro!
2) Snad jen co nejvíc nové a kvalitní muziky a hlavně tu nebojácnost ji objevovat!Jan Tejkal (Fixed Light, semifinalista SuperStar)
1) Upřímně... Letos jsem dal přednost osvědčené klasice. Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak rozhodně nezklamali svým novým albem One Direction, kteří mě pořád neuvěřitelně baví. Podle mého názoru je to nejlepší zahraniční album tohoto roku. Co se týče české (československé) scény, mám favority 3. Je to skupina Slza se svým debutem Katarze, dále slovenští No Name (S láskou) a Chinaski s deskou Rockfield, která je nejlepší ze všech alb, co zatím vydali. Celosvětovým skokanem roku je pro mě Ellie Goulding, o které jsem ještě před rokem nevěděl vůbec nic a dnes je z ní jedna z nejúspěšnějších zpěvaček.
2) Přeji jim hlavně štěstí a zdraví, lásku, mnoho úspěchu v soukromém i profesním životě, a hlavně, aby nezapomněli na to, že jsou lidí.

BLOG: Novou SuperStar je Emma Drobná - holka, která umí i z Britney Spears udělat intelektuálku

Klára Vytisková
1) Z našich interpretů jsem nejvíc poslouchala skvělou desku Davida Kollera. Z nových interpretů mě baví třeba Alessia Cara.
2) Ať žijou naplno!

Tomáš Fröde (Imodium)
1) Osobním objevem a zároveň deskami roku jsou Bring Me The Horizon, čeští The Atavists, Stroy a ze zavedených jmen nová deska Davida Kollera.
2) Od čtenářů si já přeju, aby čtenáři byli stále dál, znamená to totiž, že udržují přízeň hudbě a zájem o ni.

Matěj Burda (Come and Play)
1) Z domácích desek mě v průběhu roku 2015 nejvíc bavila Na Radosti od Anety Langerové, byť ji vydala v listopadu 2014, dostala se ke mně později. Fakt jsem si nemyslel, že budu chodit ve sluchátkách s Anetou, ale ta deska je vynikající a hodně mě inspiruje. Ze zahraničních alb jsem se těšil na nové Hurts, které miluju. Zatím nemám pocit, že by překonali svá předchozí alba, ale i tak je mám rád pořád. Objevem jsou pro mě kluci z Mirai, o kterých to ale vím už dlouho, že jsou super a ještě porostou.
2. Já bych si přál, a zároveň jim popřál, ať jsou pořád čtenáři iREPORTU, baví je zajímat se aktivně o muziku, poslechnout si a objevit pro sebe něco nového, vyrazit na koncert, do divadla nebo někam s přáteli. Zkrátka ať si užívají život ve společnosti kdykoliv je možnost, sbírají zážitky, obohacují se dojmy a nesedí doma. A taky to zdraví.

Come and Play se z klubů dostali na náměstí. V Opavě roztančili diváky

Michal Pelant
1) Letos jsem nějak nestíhal sledovat kapely a umělce kolem mě. Pro mě už to není tolik o celých deskách, ale spíš o písničkách. Jsem trochu pozadu v poslechu, takže třeba až teď na podzim jsem si poslech Daft Punk - Random Access Memories a to je vlastně celá deska a ta je fakt úplně skvělá! Z domácích scény se ke mně teď dostalo CD Planety Mateje Benka. Zpívá tam spousta hostů, to je pěkná, poctivá deska nejen pro děti.:-)
2) Přeji zdraví čtenářům i naší hudební scéně. Méně zaměnitelné hudby, více originálů!

Support Lesbiens
1) Czenda: Za mě to je Ellie Goulding, album Delirium. V Čechách se začíná rodit víc zajímavých kapel. Na jména si ještě chvíli počkejme.
Radek: Letos se mi strašně libila deska GHOST - Meliora. Můj soukromý objev roku je brněnská / pražská kapela Cukr
2) Czenda: Přeju jim spousty kvalitní české muziky a dost peněz a energie na to, aby na ni mohli chodit do klubů a na festivaly.
Radek: Přej a bude ti přáno. To všem přeju. 

Donaha
1) Domácí deskou roku je pro nás Katarze od Slzy, moc nás taky baví Light & Love. Ze zahraničí se nám nejvíc líbili 5 Seconds Of Summer a jejich Sounds Good Feels Good.
2) Čtenářům iREPORTu přejeme co nejvíc zajímavého čtení a naší hudební scéně spoustu hudebních talentů. Buďte Donaha

Martyn Starý (LUNO, Holden Caulfield)
1) Těch skvělejch desek letos (opět) vyšlo hodně. Hodně jsem točil nejnovější Bring Me The Horizon. Objevem roku pro mě je festival Fingers Up v Mohelnici.
2) Čtenářům aby rádi poslouchali hudbu, co se jim líbí, a nenechali si do toho moc kecat. A kapelám vlastně to samý, aby rádi dělali hudbu, co se jim líbí, a nenechali si do toho moc kecat.

Petr Vrzák (UDG)
1) Sice je to deska z roku 2014, ale dost mě baví Twin Atlantic s Dreat Divide, kde např. píseň Brothers And Sisters mi příjde skvělá. Z letošních bych zmínil Imagine Dragons se Smoke + Mirrors. Z českých nás pak v kapele zaujala píseň Lojza a Líza od Michala Tučnýho. Doporučil nám ji Jirka Zemánek z Wohnoutů a je to fakt pecka.

2) Čtenářům iREPORTu přeju do nového roku zdraví, štěstí, lásku, pohodu, partu, spokojenost a zábavu a aby se měli vždy na co těšit.

 

MC Jacob (Skyline)
1) Kapitán Demo a zahraničních je opravdu hodně - Prodigy, Chemical Brothers... atd.
2) Ať se maj super :))

Eddie Stoilow
1) No tak tady toho je trochu víc napříč žánry - Rudimental - We The Generation, Návrat new age legendy New Order, unikátní deska Ryana Adamse. Se skvělým mixem moderní produkce a skladby přišel tento rok Duke Dumont - Ocean Drive nebo Weeknd - The Hills. Těší nás nová deska Tata Bojs.
2) Jenom to nejlepší a vždy dobré připojení, aby vždy čtenáři měli co číst a nesekal se net :-) Naší hudební scéně přeju hodně talentu a síly a respektu!

Debbi
1) Z domácích jednoznačně Jeleni a ze zahraničních Adele
2) Pouze zdraví. To je nejdůležitější!

Mirka Miškechová
1) Tento rok jsem si celkem užila CD Selah Sue, Tiny Dico, to jsou moje oblíbené písničkářky! Z domácí tvorby jsou skvělí Korben Dallas, ale i komerční Slza, která přinesla kvalitní pop. Mým osobním objevem je Emma Drobná ze SuperStar, věřím, že se jí podaří prosadit, je to kvalitní zpěvačka. 

Thom Artway
1) Ze zahraničních je to Didn't He Ramble od Glena Hansarda. Z českých interpretů jednoznačně vybrat nedovedu. Mým objevem roku je rozhodně britský písničkář James Bay.
2) Ať se čtenáři dočkají další kvalitní hudby, která jim bude dělat radost, a ať se alespoň zlomek té hudby zrodí u nás v ČR.

Láska (ZakázanÝovoce)
1) Ze zahraničních asi Drones od Muse a nová sólovka Davida Gilmoura (vlastně i sólovej Keith Richards je fajn)... a z domácích za mě asi Tata Bojs. Co se mých soukromých objevů týče, tak nejspíš John Wolfhooker a The Atavists – obě kapely nám myslím ještě hodně předvedou.
2) Dělejte co vás baví, poslouchejte pořádnou muziku, choďte na koncerty, podporujte dobrý kapely a buďte šťastný !! A naší scéně bych popřál to, aby nový desky natáčeli hlavně interpreti, kteří mají co natočit a co sdělit – víte jak to myslím ;-)

Pišto (ZakázanÝovoce)
1) Domácí David Koller - ČeskosLOVEnsko a zahraniční Muse - Drones. A pokud vyšly lepší, tak jsem si na ně teď nevzpomněl. Objevem roku je pro mě rozhodně naše kapela, protože jsme vydali akustickou výběrovou desku "1♡" k deseti letům. A že jsme to dokázali, je pro mě velkej objev. Nebo zjevení:)
2) Přeju všem rok 2016, každýmu takovej, jakej si ho udělá.

Tereza Fišerová (Rock Café)
1) Domácí Mortal Cabinet - Necrotica, zahraniční Therapy? - Disquiet (mimochodem, tahle legendární anglická parta bude v Rock Café hrát 22.ledna, doražte!) Objevem roku jsou pro mě jednoznačně The Atavists. Byla to láska na první poslech.
2) Méně Slavíků, více Řezníků!

Lukáš Klofec
1) Vylžu se z toho tak, že budu jmenovat From Our Hands, album Individuals, protože Slovensko je pro mě jak zahraniční, tak domácí v jednom. Čistě mým soukromým objevem je ovšem Ben Cristovao :D
2) MÍR

Jan Kunze (Kofe-in, Munroe)
1) Vůbec si desky či písně přesně nepřiřazuju k nějakým rokům. Takže mi obvykle posledních 3-5 let trožku splývá. Vezmu to z jiného konce. Nejvíc jsem muziku poslouchal na naší letní cestě po Střední Americe. Můj cestovatelský soundtrack se skládal z Black Rebel Motorcycle Club, Band Of Skulls, The Ting Tings, Sneaker Pimps, Psích vojáků, Priessmitz, Kasabian a nechyběl ani Nick Cave, John Butler či Jamie Cullum. Ve zkratce samozřejmě.
2) Čtenářům přeju do nového roku otveřenou mysl, srdce i uši pro nové písně, kapely i hudební projekty.

Aleš Zenkl
1) Líbi se mi nová deska Tata Bojs - A/B a ze zahraničních deska Scorpions, jelikož naštěstí žádná nevyšla.
2) Čtenářům iREPORTU přeji co nejvíc silných zážitků v jakékoliv oblasti a hudební scéně v té hudební.

Martina Tůmová
1) Nejvíc mne letos nadchla deska Mumford And Sons a nová deska Kláry Vytiskové. Objevem jsou pro mě No Distance Paradise, už dlouho, ale jejich nový singl Ghost mne naprosto dostal. A pak taky Emma Drobná, ona je opravdu Superstar.
2) Aby si hudba jakéhokoliv žánru našla své posluchače, aby se lidi pořád uměli bavit a aby múzy líbaly naše umělce :-)

Trautenberk
1) Naprosto kulervoucí je deska Lighthouses od TTIOOT. Dalším geniálním dílem je Past na Davida Kleinera od klatovských ASMODEUS. Do zahraničí s naším dvoukolákem nejezdíme, takže těžko hodnotit, co se děje za čárou. Přesto se k nám dostala nová deska Slipknot. Vynikající. Soukromým objevem byl nález Starých Pušek ze severní Moravy, takže vlastně už skoro ze zahraničí. To je skvělej chill out. Sranda, pohoda, nostalgie i dobrá nálada v jednom. Kluci dokonce zahostovali na naší nové desce Himlhergotdonrvetr.
2) Do nového roku přejeme čtenářům iREPORTu a hudební scéně bůček. Hodně bůčku. A krkovici. No a taky dobrou kondici a zdraví. Ale hlavně ten bůček. A víc Aniček.

Lukáš Vincour
1) Z českých desek mě tento rok nic moc nezaujalo a nebo jsem to propásl. Ze zahraničních je to pak Yelawolf, album Love Story. Soukromým objevem roku je pro mě album českého rappera Neny, které jsem měl možnost slyšet. Těšte se na něj v novém roce 2016.
2) Do nového roku přeji jen to nejlepší! Spousty skvělých koncertů, nových desek a ať se daří jako doposud!

Juraj Podmanický (Billy Barman)
1) Alt-J
2) Jen to nejlepší a hodně hudebních zážitků včetně našeho Grape festivalu. 

Zdeněk Růžička (SPS)
1) Z českých kapel se mi hodně líbí kapela Punk Floid, která vydala EP, nebo Sex Deviants. A zahraniční... Anti Flag s deskou American Spring nebo Lenny Kravitz.
2) V Novém roce hodně super muziky, choďte na koncerty a díky za podporu. 

Kuba Kaifosz - Wild Tides, Boy Wonder & The Teen Sensations
1) Pašerák od Šlapek a Kapr od Plísňáčů u mě vedou na plný čáře. Jinak, co se neetablovaných jmen týče, tak jsem zvědavej, co příští rok předvedou Role, Tvar bez formy a Frank Bigsby & His Satanic Majesty. Taky se těšim na novou desku od Katarzie. Ta má, myslim, neskutečnej potenciál to tady celý zmuchlat do kuličky a strčit do kapsy. Podobně je na tom i J, pokud se konečně dokope k tomu nahrát místo dalšího EP celý album, protože to, co poslední dobou předvádí s Cold Cold Nights naživo, je absolutně srdcervoucí a do posledního detailu dotažený emíčko nejhrubšího zrna. Co se zahraniční hudby týče, tak jsem se tenhle rok, v pauzách mezi nekonečným zacyklením v Pet Sounds od Beach Boys, Everybody Knows This Is Nowhere od Neila Younga, Love Visions od Nobunnyho a Chinese Fountain od Growlers, dost bezhlavě zamiloval do Diet Cig.
2) Čtenářům hlavně přeju, aby si uvědomili, že celá ta naše slavná "hudební scéna" může fungovat jenom díky tomu, že pořád ještě chodí na ty naše koncerty a kupujou desky. Přeju jim taky, aby si obrázek o tom, co se u nás na poli současný hudby děje, utvořili na bázi vlastních zážitků a neformovali svůj názor z toho, co jim zrovna cpou nebo necpou média, ať už se jedná o ty středoproudé či sebevíc alternativně vystupující zdroje. A "hudební scéně" zase přeju, aby konečně přišla na to, že to celý není o falešným kamarádíčkování a neupřímným plácáním po zádech, ale že jedinej způsob, jak všem natrhnout prdel, je se navzájem posouvat dál tím, že budem hrát tak kulervoucí koncerty a dělat tak zatraceně dobrý desky, že všichni ostatní budou muset konstantně dělat všechno proto, aby byli ještě lepší, pokud chtěj aspoň přežít.

Spoko Kramár - Smola a hrušky
1) Enter Shikari - Mindsweep, Major Lazer - Peace Is A Mission a cokoli od Dipla, Muse - Drones. Nejvíc mě zaujala zpěvačka Elliphant. Dlouhodobě mě baví Mavado, který v poslední době vydává jen singly. Z domácích Strapo - Versus, Majk Spirit - Y, Cocoman and Solib Vibes - Zázraky a Sklizeň.
2) Přeji, aby zažili hodně dobrých koncertů naživo a kopec zábavy s oblíbenými interprety a kámoši.

Řezník
1) Zahraniční: Young Wicked – Slaughter. Domácí: DeSade – Here I Come. Objev roku: Mortal Cabinet :D

Abde
1) Letos mě ještě žádná deska příliš nenadchla, ale stále ještě zbývá pár dní. A myslím, že jedna taková i vyjde :-) Objevem roku bych letos nazval asi zpěváka Sebastiana Navrátila.
2) Ať se všem daří dle představ. :-)

WLW8
1) Tame Impala - Currents, z Čech asi celá deska ne, ale kdyby už, tak Tata Bojs, Kapitán Demo, Klara, Deaths, Mayen.
2) Vše nejlepší do nového roku.

Tonda Mareček (Pestalozzi)
1) Současnou domácí scénu nesleduji, ale často jsem se letos vracel k deskám zesnulého Oty Petřiny, aby se mi při každém dalším poslechu znovu potvrdilo, že persona takového talentu, multižánrovosti a rozletu téměř "zappovského" neměla a dlouho nejspíš nebude mít v Čechách následovníka. Ze zahraničí mě opět nezklamali britští The Wombats s deskou Glitterburg.
2) Líbí se mi, že lidé konečně začínají pomalu zjišťovat, že současná "doba downloadová" umí do tepla a pohodlí obýváku přinést bezdrátově téměř lecos, ale zážitek z živého koncertu ještě (bohudík) ne. Takže jim a vlastně i sobě: spoustu legrace, zábavy a zážitků na té správné straně matrixu.

Adam Jánošík (The Atavists)
1) Vzhledem k hektice okolo mých kapel se přiznám, že mi trochu klouže vesmír mezi rukama. V Čechách jsem už delší dobu fanda liberecký stoner-rockový party LRU. Nic, co by na vás hulákalo z Blaníku nebo Impulsu. Poctivá garážová temnota. Poslední počin se jmenuje Seaside Mysteries. Jen to maj kluci v ČR težší. Ovečky holt žádají servírované porce. Další moje srdcovka jsou Mama's Project. Kámoši z mýho města. Kombinace poctivý metly, hardcoru a punku. Připomínaj mi raný Suicidal nebo Anthrax. A ze zahraničí? Hodně mě třeba bavil počin "superkapely" Teenage Time Killers. Projekt plný hrdinů, který obdivuju a respektuju. Deska se jmenuje odvážně Greatest Hits Vol. 1. Jinak je toho mraky. Těžko vybrat to nej. Dost mě ted školej mladší kolegové z Atavists.
2) Mějte uši dokořán, poslouchejte srdcem a né žebříčkama hitparád, choďte na koncerty a užívejte nejen hudebního života. A scéno, ty se mi prosim tě do novýho roku trošku polepši... děkuju ti.

Martina Jablanovská
1) Jelikož se dopodrobna zabývám tuzemskou scénou, nestíhám sledovat tu zahraniční, takže novinky nemám. Z Čech mě hodně baví Rockfield a Chinaski, ale kdo mě zná, toho to nepřekvapí.
2) Některým umělcům přeji, ať to nevzdávají, jiným, ať se na to raději vykašlou, to je různé. Hudební scéně přeji více srdcařů a nadšenců, poslední dobou se kolem kumulují samí odborníci na slovo vzatí, direktivní kritici a kati mladých talentů. Čtenářům přeji pochopitelně vše nej a IREPORTu, aby měl hodně čtenářů.

Samir Hauser (Vanessa, Mortal Cabinet)
1) Rozhodně Mortal Cabinet a jejich album Necrotica. Ze zahraničních nic, byl jsem tento rok příliš zaujatý sám sebou. Mým objevem roku jsem jako každý rok Já.
2) Do nového roku vám samozřejmě přeji nové album Vanessy.

Josef Martínek, Hana Poláchová, Aneta Holá, Kateřina Nováková, Dominik Pavliš, Martin Hanáček

 

 

zavřít