TOP 10 zahraničních videoklipů, které se natáčely v České republice: Linkin Park, Ozzy Osbourne i R.E.M.

Vydáno 04.12.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Linkin Park, INXS a Kanye West nebo také Celine Dion či Sarah Connor. Všichni tihle hudebníci mají společné jedno - některý ze svých videoklipů natáčeli v České republice. Většina navštívila Prahu, někteří se však neváhali podívat mimo hlavní město, například do Litoměřic. A třeba Ozzy Osbourne si pro natáčení vybral gotickou osadu Ořech.

TOP 10 zahraničních videoklipů, které se natáčely v České republice: Linkin Park, Ozzy Osbourne i R.E.M. TOP 10 zahraničních videoklipů, které se natáčely v České republice: Linkin Park, Ozzy Osbourne i R.E.M.


Linkin Park
 - Numb

Numb od Linkin Park patří k nejsledovanějším rockovým klipům. Jeho příběh se točí kolem mladé studentky, která nezapadá do společnosti a sebepoškozuje se. V závěru videa běží do kostela, nikdo v něm však není. Natáčelo se v Praze v roce 2003. Štáb navštívil například Karlův most, gymnázium Jana Keplera či katedrálu svatého Víta. Zajímavostí přitom je, že zesnulý zpěvák Chester Bennington do Prahy kvůli nemoci nedorazil a pak jednotlivé záběry dotáčel v Los Angeles za použití speciálních efektů. Kromě Numb se v Praze zrodilo také video ke skladbě From The Inside.

Linkin Park budou pokračovat i po smrti Chestera Benningtona. Nyní plánují vzpomínkovou akci

 


Rihanna
 - Don't Stop The Music/Shut Up And Drive

V Praze se zalíbilo také Rihanně. Ta zde natočila stejně jako Linkin Park hned dva klipy, a to k písním Don't Stop The Music a Shut Up And Drive. Záběry na památky byste však ve videích hledali marně. Troufáme si tvrdit, že pokud byste nevěděli, že se natáčelo u nás, ani byste to nepoznali. První jmenovaný klip se totiž odehrává v klubu Radost FX a ten druhý zase na vrakovišti.

LIVE: Rihanna v Praze: Koncert, nebo fabrika?

 


INXS
 - Never Tear Us Apart

Praha byla pro muzikanty zajímavou lokací již v osmdesátých letech. V té době v ní natočili video k songu Never Tear Us Apart členové formace INXS. Diváci si mohou vychutnat záběry na Karlův most, Orloj či Národní divadlo.

INXS mají nového zpěváka. A Bono Vox to není

 


Kanye West
- Runaway

Z novějších videí nesmíme zapomenout na Runaway od Kanyeho Westa. Ten se v Praze objevil před devíti lety, kdy ve spolupráci s tanečníkem Yemim A.D. v přísném utajení na konci srpna před kamerami odvyprávěl příběh dívky - fénixe. Ta spadne na naši planetu a právě West ji zachrání. Video je unikátní v tom, že trvá pětatřicet minut.

Kanye West by chtěl, aby o něm vznikl film. Hrát ho má běloch

 


Ozzy Osbourne
 - Back On Earth

Na rozdíl od výše zmíněných interpretů si Ozzy Osbourne vybral k natočení záběrů do svého klipu obec Ořech. Respektive její gotickou osadu, v níž si zahrál na čaroděje vstávajícího z hrobu. Do komparsu byla tehdy vybrána řada bezdomovců. Zajímavostí je, že jen pár let poté filmaři hojně využívaná osada vyhořela.

Video není na Youtube, podívat se na něj můžete například zde.

Ozzy Osbourne hodlá v lednu 2020 překvapivě vydat nové album

Anastacia - What Can We Do

Skladba What Can We Do patří mezi nejznámější písně zpěvačky říkající si Anastacia. Při natáčení klipu využila zejména malebných lokalit Malé Strany a Starého Města.

LIVE: Anastacia by se svým hlasem utrhla i skálu

 


The Prodigy
 - Baby’s Got A Temper

The Prodigy si pro svůj klip k songu Baby's Got A Temper vybrali Kladno. Video natáčeli v areálu železáren Poldi a objevila se v něm třeba legendární Škoda 120. O režii se tehdy postarala skupina filmařů sdružených pod názvem Traktor, kteří stojí například také za klipy Madonny.

Keith Flint z The Prodigy byl podle lékařské zprávy v době sebevraždy pod vlivem drog

 


Celine Dion - It's All Coming Back To Me Now

Video k songu It´s All Coming Back To Me Now bylo jedno z nejdražších, které kdy Dion natočila. Za klip zaplatila v roce 1996 celkem 2,3 milionů dolarů, což jsou i na dnešní poměry velké peníze. Během svého pobytu v České republice se tehdy pohybovala zejména v Litoměřicích na zámku Ploškovice. Využila však také barrandovská studia.

Celine Dion se po dvanácti letech vrátí do Česka. V O2 areně odstartuje turné po Evropě

 


R.E.M
. - E-Bow The Letter

První singl E-Bow The Letter ze svého desátého studiového alba vydala skupina R.E.M. v roce 1996. Kapelu sice ve vizuálu nespatříme, zpěvačka Patti Smith, která má v songu také svůj part, se v něm ale objevuje. Projíždí se v něm noční Prahou v tramvaji číslo 14.

 


Sarah Connor - From Sarah With Love

Na závěr se podíváme k našim západním sousedům. Německá zpěvačka Sarah Connor se k nám vypravila téměř před dvaceti lety, aby na Hlavním nádraží v Praze natočila část videa ke své asi nejúspěšnější písni From Sarah With Love.

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Linkin Park, Rihanna, INXS, Kanye West, Ozzy Osbourne, Anastacia, The Prodigy, Celine Dion, R.E.M., Sarah Connor

zavřít