LIVE: Klubový koncert? Kryštof hráli ve Frýdku-Místku pro pět tisíc lidí

Vydáno 18.03.2016 | autor: Hana Poláchová

O jarní klubové Srdcebeat tour skupiny Kryštof je mezi fanoušky obrovský zájem a koncerty se vyprodaly během pár hodin. Nejinak tomu bylo i ve Frýdku-Místku, přestože sál pojme 5 000 lidí. Jako hosta si pánové přizvali skupinu EzyWay, která se prezentuje českými i anglickými písničkami.

LIVE: Klubový koncert? Kryštof hráli ve Frýdku-Místku pro pět tisíc lidí Kryštofu aplaudoval plný sál

KRYŠTOF
POLÁRKA, FRÝDEK-MÍSTEK
17. 3. 2016

Celý koncert je do detailu promyšlen a připraven. Předkapela vyběhla na pódium úderem sedmé hodiny a ve svém zhruba půlhodinovém setu dokázala fanoušky vyhecovat k tleskání do rytmu i zpěvu vokálů. Své vystoupení zakončili písní Běž, kterou lidé mohou znát také z filmu Padesátka. Ačkoliv již nejde o mladíky, kterým Richard Krajčo pomáhá proniknout do širšího povědomí posluchačů (jako Nebe či Mirai), nakonec si nové fanoušky jistě našli.

VIDEO: Kryštof v novém klipu hledají břeh. Vrací se v něm do vyprodaných hal

Po krátké přestavbě, pár minut po osmé, už houstlo napětí v hale. Kde jsou ti havířovští kluci? Někteří návštěvníci vtipkovali, že teprve vyjíždí od rodičů, mají to domů pár kilometrů. Dupot a tleskání však přivolalo Evžena Hofmanna a z tribun se ozval Richard Krajčo, který si cestu prošlapal s Cestou na rtech. Mezitím na pódium postupně přišel zbytek kapely.

Již s druhou písni byli fanoušci v euforii, což umocnilo vypuštění barevných papírových motýlků. Zpěvák si taktéž zavzpomínal, že jejich první koncert proběhl v místním klubu Stoun, kam na ně tehdy přišlo asi čtyřicet lidí, a byl rád, že tentokrát jich je o pět tisíc víc. Zahráli také svou pravděpodobně nejstarší písničku.

Kryštof v Olomouci roztepali Srdcebeat i navodili letní atmosféru

Dvouhodinový koncert bohužel utíkal až neskutečně rychle, starší písničky střídaly nové a tak si každý přišel na své. Richard Krajčo prověřil přítomné, zda nahráli skladbu, která má dle kritiků stadionový chorál. Těmto pak i poděkoval za nominace na hudební ceny Anděl. Následně Nikolaos Grigoriadis nahradil zpěvačku Lenny v milostném duetu Přiznání, za což sklidil aplaus po každé své pasáži.

Proběhla i dvojí plavba, na člunu, k pultu v zadní části sálu, aby zpěvák odprezentoval příběh Richarda a Jaryny, protkaný známými hity: Dajána, Sex je náš, Báječná ženská, Mám jednu ruku dlouhou, Globální oteplování (Jsem gay), Nafrněná, Starý muž, Forever Young, Okno mé lásky. Celé to vložil do duetu Křídla z mýdla, který na albu Inzerát zpívá s Jarkem Nohavicou. Pomocí rukou fanoušků pak doplaval zpět ke svým muzikantům a pokračoval v rychlých skladbách.

Ačkoliv Polárka evokuje chlad a hala slouží i jako zimní stadion, tancujícím návštěvníkům jistě bylo brzy teplo. Zvolnění proběhlo s prvním přídavkem, ovšem při Ženách se Richard Krajčo přiznal, že pomalé přídavky nemá rád, rozloučili se tedy podruhé. To ovšem nezůstalo bez odezvy, téměř každý čekal a těšil se, až zazní aktuální hit kapely, Ty a já. Formace se proto vrátila a přijala výzvu, pokud návštěvníci obětují autogramiádu. Tu si však zasloužili a samozřejmě nakonec proběhla.

Nikomu se z haly nechtělo, děti i dospělí sbírali motýlky na památku, vstřebávali silný zážitek a sál opouštěli velmi zvolna.

Playlist: Cesta, Tak pojď hledat břeh, Každé ráno, Nasavač, Toužím, Rubikon, Mou vinou, Ostrav-ska, Přiznání, Plán, Ze scénářů, Vysněnokrajina, Křídla z mýdla, Po kouscích, Zatančím, Invaze, Obchodník s deštěm, Tak nějak málo tančím, Inzerát, Srdcebeat, Atentát, Cosmoshop, Ženy, Ty a já

 

 text a foto: Hana Poláchová

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít