AUDIO: Iggy Pop zapomněl na divočinu, v novince Gold zní spíš jako Leonard Cohen

Vydáno 17.01.2017 | autor: redakce

Iggy Pop má pověst jednoho z největších punkových šílenců světových pódií, na jehož koncertech je možné úplně všechno. O to víc překvapí nová skladba Gold, kterou nahrál ke stejnojmennému filmu režiséra Stephena Gaghana. 

AUDIO: Iggy Pop zapomněl na divočinu, v novince Gold zní spíš jako Leonard Cohen Iggy Pop loni řádil na Metronome Festivalu. Foto: Tomáš Klíma

Surový a řvoucí Iggy nejspíš ulehl k zimnímu spánku, v novince Gold jako by se do něj reinkarnoval sám Leonard Cohen v pozdní fázi své kariéry. Tato podobnost nejspíš nebude náhodná, Iggy Pop nahrával ponurou skladbu ve spolupráci s producentem Danger Mausem jen pár týdnů po Cohenově smrti. Oba umělci se přitom dobře znali a pojil je přátelský vztah. 

LIVE: Chci, aby můj děda byl jako Iggy Pop

Film Gold půjde do kin koncem ledna, v těch českých ho však budete moci vidět až od 16. února. Je natočen podle skutečného příběhu těžebního skandálu Bre-X Mineral Corporation na počátku 90. let, hlavní roli ztvárnil Matthew McConaughey. 

vložte odkaz, text nemažte

Připomeňme, že Iggyho Popa jsme mohli loni vidět i v Česku, když se stal hlavní hvězdou premiérového ročníku pražského Metronome Festivalu. Už před tím vydal své velmi dobře přijaté album Post Pop Depression, na kterém se intenzivně podílel i Josh Homme z Queens Of The Stone Age.

Témata: Iggy Pop, Leonard Cohen, Gold, Metronome Festival, Post Pop Depression, Josh Homme

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít