TOP 7 videoklipů týdne: Pokáč se dostal za mříže, Vojtěch Drahokoupil představil svůj gospel a Ed Sheeran se převlékl za Eltona Johna

Vydáno 14.09.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Pokáč se pomalu začíná připravovat na svůj lednový koncert v O2 areně, na fanoušky však nezapomíná. V novém videoklipu k singlu Lék na bolest duše se převlékl do vězeňského mundůru a vyzkoušel si, jaké to asi je za mřížemi. Vojtěcha Drahokoupila mohou znát diváci z pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Aktuálně zpěvák připravuje nové album, jehož součástí bude také singl Co víc si přát, kvůli kterému dal dohromady český gospel. Ed Sheeran posílá fanouškům taneční pecku Shivers, z níž jim, jak název napovídá bude běhat mráz po zádech. Videoklipy představili také Rasmus s Apocalypticou. Ben Cristovao, Landless a Bruno Ferrari.

TOP 7 videoklipů týdne: Pokáč se dostal za mříže, Vojtěch Drahokoupil představil svůj gospel a Ed Sheeran se převlékl za Eltona Johna TOP 7 videoklipů týdne: Pokáč se dostal za mříže, Vojtěch Drahokoupil představil svůj gospel a Ed Sheeran se převlékl za Eltona Johna


Pokáč se oblékl do vězeňského mundůru

Pokáč má za sebou léto nabité koncerty. Mezi nimi si stihl odskočit do studia a natočit hravý singl Lék na bolest duše, a zároveň také videoklip k němu. Do něj si přizval Františka Táborského, Michala Holána a Karla Siváka (FattyPillow), sám zpěvák si pak střihl roli vězně.

ROZHOVOR | Pokáč: Zatím jsem ve fázi, že mě humor baví i mimo stage (1. část)

Vojtěch Drahokoupil představuje první singl z připravovaného alba

Vojtěch Drahokoupil připravuje svoje debutové album, ze kterého fanouškům posílá první singl Co víc si přát. Na gospelové skladbě spolupracoval s Jiřím Vidasovem, klip, který vznikl v prostorách smíchovského kostela Gabriel Loci, natočil stejně jako Pokáč pod taktovkou Jakuba Mahdala.

TOP 7 videoklipů týdne: No Name slaví 25 let, Like-It zpívají o domově a Skyline natáčeli na Bali

„Song je cílený pro všechny ty, kteří cítí v životě, že je třeba něco trápí a přitom neví, co to je. I já jsem tyto strasti osobně prožil, prošel jsem si psychickými problémy, které vyústily v to, že jsem zjistil, že ‚žít tady a teď‘ a ‚žít bez strachu z budoucnosti‘, je ten klíč,“ rozpovídal se zpěvák o osobních pohnutkách k sepsání nového songu.

Ed Sheeran v taneční pecce Shivers

Ed Sheeran posílá fanouškům další taneční pecku z chystaného alba. Je jím skladba Shivers, která stojí nejen za poslech, ale videoklip k ní také za zhlédnutí. Zpěvák si v něm namlouvá herečku AnnuSophii Rob, a to zcela netradičně. Kromě jiného se v něm ocitá například v márnici, od Eltona Johna si pak vypůjčil jeho slavný kostým.

LIVE: Ed Sheeran v Praze: Každá dívka měla pocit, že zpívá jen pro ni

"Nejdříve mělo jít o první singl z nové desky. Pak ale vznikla píseň Bad Habits a chtěl jsem, aby vyšla o prázdninách. Shivers se navíc k podzimu hodí více," zhodnotil Sheeran.

Ben Cristovao pokračuje se svými live sessions

Ben Cristovao přichází s dalšími live sessions. Song Sbohem a jeho nové pojetí vzniklo v areálu rodinné společnosti LIKO-S sídlící ve Slavkově u Brna. Firma se zaměřuje na budování živých staveb a implementaci zeleně tam, kde už ji dávno nehledáme.

"Pro mě je  vždy opravdu zásadní hledat tu podstatu komerčních spoluprací. V tomto případě jsme se shodli, že upozornit na leckdy složitě komunikovatelné fenomény, nebo nové trendy skrze mou hudbou a sérii live sessions bude ta správná volba. Baví mě objevovat, co všechno se spolu s komerčkou pro životní prostředí děje," říká k nové sérii zpěvák.

Rasmus spojili síly s Apocalypticou

Rasmus zpívají v novém singlu Venomous Moon, na kterém spolupracovali s Apocalypticou, o izolaci a odloučení od světa. "Napsal jsem ji ještě předtím, než se objevil virus. Musel jsem snad zahlédnout záblesk budoucnosti, který pak písni dodal zcela novou vrstvu melancholie," vysvětlil zpěvák Lauri Ylönen. Klip je inspirovaný televizním seriálem Stranger Things a představuje strašidelné bytosti vycházející ze stejných hlubokých lesů jako Groke v příbězích o Mumíncích. Režíroval ho Vertti Virkajärvi.

Finští The Rasmus řádili v Lucerně, vystoupili také Eddie Stoilow

Bruno Ferrari přichází s variací na Alenku v říši divů

Generační šansoniér Bruno Ferrari vydal na konci července nové album Electrofantasex, na kterém se podílela celá řada známých uměleckých tváří, jako například Fernando Saunders, Ema Brabcová, Moimir Papalescu, David Jahn nebo Zuzana Tvarůžková. Nyní desku připomíná videoklipem ke skladbě I Spend the Last Money For Your Coke, který je variací na Alenku v říši divů, kdy zrcadlo leží na stole a je už pořádně zaprášené. Video vzniklo v režii Radima Krumpolce. O uměleckou stránku se postaral David Jahn, impresário souboru Prague Burlesque, a výtvarník Mike Skapa.

Landless vydali debutové album

Landless v září vydali své debutové album Mirrors. Spolu s ním vydali také album k titulní skladbě Heavy, kterou natáčela v prostředí neo-gotického kostela v Galantě. "Během toho šíleného, téměř dvouletého období jsme se snažili a napsat album, které by bylo dospělejší a reflektovalo by naše pocity a názory, ale stejně tak i život každého z nás. Při psaní skladeb jsme se zaměřili zejména na emocionální dynamičnost a diverzitu. Chceme, aby se v našich textech i hudbě našem téměř každý," uvedl zpěvák Laci Mikoláš.

Text: Andrea Štipčáková, foto: promo, Warner Music
Témata: Pokáč, Vojtěch Drahokoupil, Ed Sheeran, Rasmus, Apocalyptica, Bruno Ferrari, Ben Cristovao, Landless

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít