TOP 7 videoklipů týdne: Škwor se ohlíží za koncertní sezónou, Jan Bendig natáčel v zahraničí a hlásí se také Čechomor

Vydáno 16.11.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Škwor se novým videoklipem ohlíží za svou koncertní sezónou a zároveň oznamují vydání reedice desky Sliby & Lži. Čechomor posílají fanouškům singlem Trakač ještě několik radostí do života a Jan Bendig natáčel v prosluněné Dominikánské republice. Annabelle dává vzpomenout na pop-punk devadesátých let a Cocotte Minute netradičně ohlašují Vánoce. Novinky představili také Pavel Callta a Avril Lavigne.

TOP 7 videoklipů týdne: Škwor se ohlíží za koncertní sezónou, Jan Bendig natáčel v zahraničí a hlásí se také Čechomor TOP 7 videoklipů týdne: Škwor se ohlíží za koncertní sezónou, Jan Bendig natáčel v zahraničí a hlásí se také Čechomor


Škwor
se ohlížejí za koncertní sezónou

Škwor se videoklipem k písni Tváře smutnejch hrdinů ohlíží za uplynulou koncertní sezónou. Jde o čtvrtý singl z loni vydané stejnojmenné desky. Fanoušci formace se letos mohou těšit na LP reedici desky Sliby & Lži, jež vyjde už 26. listopadu.

ROZHOVOR | Škwor: Zpátky se neohlížíme

Čechomor posílají fanouškům Ještě několik radostí života

Čechomor rozšířil svoje poslední studiové album Radosti života o bonusový disk Ještě několik radostí života a připojil k němu rovnou videoklip ke skladbě Trakač. "Doprovází nás už dlouhou dobu, nicméně nikdy se nedostala na album. Až na Radosti života, protože je taková ‘ščecglivá‘, a o tom právě Radosti života jsou,“ vysvětluje Holas, který si natáčení obzvlášť užil. „Nechali mě řídit kombajn, což miluju. Statek, to je vůbec moje láska.“

Karel Holas z Čechomoru slavil 60. narozeniny. V Malostranské besedě mu blahopřáli Petr Fiala z Mňágy a Ždorp i režisér Petr Zelenka

Čechomor natáčel na farmě Libora Švába a panuje v něm přesně taková veselá venkovská atmosféra, jak si ji Karel Holas a František Černý pamatují z dětství, byť nyní v trochu modernějších kulisách.

Annabelle dává vzpomenout na pop-punk devadesátých let

Annabelle vydává novinku Runnin' Out Of F* Time, prostřednictvím které dává vzpomenout na pop-punk devadesátých let. „Měli jsme ten den chuť napsat prostě fakt dobrej song. Žádnej hit, ale upřímnou, dobrou píseň, na které si dáme záležet. Vznikla mezi námi krásná, upřímná atmosféra a okamžitě jsem věděla, že tenhle track musím vydat," vzpomíná zpěvačka na tvorbu singlu s Tomem Oehlerem a Marcellem.

Stejně jako zvuk, i videoklip je stylizovaný do vizuálu pop-punkových a pop-rockových kapel devadesátých let a počátku tisíciletí. Tvorbu řídil z režisérského křesla Aleš Valtr. „Strašně mě baví jeho kreativní odvážný přístup. Už na první schůzce mi začal popisovat scény, u kterých jsem věděla, že mi nebudou příjemný a Aleš na to řekl: ‚Hele, když jsi na ten klip oslovila mě, muselo ti být jasný, že to bude bolet!‘" přibližuje Annabelle, která ve vizuálu zpívá v hořícím domě, visí hlavou dolů z jeřábu nebo pokládá hlavu na koleje před jedoucí vlak. 

Avril Lavigne a Travis Barker společně o svých ex

Nová deska bývalé pop punkové princezny Avril Lavigne s číslovkou sedm by měla vyjít v příštím roce. Po singlu s Willow je další ochutnávkou song Bite Me s Travisem Barkerem. Ve skladbě si bere na paškál svoje ex a to, že se sebou nenechá zametat. V příštím roce ji čeká evropské turné, v rámci něj vystoupí 16. března v pražské Tipsport areně.

Honza Bendig natáčel v Dominikánské republice

Jan Bendig odletěl do Dominikánské republiky, odkud si přivezl prosluněný klip. Skladba se jmenuje Amen Khelas, to v romštině znamená "všichni tančí". Hlavní roli v klipu získala místní kráska Daniela Toribio.

Pavel Callta připravil vánoční song

Advent sice ještě nezačal, ale vánoční písně už na nás útočí ze všech stran. Pavel Callta přichází se svou verzí. Tvůj song vánoční být součástí alba, které zpěvák vydá začátkem roku 2022. Půjde o jeho už čtvrté studiové album. Producentem skladby je Honza Balcárek, který je známý jako Johny Rainbow

Cocotte Minute ohlašují Vánoce

První letošní českou metalovou vánoční píseň mají na svědomí Cocotte Minute. Zellerův klan předělal tradiční koledu Nesem vám noviny. Nu metalová předělávka včetně pocty Korn v závěru zazněla už vloni na speciálním vánočním streamu. Na naléhání fans ji Cocotti znovu nahráli a oficiálně vydali právě teď. Jako exkluzivního hosta si přizvali Horsta ze spřátelené kapely Trautenberk. Klip je samozřejmě právě takový, jaký by jste čekali jen od Cocotte Minute.

"Prostě jsme cejtili potřebu se k těm Vánocům tak nějak umělecky vyjádřit. Benzin, metal, zvukař s pájkou a takový to domácí štěsťýčko. Vototadyde!" Shrnuje narativ videa Zeller.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Jan Miškela, Antonín Zerzan, Ondřej Pýcha
Témata: Jan Bendig, Pavel Callta, Avril Lavigne, Willow, Travis Barker, Cocotte Minute, Škwor, Annabelle, Čechomor

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít