Goldfrapp popřejí k 25. narozeninám Roxy, v říjnu dovezou i novou desku Silver Eye

Vydáno 20.06.2017 | autor: redakce

Už 25. narozeniny klubu ROXY BE25 budou tento rok ještě výraznější než jste byli z minulých let zvyklí - 10 dní plných koncertů, parties, divadel a performance v prostorách ROXY a NoD. Prvním headlinerem říjnové oslavy je legendární londýnské elektronické duo a hudební chameleóni Goldfrapp. Na jaře vydali sedmé album Silver Eye a 23. října nás, jak u nich bývá zvykem, vezmou na emotivní cestu, která ovšem není pro každého. Bude se snít, bude se i tančit.

 

Goldfrapp popřejí k 25. narozeninám Roxy, v říjnu dovezou i novou desku Silver Eye Goldfrapp popřejí k 25. narozeninám Roxy, v říjnu dovezou i novou desku Silver Eye

Málokterá britská kapela prozkoumala na svých albech tak širokou paletu pocitů a hudebních stylů jako právě Goldfrapp. Londýnské duo Alison Goldfrapp a Will Gregory má letos za sebou vydání už sedmé studiové desky a je o nich všeobecně známo, že neradi zůstávají na místě. V průběhu času se posunuli od glam rocku (album Black Cherry) přes osmdesátkový synth-pop (Head First) k downtempu (Seventh Tree) a zpět k tanečnímu elektronickému zvuku (Tales Of Us). Obecně se na Goldfrapp pohlíží jako jednu z kultovních britských elektronický kapel, jež dokazuje i více nominací na prestižní Mercury Prize a Grammy Awards.

Goldfrapp v Praze: nuda roku?

Nové album Silver Eye se drží toho, co jde Goldfrapp nejlépe. Taneční nálady stěžejního singlu Anymore střídají i snové skladby jako Zodiack Black nebo závěrečná epická kompozice Ocean. Oba dva často popisují svou hudbu jako "výpravný vizuální zážitek", který má vyvolávat v posluchačích odvážné představy a stejným přístupem vznikalo i letošní album. 

vložte odkaz, text nemažte

Předprodej začíná ve středu 21. června v 10:00 přes MY ROXY. Pro registrované s 10% slevou prvních 24 hodin, od čtvrtka i v ostatních předprodejích.

tz, jm

Témata: Goldfrapp, Roxy, BE25, koncerty

zavřít