LIVE: Žamberk po roce ožil JamRockem, počasí vyšlo, Xindl X přál hezké Vánoce

Vydáno 04.06.2016 | autor: Hana Bukáčková

V areálu Pod Rozálkou ve východočeském Žamberku právě probíhá další ročník oblíbeného hudebního a artového festivalu JamRock, který se nebojí přivézt i méně provařené zahraniční umělce. Festival nese podtitul Tři dny života navíc - neboť tak dlouho trvá samotný program, který je velmi pestrý a probíhá na několika pódiích. 

LIVE: Žamberk po roce ožil JamRockem, počasí vyšlo, Xindl X přál hezké Vánoce První den JamRocku se vydařil. Foto: Lucie Levá

JAMROCK
ŽAMBERK
3. 6. 2016

Páteční program odstartovala vítězka Superstar Sabina Křováková. Po ní vystoupily rockové kapely a legendy Dymytry, Limetal (exmuzikanti z Citronu), Harlej. Mladší generaci zastoupili například ATMO Music. Přesně v osm večer se představil americký rapper, zpěvák, písničkář Erik Francis Schrody, říkající si Everlast, jenž je známý jako frontman newyorské hiphopové legendy House Of Pain.

To nejlepší z českých festivalů: Míří k nám Korn, Massive Attack, Megadeth nebo Iggy Pop!

Večer to pořádně rozjela Vypsaná fixa se svými osvědčenými hitovkami, které rozpařily natěšené publikum. Poté následovalo slavnostní pokřtění a představení nového druhu whiskey Jameson, kterou na festivalu reprezentoval stan v podobě obřího sudu, v němž jsou bary s tímto nápojem. Slavnostního okamžiku se ujala nadějná skupina Snap Call z Trutnova, která vloni vyhrála soutěž začínajících kapel a jen o chlup jí uteklo předskakování AC/DC na nedávném velekoncertu v pražských Letňanech.

VÁNOCE V ČERVNU

Xindl X zase ukázal, že je dobrý písničkář a textař - co písnička, to rádiový hit. Zazpíval novou věc Míval z připravovaného alba Kvadratura záchranného kruhu. Jeho vystoupení oživily holky z taneční skupiny především v písních Anděl, Láska v housce. Po singlu Štědrý večer nastal popřál návštěvníkům s předstihem hezké Vánoce.

vložte odkaz, text nemažte

O hřeb večera se postarali Tři sestry v čele s frontmanem Fanánkem a Jasná Páka s Davidem Kollerem. Sestry pro své fanoušky zahráli klasiky Aida nebo Adamiti v Londýně, která je vzpomínkou na vtipnou story z roku 2007, kdy pobíhali po Londýně nazí. Během vystoupení použili plamenomety a videoprojekci. V přídavcích se fanoušci dočkali songů Dadada, Zelená, Modlitba pro partu. Na závěr svého setu hodili svá trička mezi fanoušky.

JAM ROCK POKRAČUJE AŽ DO NEDĚLE

Po nich vystoupila finská skupina Steve'n'Segulls. Tato talentovaná parta hraje velmi chytlavé písničky připomínající svižné irské lidovky.

Počasí v první den festivalu vyšlo na výbornou, nepršelo ani nebyla zima. Publikum bylo první den vlažnější, široká nabídka občerstvení uspokojila hladové, ale sociální zařízení mohlo být umístěno na více místech, a ne jenom v jednom koutě.

Návštěvníci se mohou těšit v sobotu například na Annu K. s novými písničkami, Voxela, Wohnout s Evou Pilarovou, Divokého Billa, Marka Ztraceného a projekt Michala Dvořáka Vivaldianno společně s houslistou Jaroslavem Svěceným. V neděli je naplánováno vystoupení např. Ivana Hlase, Pavla Callty a Pekaře. Neděle je také ve znamení folkové scény, na které vystoupí největší žánrové legendy naší hudební scény - Fleret, Robert Křesťan s Druhou trávou a Spirituál Kvintet.

Kdo ještě neví, co s načatým víkendem, doporučujeme jet se na JamRock podívat. 

text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít