TOP 6 videoklipů týdne: Rodan vzdává hold létu, Michal Hrůza je Neplavec a Lorna Shore natáčeli na koncertech

Vydáno 08.08.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Parodie na léto? O tu se pokusil Rodan, který si v novince Tell Me It's Summer střílí z orosených drinků a opálené kůže. Na březích Baltského moře natáčel Michal Hrůza, k filmu Dvě slova jako klíč pak nahráli titulní skladbu Dan Bárta, Jan Hovorka a Endru. Taneční píseň, zato plnou emocí, svým fanouškům posílá James Arthur, The Chainsmokers si zazpívali se Shenseeou a Lorna Shore natáčeli na koncertech.

TOP 6 videoklipů týdne: Rodan vzdává hold létu, Michal Hrůza je Neplavec a Lorna Shore natáčeli na koncertech TOP 6 videoklipů týdne: Rodan vzdává hold létu, Michal Hrůza je Neplavec a Lorna Shore natáčeli na koncertech

Rodan vzdává hold létu

Nenechte se zmást! Ačkoliv se Rodanova novinka jmenuje Tell Me It's Summer, z orosených drinků a opálené kůže lesknoucí se na slunci si pouze střílí. "Pamatuju si, že jsme s Jendou Vávrou a klukama přišli do studia a bavili jsme se o tom, jaký je vedro a že to zase všechno začíná. No a já už jsem si tak klasicky začal stěžovat, jak mi léto vlastně vadí, protože zase budou sociální sítě plný toho, že svítí sluníčko. To se samozřejmě líbilo Jendovi, tak jsme to kolem toho postavili," říká zpěvák.

A také videoklip se nese v duchu parodie na léto. „Umožňuje ponořit se do mysli člověka, který si vystačí sám se sebou, protože veškeré bohatství hledá v sobě, nikoliv v ostatních věcech nebo lidech,“ doplňuje režisér Michael Nováček.

Na titulní skladbě k filmu Dvě slova jako klíč se podílel Dan Bárta

Před několika dny zamířil do kin nový český film Dvě slova jako klíč. Titulní píseň k němu složili a nazpívali Dan Bárta, Jen Hovorka a Endru. Nyní k ní vydávají videoklip. „Píseň je o onom klasickém vyrovnání se se vztahem s rodiči, v tomto případě s otcem, které mnohé z nás dříve či později čeká. Protože navzdory dobrým úmyslům, dochází ke křivdám či bolestem. Nastává tedy čas si všechno vyříkat," říká Endru, vlastním jménem Ondřej Havlík.

Michal Hrůza je Neplavec

Michal Hrůza svým fanouškům posílá emotivní baladu o lásce Neplavec. Natočil k ní černobílý videoklip, který vznikal na březích Baltského moře. „Klip popisuje příběh o okouzlení krásnou ženou, která donutí bláznivě zamilovaného neplavce jít do moře za ostatními i když neumí plavat. A málem se utopí,“ popisuje metaforický příběh singlu i videoklipu autor písně Michal Hrůza a pokračuje: „Zachrání ho druhá dívka, která si zachovala chladnou hlavu.“ Onu osudnou krásku ztvárnila Petra Beránková, role zachránkyně se zhostila Ivana Uhlířová.

James Arthur ukazuje syrové emoce

Hlásí se také James Arthur, který pod taktovkou Tima Mattia natočil video k novince Blindside. Jak zpěvák vypráví, je o tom, jak se do někoho zamilujete ve špatný čas. „Je to syrová a emotivní píseň. Když jsme si s Jamesem povídali o tom, jak píseň vznikla, a probírali význam textu, hned jsem věděl, že musíme zachytit jeho epické vystoupení, které naváže na americkou atmosféru předchozího videoklipu k A Year Ago. Zkombinovali jsme několik dramatických a emotivních scén, které mimo jiné ukazují náhlou ztrátu lásky ve vztazích, a scénu, v níž je James s postupem písně doslova stále více zkrvavený a potlučený - fyzické ztělesnění jeho citové bolesti,“ uvedl režisér.

Lorna Shore natáčeli na koncertech

Videoklip k songu Of The Abyss natočili Lorna Shore na svých koncertech. A jak se zdá, je to na nich pořádná divočina! Snímkem slaví dva roky od vydání svého průkopnického EP … And I Return To Nothingness. „Díky němu se začaly plnit naše sny,“ říká kytarista Adam De Micco.

The Chainsmokers spojili síly se Shenseeou

Svůj nejnovější singl představují také The Chainsmokers. Ti si tentokrát pro videoklip vybrali skladbu My Bad, který nahráli ve spolupráci s Jamajčankou Shenseeou. Videoklip se natáčel pod dohledem Patricka Tohilla v Los Angeles.

Text: Andrea Štipčáková, TZ, foto: Kateřina Fialová (Rodan), P. Brilla (Michal Hrůza), Edward Cooke (James Arthur)
Témata: Rodan, Jen Hovorka, Dan Bárta, Endru, Michal Hrůza, James Arthur, The Chainsmokers, Lorna Shore

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít