LIVE: Gentleman každým coulem. James Arthur zaplavil Prahu láskou

Vydáno 23.02.2024 | autor: iREPORT

Již potřetí se v Praze představil vítěz britského X-Factoru James Arthur. A zatímco první a druhý koncert dělilo pouze pár měsíců, na třetí pokračování si Praha musela počkat deset let. Stálo čekání na Jamesovo představení Bitter Sweet Love za to? Vyprodané Forum Karlín mluvilo jasně.

LIVE: Gentleman každým coulem. James Arthur zaplavil Prahu láskou LIVE: Gentleman každým coulem. James Arthur zaplavil Prahu láskou

James Arthur
Praha, Forum Karlín
22. 2. 2024

Nové album Bitter Sweet Love, k němuž James Arthur vyjel na turné, má dle jeho slov představovat paletu barev a forem lásky. A stejně tak hrál i koncert konaný 22. února ve Foru Karlín v Praze všemi barvami. Již při úvodním songu, kterým byl právě titulní singl z aktuálního alba, bylo jasné, že pro fanoušky mohlo být v místnosti hořké snad jen dlouhé čekání, jelikož to James i se svojí kapelou roztočil na plné pecky.

Fanoušci se kromě novinek z nedávno vydané desky samozřejmě dočkali i nejsladších a nejznámějších hitů jako jsou Impossible, Empy Space, A Thousand Years či Naked. O tom, jak moc jsou známé, svědčil i fakt, že kromě nástrojů zpěvák občas odložil i mikrofon a vlastně si jen dirigoval orchestr, kterým pro něj bylo rozezpívané publikum.

TOP 8 coververzí, které předčily originál: Whitney Houston, James Arthur a další

Se skladbou Sermon se rázem sál proměnil a zvednuté mávající ruce by na první pohled nasvědčovaly na koncert známého rappera, zatímco při písni Train Wrack, která Arthurovi dle jeho slov pomohla v nejtěžších časech, bylo cítit sdílenou bolest a hloubku textu, čímž se jen potvrdilo, že pokud někdo umí vzbudit a předat emoce, je to James.

Skladba z filmu The Greatest Showman s názvem Rewrite The Stars ukázala, že ani s výběrem předskokanky - zpěvačky Neve, nešlápl umělec vedle, protože bravurně nahradila Anne-Marie.

Že je Arthur britským gentlemanem se srdcem na správném místě a že mu na jeho fanoušcích opravdu záleží, dokázal během koncertu hned několikrát. S pokorou v hlase vysvětloval, jak by si přál mluvit česky, aby mohl co nejlépe vyjádřit svoji lásku, vděčnost za podporu a věrnost fanoušků a na každé „milujeme tě“ hned vracel „love you too“. Co víc, nejen, že si všiml, když se jednomu z fanoušků během Car’s Outside přitížilo, ale okamžitě zastavil koncert, aby mu byla poskytnuta pomoc, aby následně během sekundy znovu rozproudil zábavu. Nakonec neopomenul poprosit sál o zpěv Happy B-day pro fanynku, která slavila na koncertě narozeniny, což působilo velmi symbolicky, jelikož před deseti lety to bylo právě pražské publikum, které mu v Lucerna Music Baru zpívalo k narozeninám.

Nebylo překvapením, že si rozjásaní fanoušci vyžádali přídavek. Překvapující však byl nářez, se kterým se kapela vrátila. S hity jako New Generation a Lasting Lover to naráz vypadalo, že koncert nekončí, ale teprve spíše začíná. Na úplný závěr si pak všechny fanynky z plných plic zazpívaly Say You Won’t Let Go, a ačkoliv i přes jejich přesvědčivý výkon James přeci jen odešel, ze vzájemného nadšení lze předpokládat, že se do Prahy ještě vrátí.

Text: Kateřina Zajíčková, foto: FB Jamese Arthura (ilustrační)
Témata: James Arthur, Bitter Sweet Love, Forum Karlín

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít