TOP 5 videoklipů týdne (69.): Tonya Graves vzývá blues, Hentai Corporation si utahují z Adolfa Hitlera

Vydáno 12.01.2016 | autor: David Stoklas

Tentokrát se v našem přehledu klipů podíváme, jak se z Fall Out Boy stanou hrací figurky. Hentai Corporation si vzali na paškál Adolfa Hitlera a punkoví Curlies zase naopak brojí proti rasismu. Nesmíme ale opomenout ani kapelu FROM a zpěvačku Tonyu Graves.

TOP 5 videoklipů týdne (69.): Tonya Graves vzývá blues, Hentai Corporation si utahují z Adolfa Hitlera Tonya Graves během rozhovoru pro iREPORT v říjnu 2015. Foto: Michaela Hermína

FALL OUT BOY V HRAČKÁRNĚ

Je to 16 let, co vyšel klip boy bandu 'N Sync, ve kterém se chlapci převtělili do podoby figurek na hraní. Teď se jím inspirovali Fall Out Boy, kteří ve stylu hraček nahráli vizuál ke skladbě Irresistible, ve kterém si zahrála i popová hvězdička Demi Lovato.

RECENZE: Fall Out Boy nahráli pop pro velký kluky

Je pozoruhodné, že tento song už má celkem tři vizuální doprovody. V tom prvním dostanou na frak v basketbalu, v tom druhém hraje slavný pes Doug The Pug a teď se z nich staly plastové hračky. Co přijde dál?

TONYA GRAVES VZÝVÁ KRÁSU BLUES

Zpěvačka Monkey Business je velkou fanynkou bluesové hudby. A právě krása tohoto žánru je hlavním motivem jejího nového klipu. Taková hudba snad ani nepotřebuje žádné pompézní scény. Spokojme se tedy s čirou jednoduchostí a nádherným hlasem Tonyi Graves.

RECENZE: Tonya Graves miluje blues skoro až mateřskou láskou

Tonya loni v říjnu vydala sólovou desku s názvem Back To Blues. Takže je nad slunce jasné, jaký žánr je u ní momentálně číslo jedna. Na albu se navíc objevili hosté jako multiinstrumentalista Josef Štěpánek nebo pianista Ondřej Pivec.

CURLIES VÁLČÍ DUDAMI PROTI RASISMU

Rasistické a xenofobní nálady jsou na vzestupu, a to nejen u nás v Česku. Na stoupající vlnu nenávisti zareagovali i pražští Curlies, kteří se tomuto tématu věnovali v nové skladbě s výstižným názvem Takhle to nejde.

Svým stylem a díky použití dud trochu připomínají jejich slavnější kolegy z Pipes And Pints. Dudy a řízné kytary si vcelku rozumí. Sami se zařadili do žánru se zajímavým názvem cirkus-punk.

FROM A JEJICH KONCENTROVANÁ ZAMILOVANOST A ZKLAMÁNÍ

K Vánocům, které nedávno proběhly, neodmyslitelně patří romantika. K té zase patří vztahy, jež se někdy vyvíjejí přesně tak, jak nechceme. A to je přesně příběh klipu, který doprovází nový singl Zima.

Touto písní chtěli FROM poděkovat svým fanouškům za jejich přízeň v uplynulém roce. "Zima je první song FROM, kdy vznikl text dříve než samotná hudba. Je to příběh s atmosférou zimního času, kdy v lidech uzrávají přání a touhy si je plnit a zároveň příběh o lidské potřebě milovat a být milován,“ říká o skladbě Filip, jenž si zahrál hlavní roli.

HENTAI CORPORATION A TRAMPOTY STRÝČKA HITLERA

Už název songu vybízí k šílenému a bláznivému klipu. A přesně takový rozhodně je. Hentai Corporation doplnili skladbu Tragedy Of Uncle Hitler o animovaný vizuál, ve kterém se v hlavní roli objeví nechvalně proslulý nacistický diktátor.

V klipu si ale na své přijde skoro každý. Objeví se v něm narážky na počítačové hry (Prince Of Persia), literaturu zde obstará Malý princ, za současné politiky je zde Putin na medvědovi a český showbyznys reprezentuje Jiřina Bohdalová.

 David Stoklas

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít