TOP 6 videoklipů týdne: Deaf Heart v retro vizuálu, znepokojiví Ghost a The 1975 chystající novou desku

Vydáno 09.08.2022 | autor: Andrea Štipčáková

V aktuálním přehledu nejnovějších videoklipů se hned dvakrát podíváme do minulého století. Do devadesátek nás s písní Other World přenesou Deaf Heart, Bad Joker’s Cream se pak inspirovali devadesátkami. Ajdontker natáčeli na střeše O2 areny, Honza Bendig zpívá o hezkém chlapci a The 1975 dávají nahlédnout do připravovaného alba. 

TOP 6 videoklipů týdne: Deaf Heart v retro vizuálu, znepokojiví Ghost a The 1975 chystající novou desku TOP 6 videoklipů týdne: Deaf Heart v retro vizuálu, znepokojiví Ghost a The 1975 chystající novou desku

Deaf Heart přináší v novince Other World devadesátkový vibe

Píseň Other World je v pořadí druhým singlem z desky Curse of the Sophomore Album kapely Deaf Heart. Videoklip kapela natáčela pod vedením otce zpěváka Thomase Steva Lichtaga a Milana „Balkinse“ Baleka, který propojil ateliérové záběry se snímky přírody jeho filmových přátel Mirka hrdého a Anny Kozlové.

ROZHOVOR | Deaf Heart: Když má hudba koule, tak ji lidi žerou

„Track má hodně devadesátkovej vibe, proto nás napadlo zpracovat video v retro duchu tehdejších stylizovaných klipů v televizi. Navíc se nám líbila myšlenka propojení ‚jiných světů‘ nejen v partnerských vztazích, ale i mikrokosmu, hlubokých moří nebo vesmírných dálek. Přece jste poznali v intru řev Vetřelce, ne?!,“ uvedl kytarista Michael Vácha.

Ghost v temnotě

Novinka Spillways kapely Ghost vás vžene do světa temných fantazií. Videoklip k písni, která je součástí desky Impera, režíroval Amir Chamdir. "Jde o žalozpěv temnoty, kterou má většina lidí uvnitř. A občas musíte tu přehradu nechat trochu odtéct, aby nepřetekla. Temnota z vás si musí najít cestu ven," popisuje obsah textu Tobias Forge.

Ajdontker natáčeli na střeše O2 areny

Havířovská parta Ajdontker vydává singl Je tady noc, který doprovází videoklip natočený na střeše O2 areny. Vznikl během příprav na koncerty v O2 areně, kam byla kapela pozvaná na květnový „vánoční“ show Kryštof. Text obsahuje frázi „neřešíme, co bude dál, dnešek se nám asi jen zdál“, která odkazuje na radost ze života a potřebu sdílet ji dál.

Bad Joker’s Cream se vrací do osmdesátek

Pokud jste fanoušky melodic rocku a ujíždíte na hudbě, která se nebojí kombinovat klasické prvky žánru s těmi moderními, pravděpodobně vás bude bavit kapela Bad Joker’s Cream. Ta chystá album Pink World, jehož předzvěstí je singl Put Your Trust In Me. V jeho vizuálu sestava použila rozmazané okraje a filtr jako z VHS kazet, který ostře kontrastuje s aktuálními prvky.

Co znamená šukar čavo? Díky Honzovi Bendigovi budete vědět

"Šukar čavo" znamená v romštině hezký chlapec. O tom právě zpívá Honza Bendig ve svém novém songu s Refewem, pro který připravil i videoklip. Klip zasadili do kulis pouti plné barev, neonů, světel a nenáročných kostýmů i zápletek. Honza Bendig nakonec přesunul svůj koncert z ve Forum Karlín z původně avizovaného září 2022 na příští rok.

The 1975 vydávají další singl z chystané desky

Fanoušci odpočítávají čas do nové desky Being Funny In A Foreign Language, která vyjde 14. října. The 1975 jim to usnadňují díky dalšímu zveřejněnému songu, který na něm najdou. Novinka Hapiness má krásné glamour kulisy s lehkým retro nádechem a nápad je to, co se cení.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Kamil Klekar (Deaf Heart)
Témata: Deaf Heart, Ajdontker, Bad Joker’s Cream, The 1975, Imodium, The Atavists, Refew, Honza Bendig

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít