TOP 8 videoklipů týdne: Michal Horák laškuje s lamou, Škwor má pocit viny a Annabelle je smutná v klubu

Vydáno 19.09.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Jedinou zahraniční zástupkyní v aktuálním přehledu nejnovějších videoklipů je LP, která v Long Goodbye zpívá pro ty, co se nedokáží rozejít. Vztahům se věnuje i Tereza Mašková, nejen však těm partnerským. Svá tajná místa poodkrývá Petr Kolář, Michal Horák pak v novince Není to divný laškuje s lamou. Videoklipy natočili také Insania, Zrní, Annabelle a Škwor, kterému již v říjnu vyjde album Sobě věrnej!.

TOP 8 videoklipů týdne: Michal Horák laškuje s lamou, Škwor má pocit viny a Annabelle je smutná v klubu TOP 8 videoklipů týdne: Michal Horák laškuje s lamou, Škwor má pocit viny a Annabelle je smutná v klubu


Petr Kolář
poodkrývá svá tajná místa

Video k písni Tajný místa zpěváka Petra Koláře je plné romantiky. „Skladba je pro mě velmi srdeční záležitostí. Je to taková vnitřní zpověď. Každý máme svoje tajná místa uvnitř sebe a neotvíráme je ostatním lidem, ani těm nejbližším. Je to náš bezpečný prostor, kde se cítíme dobře a sami sebou," popisuje novinku Petr Kolář, který měl o klipu jasnou představu.

„Lokaci k natáčení jsem měl vybranou již dlouhou dobu. Je to panenská příroda u České Sibiře. Stejně tak jsem si skládal v hlavě obrazy, které jsem chtěl natočit,“ uvedl zpěvák.

LP zpívá pro ty, co se nedokážou rozejít

Zpěvačka LP v srpnu natáčela v České republice videoklip. Než ho ale pustí do světa, představuje fanouškům vizuál k písni Long Goodbye. Jde o rozchodovou skladbu, kterou věnuje všem, kteří nedokážu věci nechat jen tak být. „Je to takový milostný dopis mým posledním dvěma dlouhodobým vztahům. V obou případech jsem cítila, že i když jsme to v podstatě nechtěli, museli jsme to ukončit. Jen tak jsme si mohli zachovat duševní zdraví a pohodu,“ říká muzikantka.

Prague Pride vévodila LP, na Letnou si odskočila z natáčení videoklipu

Annabelle je smutná v clubu

Annabelle představuje svůj první česky zpívaný song. Smutná v clubu vznikla bezprostředně po jednom večírku, z něhož se zpěvačka potřebovala vypsat. „Chtěla jsem prostě protancovat noc, ale evidentně mi na tváři hrál nějakej vnitřní smutek, protože se mě lidi ptali, proč jsem smutná. Je pravda, že jsem v té době něco řešila, ale nečekala jsem, že to na mně bude až tak čitelné," říká Annabelle o námětu písně.

 Videoklip v tracku smutná v clubu točil Jonáš Hájek, se kterým Annabelle dosud spolupracovala hlavně jako s fotografem. „Jonáš je strašně lidský a je s ním zábava, nechal mi velkou svobodu v tom, co bych si ve videu představovala." Na hlavní zápletku přišli při společném brainstormingu, prozradila Annabelle. „Začínali jsme u nápadu home party a šli přes stand-up, Noemovu archu až k tomu výslednému konceptu. Navíc se k nám přidal jako partner můj oblíbený Beefeater, kterému děkuji za spolupráci, nápady i osvěžení."

Škwor má pocit viny

Kapela Škwor již za pár dnů vydá nové studiové album Sobě věrnej! Jeho součástí bude i singl Pocit viny. „Výběrem skladby Pocit viny coby třetího singlu chceme ukázat fanouškům mimo jiné i rozmanitost nové desky. Nedávali jsme si hranice a nebáli se experimentovat s hudební produkcí. Je zde například instrumentální smyčcová pasáž, kterou jsme nahrávali se skvělým muzikantem a členem České filharmonie Markem Novákem. Větší prostor zde dostávají i scratche, které nám nahrával DJ Flux," říká k singlové novince kytarista Jan Chudan.

Videoklip má na svědomí Jáchym Belcher. „Stěžejní pro nás byl zejména motiv vody a deště, který se na nové desce prolíná několika skladbami. Technické ztvárnění deště bylo poměrně náročné. Jelikož se točilo v parných letních měsících, nemohli jsme si dovolit čekat na skutečný déšť a museli jsme ho tedy vyrobit uměle ve studiu," komentuje kapela natáčení. K samotné spolupráci s mladým filmařem pak dodává: „Jáchym v minulosti točil klipy skoro výhradně pro hardcore scénu, což by mohlo v někom vzbudit pochybnosti, jak naše spojení bude fungovat. My jsme ale právě na tento průnik světů vsadili a již od prvních schůzek a společného plánování nám bylo jasné, že jsme udělali správně. Potvrzuje to i samotné video a reakce fanoušků na sociálních sítích."    

Tereza Mašková natočila dojemný videoklip

Dojemný videoklip k písni Budu při tobě stát má na svém kontě zpěvačka Tereza Mašková. Jak přiznala, původně plánovala dát vizuální podobu jinému songu, všimla si však, že na Instagramu ji lidé označují právě v souvislosti s touto písní. Často byli na fotografiích s rodiči, sourozenci, partnery či dalšími blízkými lidmi. A tak bylo rozhodnuto. 

ROZHOVOR | Tereza Mašková: Snažím se být hlavně sama sebou

"Bylo krásné se na to dívat, kolikrát jsem u toho měla až slzy v očích. Když jsem je viděla, jak moc je to bere, jak je to zajímá, jak při tom pláčou, co všechno mi psali... Byla jsem strašně dojatá a zároveň bylo moc hezké sledovat tu jejich lásku. O to víc jsem si uvědomila, jak moc citlivé téma to je pro všechny, a bylo rozhodnuto! Dá se říct, že si píseň, na kterou jsme se rozhodli natočit klip, vybrali sami fanoušci a já jsem za to moc ráda. Toto téma je nadčasové, sentimentální a věřím, že se v něm každý najde," svěřila se zpěvačka.

Zrní natáčelo v Banátu

Zrní natáčela v rumunském Banátu. Klipu se tentokrát dočkala skladba Mí zlatí roboti. Video vznikalo na dvorku domu, kde hudebníci během festivalu bydleli. Zadání bylo jednoduché – získat do něj co nejvíc skákajících lidí. „Kuba si do dodávky přibalil green screen, který po našem dopoledním koncertě na akustický stage U Medvěda rozbalil o pár metrů dál na dvorku domu, kde jsme byli ubytovaní. A lidi se zastavovali a Kuba natáčel jejich radostný skákání," přiblížil frontman Zrní Honza Unger.

Insania překonává samu sebe

Svým klipům věnuje Insania vždy patřičnou péči s notnou dávkou humoru a sarkasmu. Ne jinak je tomu i v Jedeme peklo. Přestože poselství skladby tentokrát tolik neprovokuje, již tradičně není klip určen slabým povahám. Ve stylu komiksové gangsterky Sin City v něm členové kapely prolévají krev, ženy za peníze tančí na stolech a whisky teče proudem: „Měli jsme chuť natočit plnotučnou brakovou gangsterku, v podstatě grotesku. Včetně stříleček a tak. A využít ty naše postavy, které máme v bookletu alba GRRRotesky,“ komentuje ideu klipu zpěvák Poly.

Black Drum zároveň vysvětluje, jak vznikl námět na celý videoklip: „V kapele všichni Sin City milujeme a už od začátku natáčení bylo jasné, že klip bude pocta těmto filmům i původnímu komiksu. Písnička Jedeme peklo k tomu přímo vybízela, protože i samotnej text je vlastně o zdivočelé městské partě, která pro trochu toho násilí nejde daleko.“

Michal Horák laškuje s lamou

Aby Michal Horák zkrátil fanouškům čekání na nové album, posílá jim nový videoklip k písni Není to divný. V něm se objevuje i návštěva ze zvířecí říše, lama! „Je fakt, že lama v klipu není úplně standard, ale když nám režisér Vláďa Špička oznámil, že fráze z písničky ‚dole na baru se dějí věci, které povýšily laťku bizáru' se dá nejlíp vyjádřit ideálně velkým zvířetem, měli jsme jasno. Lama byla naopak podle paní chovatelky prý velmi spokojená, protože to najevo tím, že se nám tam během natáčení uvolnila poněkud víc, než jsme plánovali. Naštěstí bez trvalých následků na podlaze," přiblížil Horák. 

Text: Andrea Štipčákováfoto: Ondřej Pýcha (Škwor), Ryan Jay (LP), Peter Hoopoe (Annabelle), Oliver Žilák (Tereza Mašková), Anna Bartolotti (Michal Horák)
Témata: Škwor, Annabelle, LP, Petr Kolář, Tereza Mašková, Insania, Zrní, Michal Horák

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít