TOP 7 videoklipů týdne: Slipknot vydávají The Dying Song, Vojta Drahokoupil jde hlavou proti zdi a Ben Cristovao v duetu se Simou

Vydáno 31.07.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Slipknot již zanedlouho vydají novou desku, jejíž součástí bude také The Dying Song, kterému aktuálně opatřili videoklip. S novinkou se hlásí také Vojta Drahokoupil, který dal spolu s Jiřím Vidasovem dohromady skladbu Hlavou proti zdi. Ben Cristovao si ke spolupráci přizval Simu, Monika Bagárová pak do vizuálu obsadila oblíbenou dvojici z reality show Love Island. The Atavists v písni It's All Over žertují o sebevraždě a Gorillaz mají zase trable.

TOP 7 videoklipů týdne: Slipknot vydávají The Dying Song, Vojta Drahokoupil jde hlavou proti zdi a Ben Cristovao v duetu se Simou TOP 7 videoklipů týdne: Slipknot vydávají The Dying Song, Vojta Drahokoupil jde hlavou proti zdi a Ben Cristovao v duetu se Simou

Slipknot představují The Dying Song

The Dying Song vydali Slipknot ještě před svým pražským vystoupením, na kterém ho odpremiérovali. Jde o předzvěst jejich nového alba, které vyjde 30. září. O videoklip se z režisérské pozice postaral M. Shawn "Clown" Crahan, bubeník kapely.

LIVE: Slipknot v Praze odpremiérovali novinku, zvukař koncert nezvládl

Vojta Drahokoupil jde občas hlavou proti zdi

Na novince Hlavou proti zdi spolupracoval Vojta Drahokoupil s Petrem Harazinem. Zatímco frontman kapely Nebe napsal text, účastník Survivoru přišel s námětem a hudbou. „Námět, který jsem napsal asi před půl rokem, jsme rozpracovali ve studiu společně s Jiřím Vidasovem. Ten umí dokonale okořenit moje nápady. Myslím, že je v hudbě těžké najít takové propojení, jaké máme my dva," okomentoval zpěvák.

ROCK BLOG | Vojtěch Drahokoupil: Chci za sebou nechat něco, co v lidech dokáže uvolnit dobrou energii

Píseň bude součástí jeho chystané desky 27, která vyjde na podzim. „Kouzlo desky je v tom, že na ní není nic umělého, vše jsme nahrávali naživo vlastníma rukama," říká Drahokoupil.

The Atavists žertují o sebevraždě

The Atavists představují novinku It’s All Over z připravovaného třetího alba Prettier Than You. Ta je opatřena provokativním videoklipem, který pracuje se tématem sebevraždy „Námět pro tento klip je zhmotněním dalšího z mých snů. Hlavní postava se celý klip pokouší o sebevraždu a nedaří se jí to. Vyznívá to spíš komediálně, ale jde o vážnou věc a my tak chceme připomenout, že duševní zdraví je křehké a chtít se zabít není v pořádku,“ říká frontman kapely a hlavní autor hudby i námětu na klip Adam Krofian.

O kompletní výrobu videoklipu se postaral filmař Michal Havlíček. „Štáb byl tentokrát hodně minimalistický. Kromě Michala a jeho stážisty, který natáčel behind the scenes video, byl na place jen Albert a kapela, o produkci jsme se postarali svépomocí. Máme rádi béčkové filmy a punkový přístup, takže jsme to zvládli bez složitého svícení scén  za jeden den. O to víc mě překvapil výsledek, který je chvílemi až mrazivě realistický,“ zhodnotil Krofian.

Sima a Ben Cristovao mají společný na pohodu lovesong

Lovesong s pozitivním začátkem i koncem, to je skladba V oblakoch. Nápad klipu vytvořila přímo zpěvačka, o outfity se postaral talentovaný módní návrhář Lukas Krnac. Ben Cristovao servíruje v rychlém sledu další feat. 

Monika Bagárová zpívá o toxických vztazích

Monika Bagárová v posledních měsících plní svým osobním životem bulvární plátky. I tak se zvládá soustředit na hudbu. Jejím novým počinem je spolupráce s Tony Popovičem. Téma skladby Karma je o toxických vztazích, ze kterých je často těžká cesta ven. V hlavních rolích klipu poznáte dvojici soutěžících z reality show Love Island. 

Animovaná parta Gorillaz má zase trable

Videoklip k aktuálnímu rádiovému singlu vypustila do světa animovaná parta Gorillaz v čele s Damonem Albarnem. Track Cracker Island vzešel ze spolupráce s Thundercatem. Režie se ujal opět Jamie Hewlett a v klipu je vidět celá parta, konkrétně Russel Hobbs, Murdoc Niccals, 2-D a Noodle, která se ocitla v nemocnici a má zase trable s policií. Tenhle klip je lahůdka. Gorillaz jsou právě na turné po Evropě. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Lenka Hatašová (Vojtěch Drahokoupil), Hugo Trkal (The Atavists)
Témata: Vojtěch Drahokoupil, The Atavists, Slipknot, Gorillaz, Monika Bagárová, Sima, Ben Cristovao

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít