Kryštof zahájili Vánoce, radujte se. Vydali píseň s Karlem Gottem

Vydáno 05.11.2020 | autor: redakce

Kryštof vydali píseň Vánoční, kterou natočili s Karlem Gottem před dvěma lety, a Česko tak letos dostalo první vánoční hit. „Nechtěli jsme, aby to byl vánoční kýč, ale možná nakonec je,“ říká Karin Krajčo Babinská, která klip režírovala a napsala k němu scénář.

Kryštof zahájili Vánoce, radujte se. Vydali píseň s Karlem Gottem Kryštof zahájili Vánoce, radujte se. Vydali píseň s Karlem Gottem

„Toužili jsme po písni, která se bude zjevovat pokaždé o vánočních svátcích, ale zároveň se vyhnout všem klišé. Samozřejmě nevíme, jestli se nám to podařilo, ale fanoušci nám to určitě prozradí,“ uvedl k novince Richard Krajčo.

Píseň Vánoční vznikla těsně před duetem Srdce nehasnou, který pro Karla Gotta a jeho dceru Charlottku napsal právě Richard Krajčo„Za Karlem Gottem jsem s písní Vánoční přišel a svěřil se mu, že jsem napsal text, kde hraje významnou roli, a tak mě napadlo, že by se v ní mohl i objevit. Jemu se to naštěstí zalíbilo, a tak jsme se kdysi dali dohromady. A on pak asi po týdnu zavolal s jeho ženou Ivankou zpátky, a kromě toho, že souhlasil, abychom spolu nazpívali Vánoční, mě poprosil, jestli bych nezkusil napsat píseň pro něj a pro Charlottku," vzpomíná frontman kapely Kryštof

Příběh českého hitu: Kryštof - Zůstaň tu se mnou

„Udělali jsme spolu takovou dohodu, že nejdřív půjdou ven Srdce nehasnou a tuhle píseň pustíme až rok poté, co mezi námi Karel nebude, aby v podstatě i další Vánoce strávil s námi. A teď přišel ten čas,“ říká Krajčo a rozpovídá se o Karlu Gottovi jako o symbolu českých Vánoc, jehož písně každý rok zní ze všech domácností i stánků se svařákem.

Videoklip k písni napsala a zrežírovala Karin Krajčo Babinská, která do dětských rolí obsadila své a Richardovy děti: „Byla to jejich první velká příležitost před kamerou, kdy opravdu dostaly roli a musely hrát. Proto jsem jim před natáčením uspořádala poměrně náročný casting, aby to nedostaly zadarmo.“ říká Krajčo Babinská, která se rozhodla zachytit vánoční atmosféru, při které se u štědrovečerního schází celá rodina napříč generacemi.

„Je to takový krátký film na pět a půl minuty, a je věnovaný všem, kteří tady s námi už nejsou, ale na které nikdy nezapomeneme a víme, že jako Andělé při nás budou vždycky stát,“ dodává Karin Krajčo Babinská.

TZ, foto: Marko Iglić a archiv Kryštof
Témata: Kryštof, Richard Krajčo, Karel Gott

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít