AUDIO: „Ten zatracenej, titernej virus,“ zpívá Iggy Pop v překvapivém singlu, jímž se loučí s prapodivným rokem 2020

Vydáno 22.12.2020 | autor: redakce

Na sklonku roku 2020 vypustil Iggy Pop do světa píseň o novém typu koronaviru, který zachvátil svět. Skladba Dirty Little Virus se rockovým odpichem blíží albu Post Pop Depression, jež Iggy Pop nahrál v roce 2016 s Queens of the Stone Age.

AUDIO: „Ten zatracenej, titernej virus,“ zpívá Iggy Pop v překvapivém singlu, jímž se loučí s prapodivným rokem 2020 AUDIO: „Ten zatracenej, titernej virus,“ zpívá Iggy Pop v překvapivém singlu, jímž se loučí s prapodivným rokem 2020

„Covid-19 je vše, co jsem viděl / kluci a holky můžou zastavit svůj svět / děda umřel, já se radši opiju,“ zpívá Iggy Pop v úvodu nové písně Dirty Little Virus, která může být epitafem odcházejícího roku 2020.

AUDIO: Iggy Pop slaví narozeniny novou skladbou, věnuje ji všem poptimistům

„Nechtěl jsem napsat něco emocionálního, nebo hlubokého. Spíš něco téměř žurnalistického: kdo, co, kdy a kde,“ vysvětlil Iggy Pop svůj text v doprovodném videu. „Vynechal jsem otázku proč, protože je až příliš komplexní. Nicméně jsem napsal to, jak se cítím,“ dodal.

Iggy Pop píseň napsal a produkoval s jednačtyřicetiletým trumpetistou Leronem Thomasem, jehož prací je také epické finále s dechovou sekcí. Kytaru a baskytaru nahrál Ari Teitel, za bicí usedl Chris Berry, oba vzhledem k situaci nahrávali nástroje u sebe doma.

Nový singl Dirty Little Virus je tak důkazem, že ne všichni bílí rockeři, jimž je přes sedmdesát, jsou popírači covidu-19, jak by mohl nedávný singl Van Morrisona a Erica Claptona naznačit.

red, foto: YouTube
Témata: Iggy Pop, covid-19,  Queens of the Stone Age

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít