TOP 6 videoklipů týdne: Michal Horák je nekonfliktní typ, Pavel Březina oslovuje své mladší já a Hentai Corporation si chrochtají v undergroundu

Vydáno 15.03.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Fanoušci Rammstein se radují. Nejenže jim kapela minulý týden poslala nový videoklip k singlu Zeit, ale rovnou oznámila vydání celého alba. Ze zahraničí se hlásí také Yungblud, který si do vizuálu přizval Ozzyho Osbournea s jeho ženou. Z českých interpretů potěšili své příznivce Michal Horák, Hentai Corporation, DIA. a Pavel Březina.

TOP 6 videoklipů týdne: Michal Horák je nekonfliktní typ, Pavel Březina oslovuje své mladší já a Hentai Corporation si chrochtají v undergroundu TOP 6 videoklipů týdne: Michal Horák je nekonfliktní typ, Pavel Březina oslovuje své mladší já a Hentai Corporation si chrochtají v undergroundu

Rammstein prosí čas, aby zůstal stát

Rammstein vydají už 29. dubna nové album s názvem Zeit. Před ní samotnou poslali fanouškům ochutnávku v podobě stejnojmenného singlu, ve kterém Till Lindemann prosí čas, aby zůstal stát. Zpívá v něm o pomíjivosti okamžiku a smrtelnosti. Videoklip natočil Robert Gwisdek. S deskou dorazí Rammstein do České republiky. 15. a 16. května odstartují Rammstein v Praze své turné.

Michal Horák je nekonfliktní typ

Michal Horák natočil videoklip ke svému zbrusu novému singlu Nekonfliktní typ. „Původní nápad byl zcela neškodný, a to napsat univerzální hate-song, kde se dotyčnému adresátu vyspílá takovými přirovnáními, jak by to příslušelo správnému nekonfliktnímu typu. Ve světle posledních událostí mi nicméně nějaká konkrétní jména na mysl přichází. To ale nic nemění na tom, že píseň by měla hlavně pobavit, čehož není nikdy dost," komentuje aktuální novinku Horák. Vizuálního zpracování se chopil Vladimír Špička. „A to s takovým elánem, že se to jen tak nevidí. Od ruční výroby rekvizit až po animace v klipu,“ popsal zpěvák.

Příběh českého hitu: Michal Horák - Hej teto!

Hentai Corporation řvou do světa: Přežijeme!

Hentai Corporation si chrochtají v bahně jménem „underground“. Do světa vypustili song We Will Survive (in the Underground), který je oslavou jedinců, kteří nespadají do středu gaussovy křivky a „přináší světu mokvající originalitu deroucí se z otvorů ošklivého druhu homo sapiens sapiens“. Videoklip je pak „ošklivý pro ošklivé lidi“, jak říkají Hentai Corporation.

Pavel Březina z Olympic slaví padesátiny novým songem

Pavel Březina slaví padesátku. Nadělil si k ní nový videoklip k autorské písni Mezi řádky, která je jeho ohlédnutím do minulosti. Zpěvák se ponořuje do svého nitra a oslovuje své mladší „já“, aby mu pomohlo překlenout nástrahy života, která ho čekají. Jak hudebník dodává, „jde o takové uzdravení ‚vnitřního dítěte‘, které je součástí každého z nás. Má přístup k těm nejcitlivějším emocím, které se v nás v průběhu života nashromáždily. Právě tyto zakleté emoce z minulosti nám brání žít plně v současnosti.“

Ve videoklipu se objevují výjevy z Březinova dětství, kdy cvičil na klavír, hrál fotbal, šachy či lezl po stromech. Malého Pavla hraje šestiletý Jakub Šmejkal. „Malého Kubíčka jsem si vybral proto, že je mi podobný a je to i stejný rošťák, jakým jsem byl kdysi i já. Teď už nezlobím…,“ dodává s úsměvem Pavel Březina.

DIA. dala šanci lásce

DIA. (Diana Bartošová) je mladá zpěvačka a textařka z Vysočiny. Nyní přichází se svou novou písní Lampiony, ve které zpívá o optimistické lásce a naději. Za hudební produkcí stojí producent kapely Poetika Daniel Hrdlička. Videoklip se natáčel na krásné Šumavě, jsou tedy vidět záběry přírody. Jde v něm také o hledanou lásku, která se nakonec najde. "Svět je teď příliš negativní a poslední měsíce cítím, že tu panuje spíš strach než to hezké. Proto jsem napsala píseň Lampiony, která je plná lásky, protože lampiony jsou symbolem lásky a štěstí," říká zpěvačka.

Yungblud si nahrál epitaf

Yungblud patří mezi největší objevy posledních let. Bývá označován za následníka Ozzyho Osbourna, a tak není divu, že si ho pozval do svého nejnovějšího videoklipu k songu The Funeral. V něm se zpěvák diví, proč kolem rakve jeho mrtvého kolegy nikdo nestojí. Zároveň se v něm objevuje i jeho manželka Sharon.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Lusiet Levá, Jiří Vrkoslav
Témata: Michal Horák, Hentai Corporation, Pavel Březina, Yungblud, Rammstein, DIA

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít