BIZÁR TÝDNE: Obchodní řetězec Lidl vydal album s názvem Všechno ostatní je nesnesitelné

Vydáno 20.01.2021 | autor: redakce

V turbulentních událostech poslední doby tak trochu zapadla jedna zásadní informace: německý obchodní řetězec Lidl vydal album.

BIZÁR TÝDNE: Obchodní řetězec Lidl vydal album s názvem Všechno ostatní je nesnesitelné BIZÁR TÝDNE: Obchodní řetězec Lidl vydal album s názvem Všechno ostatní je nesnesitelné

Kdo by čekal muzak nebo jinou hudbu, která by navodila správnou atmosféru k nakupování hroznového vína, salámu, ponožek a autobaterií, mohl by být zklamaný. Hodinu a čtvrt dlouhá nahrávka obsahuje zvuky supermarketu a jmenuje se Allt annat är olidligt, tedy Všechno ostatní je nesnesitelné.

BIZÁR TÝDNE: Zpěvák Rammstein navrhl dildo, jmenuje se Tilldo. Till Lindemann začal podnikat v erotickém průmyslu

Jádro alba tvoří první a přesně hodinový track En timmes atmosfärsljud, což v češtině znamená Hodina atmosférických zvuků. Zachycuje provoz v Lidlu nejspíš kdesi ve švédském menším městě. Pokladny pípají pomalu a klidně, prostorem se občas prožene nákupní košík nebo paletový vozík se zásobováním. Hřejivý dotek lidského tepla evokují rozhovory zákazníků nebo smích pokladních.

Dalších dvacet tracků se věnuje specifickým situacím. Ve Färskpotatis (Nové brambory) můžeme slyšet zvuk rozbalování zboží, Pantar burkar (Objednejte plechovky) nejspíš zachycuje zvuk třídičky odpadů, Varuleverans (Dodávka zboží) zase hraje hypnotickým drncáním zásobovacího vozíku.

Nezanedbatelný počet přehrání alba pak dokazuje, že poslech záznamu zvuků z Lidlu kdesi ve Švédsku je až bizarně uklidňující.

oh, foto: Lidl
Témata: Lidl, atmosferická hudba, ASMR

zavřít