Pět důvodů, proč vyrazit v červnu na Aerodrome festival: Linkin Park, Enter Shikari nebo Simple Plan

Vydáno 08.02.2017 | autor: Hana Bukáčková

Pražský Aerodrome festival k nám v minulých letech dovezl hvězdy světového formátu, jako jsou například MetallicaSystem Of A DownKornBilly Talent, Bring Me The HorizonLimp Bizkit a mnoho dalších. Čtvrtý ročník nezůstane pozadu. Po loňském přesunu z produkčních důvodů do holešovické Tipsport arény se 11. června vrací jako open air, proběhne na letišti Letňany. A bude stát za to - pokud pochybujete, pět důvodů v podobě hvězdných kapel vás přesvědčí. 

Pět důvodů, proč vyrazit v červnu na Aerodrome festival: Linkin Park, Enter Shikari nebo Simple Plan Linkin Park budou hlavní hvězdou Aerodrome festivalu


LINKIN PARK

Americká legenda nu-metalu, která se proslavila na přelomu milénia hned svojí první deskou Hybrid Theory, má za sebou už přes dvacet let dlouhou kariéru, na svém kontě šest studiových alb a bezpočet hitů. Patří k hudebním fenoménům 21. století, který se zapsal milionům fanouškům do srdcí a inspiroval desítky kapel. Nyní dorazí po devíti letech do České republiky, kde mimo jiné natočili klip k písni Numb z desky Meteora. 

Kam v roce 2017 vyrazit na festivaly (I.): Aerodrome přiveze Linkin Park, Metronome Stinga, Rock for People láká na Evanescence

ENTER SHIKARI

V roce 2008 vystoupili jako předkapela Linkin Park v Brně, nyní si to tak trochu zopakují - i když tentokrát už samozřejmě patří k hlavním hvězdám. Britská čtyřčlenná kapela svoji hudební kariéru nastartovala v roce 2003. Vracejí se k nám rádi a často, třeba loni se blýskli na Rock For People. Patří ke skupinám, jež dokázaly zdánlivě neslučitelné - propojit trance s hardcorem. Jejich poslední řadovkou je zatím titul The Mindsweep.

RECENZE: Enter Shikari přestali bourat, začali stavět

SIMPLE PLAN

Kanadská pop-punková kapela, která je proslulá především hitem Welcome To My Life, nezůstává o mnoho pozadu, co se týká bohatosti její historie. Také oni jsou častými návštěvníky České republiky. V minulém roce se blýskli novou studiovkou Taking One For The Team. Krátce po jejím vydání k nám zavítali v rámci světového turné, vrátí se k nám tedy znovu po roce. 

LIVE: Simple Plan své české ovečky přivedli na pokraj šílenství

ROYAL REPUBLIC

Švědští Royal Republic bývají přirovnáváni k hudebně starším krajanům The Hives. Své moderní pojetí rock'n'rollu zaznamenali dodnes na čtyřech albech, což je poměrně bohatá diskografie za deset let jejich existence. Poslední album Weekend Man vydali taktéž v loňském roce a sklidili za něj mnoho pochvalných kritik. 

Royal Republic interview: České festivaly? Skvělá atmosféra a skvělý pivo!

 

MACHINE GUN KELLY

Po roce se do Česka na festival vrátí jedno z momentálně nejskloňovanějších jmen americké hiphopové scény - Richard Colson Baker známý pod přezdívkou Machine Gun Kelly (MGK). Pseudonym si zvolil kvůli tomu, jak rychle umí rapovat, je to zároveň odkaz na notoricky známého kriminálníka George Machine Gun Kellyho. Jeho videa na internetu patří k nejvyhledávanějším, dosahují desítek milionů zhlédnutí.

vložte odkaz, text nemažte

 

Text: Hana Bukáčková

Témata: Aerodrome, Linkin Park, Simple Plan, Enter Shikari, Machine Gun Kelly, Royal Republic

zavřít