TOP 10 nejžhavějších témat první poloviny roku 2017: Rammstein v Praze i kontroverzní dokument Lucie Bílé

Vydáno 10.07.2017 | autor: redakce

O co se v první polovině roku 2017 hudební fanoušci nejvíc zajímali? Podívali jsme se do statistik uplynulého pololetí, abychom našli odpovědi: následujících 10 článků bylo v období od ledna do června nejčtenějších. 

TOP 10 nejžhavějších témat první poloviny roku 2017: Rammstein v Praze i kontroverzní dokument Lucie Bílé Rammstein v Praze. Foto: Jiří Staněk


1) Rammstein v Praze stříleli rachejtle vysoko nad Eden

Německá úderka se do hlavního města vrátila po šesti letech a i tentokrát o ni byl obrovský zájem. Eden byl vyprodán dokonce dvakrát, nepřekvapivě ale nezanedbatelnou část fanoušků - podobně jako tehdy v O2 areně - tvořili hlavně Němci 

ČÍST ČLÁNEK

2) Toby Smith z Jamiroquai - Příliš mladý pro smrt

Ve věku 46 let zemřel ve středu 12. dubna bývalý a zároveň zakládající člen britské funkové kapely Jamiroquai - Toby Smith. Ve skupině působil jako hráč na klávesové nástroje. Mimo jiné byl také producentem a autorsky se podílel na mnoha písních formace. Jamiroquai vystoupí v červenci na festivalu Colours Of Ostrava. 

ČÍST ČLÁNEK

3) Hlasování do Žebříku

Hlasování do Žebříku probíhalo i letos dvoukolově, v prvním kole během ledna fanoušci rozhodli o podobě pětičlenných nominací v každé z deseti kategorií. O vítězích poté hlasovali celý únor. Výsledky byly vyhlášeny 10. března v Plzni, slavnostní večer v DEPO2015 moderovali Jakub Kohák a Iva Pazderková. Ceny si odnesli Tomáš Klus, Ewa Farna, Pokáč, Hentai Corporation, Skyline, festival Hrady CZ, film Anděl Páně 2 a řada dalších. 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ANKETY ŽEBŘÍK

4) Koncertní tipy: Kdo přijede do Česka?

Na konci roku 2016 jsme si zahráli na věštce a tipovali, kdo by následující rok mohl zahrát v České republice. Některé předpovědi nám vyšly, jiné zatím ne. Ale co není, může být. 

ČÍST ČLÁNEK

5) Dvanáctiletý Trujillo junior basákem Korn

Po bok ostřílených muzikantů z Korn se na jaře potavil teprve dvanáctiletý chlapec. Není to však ledajaké dítě, ale syn samotného Roberta Trujilla, baskytaristy z Metalliky. Tye Trujillo dočasně nahradil na pozici baskytaristy stabilního člena sestavy, kterým je Reginald Arvizu, zvaný Fieldy.

ČÍST ČLÁNEK

6) Lucie Bílá budí vášně v dokumentu Nebe, peklo, Lucie

Nebe, peklo, Lucie je dokumentární film Terezy Kopáčové o Haně Zaňákové alias Lucii Bílé. Snímek zachycuje zatím poslední rok života zpěvačky, která u jedněch budí nehynoucí obdiv a u těch druhých vyvolává pohoršení. Jde po stopách jejích padesátin a třicátého výročí na hudební scéně. Zpěvačku pětadvacetiletí podle Akademie populární hudby ale decentně natočený film ukazuje spíš v nebeské rovině než v té pekelné.

ČÍST ČLÁNEK

7) Rammstein způsobili v kinech chaos 

Dva večery v pařížské hale Bercy patřily německé kapele Rammstein, které aplaudovalo přes 34 tisíc diváků. Snímek Rammstein: Paris, režírovaný známým švédským režisérem Jonasem Åkerlundem, tuto událost zachycuje. A není to zdaleka jen obyčejný koncertní film.

ČÍST ČLÁNEK

8) Božští Foo Fighters v Praze přizvali speciálního hosta

Rockoví velikáni Foo Fighters se po pěti letech vrátili do České republiky při turné, které předchází jejich chystané zářijové studiovce Concrete And Gold a také jen pár dní poté, co jako headlineři patřili k vrcholům věhlasného festivalu Glastonbury. Navzdory tomu ale i tentokrát pár míst k vyprodání bohužel chybělo. Předskakovali Red Fang.

ČÍST ČLÁNEK

9) Depeche Mode v Praze: Černá revoluce v Edenu

Vydání desky Spirit a následné turné je pro Depeche Mode více než dobrým důvodem pro již desátou návštěvu České republiky. Úkol? Vyprodat stadion, představit nové písně a zároveň zahrát největší hity, které jsou i u nás kultovní již od osmdesátých let minulého století. A tak se i stalo. Mise splněna.

ČÍST ČLÁNEK

10) Linkin Park v Praze dokázali, že stále kralují pódiím

Od loňského halového ročníku s Bring Me The Horizon, Korn, Billy Talent a dalšími Aerodrome poměrně vyrostl, zmohutněl a zase dostál plnohodnotného označení festival. Letošní ročník slibující především hvězdné Linkin Park se totiž uskutečnil v plné parádě pod širým nebem.

ČÍST ČLÁNEK

Témata: Rammstein, Jamiroquai, Žebřík, Korn, Lucie Bílá, Foo Fighters, Depeche Mode, Linkin Park

zavřít