TOP 5 videoklipů týdne: Marpo V plamenech, Billie Eilish a její dohoda o mlčenlivosti a O5 a Radeček ve videoklipu s fanoušky

Vydáno 13.07.2021 | autor: Andrea Štipčáková

S rapperem Marpem jsme si před několika dny popovídali o jeho novém albu Backwoods Bred. Spolu s ním vydal i videoklip k písni V plamenech, který natáčel stejně jako předchozí vizuály v USA. O5 a Radeček vydávají druhý klip k songu BRA3. Zatímco původní byl zaměřený na slavné sourozence, pro ten aktuální si kapela vybrala fotky a videa zaslaná svými fanoušky. S novými klipy přichází také Štefan Štec s Peter Bič Project, Helebrand a Billie Eilish.

TOP 5 videoklipů týdne: Marpo V plamenech, Billie Eilish a její dohoda o mlčenlivosti a O5 a Radeček ve videoklipu s fanoušky TOP 5 videoklipů týdne: Marpo V plamenech, Billie Eilish a její dohoda o mlčenlivosti a O5 a Radeček ve videoklipu s fanoušky


Marpo
představuje další singl z nové desky

Rapper Marpo vydal spolu s novou deskou také vizuál k další písni z ní. Tentokrát si vybral song V plamenech, jehož klip natáčel u moře. Nová deska vznikala více než rok, nahrávalo se mimo jiné v americké Louisianě a Mississippi. Nejprve z ní rapper představil singl Hillbilly, následně pak krátce před vydáním alba vydal písně Bad Man a Sinner.

ROZHOVOR | Marpo: Deska byla dělaná za běhu, ale měla jasnej koncept. Evokuje ve mně špinavou bažinu

O5 a Radeček a jejich BRA3 podruhé

O5 a Radeček natočili znovu videoklip k songu BRA3. Tentokrát si do něj však nepozvali celebrity, ale své fanoušky. „Začali nám sami posílat videa, kde napodobovali známé dvojice z klipu BRA3. Tak nás napadlo udělat výzvu na sociálních sítích. Zapojilo se přes sto fanoušků se svými sourozenci, kteří nám společně poslali fotku nebo video. Je to úžasný, hrozně nás bavilo se tím probírat,“ popsal zpěvák Tomáš Polák vznik nové verze klipu. „Všimněte si, že záběry, které nám poslali bratři, jsou vždy s pivem,“ doplnil s úsměvem.

Příběh českého hitu: O5 a Radeček feat. Mária Čírová - Vloupám se

Štefan Štec a Peter Bič Project předělali písně z muzikálu Na skle malované

Štefan Štec a Peter Bič Project opět spojili své síly. Výsledkem je mimořádná úprava slavné písně z muzikálu Na skle malované. Písnička Za rána za rosy sice dostala moderní zvuk, ale zachovala si i atmosféru 70. let minulého století. Pánové po ní sáhli i proto, že je provázela už od dětství a zbožňovali ji. Štefana k písničce přivedla jeho matka, která byla - podobně jako většina tehdejších žen - platonicky zamilovaná do herce Michala Dočolomanského. Singl dostal i vizuální podobu. Klip se natáčel v prostředí Tater.

Helebrand v novém klipu skočil ze skály

Zpěvák a hudební producent Vitus Helebrand se vrací na scénu s letní novinkou Chci si hrát. Spolu s ní vydal i nový videoklip nabitý letní pohodou a bezstarostností. Zároveň v něm ale ztvárnil i osobní proměnu, kvůli které skočil ze skály.

„Dostal jsem se do bodu, kdy jsem nad vším hrozně přemýšlel a zapomínal si to tu užívat. Ani hudba už mě nebavila tak jako dřív. Potřeboval jsem změnu a korona mi dala prostor začít odznova," vysvětlil Helebrand.

Billie Eilish a její dohoda o mlčenlivosti

Billie Eilish vydala jako singl další píseň z chystaného alba Happier Than Ever. Pojmenovala ji NDA, což je v angličtině zkratka pro dohodu o mlčenlivosti. Zpívá v ní o tom, jak nechala svého bývalého přítele právě takovou dohodu podepsat, protože mu prozradila až příliš osobní tajemství. Song doprovází temný videoklip, v němž kolem zpěvačky krouží pětadvacet aut.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Universal Music, Peter Bič Project
Témata: O5 a Radeček, Marpo, Helebrand, Billie Eilish, Peter Bič Project

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít