TOP 8 videoklipů týdne: Ben Cristovao s Adamem Mišíkem o životě bez velkých koncertů a Ewa Farna v roli Evy z ráje

Vydáno 08.09.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Ben Cristovao vydává ve spolupráci s Hills 97 alias Adamem Mišíkem a Enthicem další singl. Tentokrát v něm zpívají o tom, jaké by to bylo bez velkých koncertů. Ewa Farna představila fanouškům další píseň z připravovaného alba. Jmenuje se No ne a jak už název napovídá, je o tom, jak důležité je říkat právě slůvko "ne". The Drain se zase rozhodli videoklip věnovat bubeníkovi, koncertními fotografy jsou totiž právě hráči na bicí podle formace často opomíjeni. Novinky vydali také Michal Horák, Mersi, November 2ndSepar se Sameym nebo Maniak s DJ Wichem a 7krát3.

TOP 8 videoklipů týdne: Ben Cristovao s Adamem Mišíkem o životě bez velkých koncertů a Ewa Farna v roli Evy z ráje TOP 8 videoklipů týdne: Ben Cristovao s Adamem Mišíkem o životě bez velkých koncertů a Ewa Farna v roli Evy z ráje

Ewa Farna v roli Evy z ráje

Ewa Farna v novince No ne zpívá o, jak už název napovídá, důležitosti umění říct „ne“. Podle slov zpěvačky je to prospěšné pro duševní zdraví. „Abychom dělali, co nám přijde smysluplné a dokázali být autentičtí,“ vysvětluje.

Příběh českého hitu: David Stypka, Ewa Farna - Dobré ráno, milá

Klip se natáčel pod vedením Adama Romanowskiho ve dvou jazykových verzí. Režisér se v něm pokusil nastínit několik výzev dnešního světa. Symbolicky se v něm Farna objevuje například v roli Evy z ráje. Jasnému zlu však říká i ve vizuálu „ne.“ „Odmítla jsem třeba nabídky na focení pro Playboy, nestala se tváří fastfoodového řetězce, nevystupuji na akcích cenzurované polské státní televize, nepropadla jsem mnohým nástrahám šoubyznysu,“ uvedla zpěvačka, která je vděčná, že je věrná svým hodnotám.

Michal Horák přichází s novinkou z chystaného alba

Michal Horák chystá druhé album. Aktuálně z něj vydává singl Plány jdou, ke kterému natočil pod taktovkou Martina Hammerschlaga také videoklip. „Bylo to náročné, ale mám takový dojem, že se nám povedlo něco neobvyklého, a mám z toho radost,“ okomentoval zpěvák.

Ben Cristovao nechce zapomenout na vyprodanou O2 arenu

Jaké by to bylo, kdyby koncerty v O2 areně byly jenom sen, který se nemůže stát? O tom zpívá Ben Cristovao a zároveň děkuje svým fanouškům za jeho vyprodaný koncert v hale v roce 2019. V příštím roce se i on a spousta dalších interpretů do areny zase vrátí, jeho koncert je naplánovaný na 1. 10. 2022. Song Záříme vzešel ze spolupráce s projektem HILLS 97, který tvoří producent Enthic a zpěvák Adam Mišík

John Wolfhooker vzdali poctu Limp Bizkit, sekundoval jim Ben Cristovao

The Drain věnovali video bubeníkovi

Alternativní rockoví The Drain představují singl Oh, David!, který se rozhodli věnovat svému bubeníkovi. „Největším nešvarem koncertních fotografů je všudypřítomná stále trvající ignorace bubeníků. Přesněji lenost dostat se s objektivem za přední linii na pódiu,“ vysvětlila formace.

Píseň doprovází videoklip plný estetiky období devadesátých let až přelomu milénia. Pracoval na něm štáb pod vedením Kateřiny Husákové. Záběry opulentních oslav u bazénu vznikaly v okolí Českých Budějovic.

Silné Slovensko! Separ a Samey se spojili 

Zavedené slovenské hip hopové jméno podpořilo to, co teď maximálně trenduje. Řeč je o Separovi a Sameyhovi a jejich společném tracku farebna preliezka. Klip udělá radost hromadě jejich fanoušků, kteří se v jeho záběrech najdou. Nové album Anarchia vydal Samey teprve před pár dny. 

Maniak & DJ Wich povolali 7krát3

V červenci vyšlo společné album Maniaka a DJe Wiche. Deska dostala název Černej kůň a před pár dny měl premiéru klip k dalšímu singlu z ní. V něm s dvojicí participuje ještě zpěvák 7krát3. Klip k Follow si pohrává s retro filtrem a tvrdým životem na sídlišti mezi betonovými bloky. Ale zas to neberte moc vážně.

Mersi představuje svůj třetí singl

Mersi představuje svůj v pořadí třetí singl State Of Mind. Od prvních dvou se liší celkovým zvukem, který je více lo-fi, a také mužským rapem. "Všichni někdy upadáme do nejistoty. Myšlenky se změní ve zlomku vteřiny, euforie se náhle změní ve strach a místo mozku je prázdná skořápka. Kéž bychom se v tu chvíli mohli ponořit do klidných vod jistoty a rovnováhy,“ popsal hudebník.

November 2nd nahráli titulní skladbu k filmu Minuta věčnosti

Česká kapela November 2nd, nashvillský kytarista Todd Lombardo a americký producent Tchad Blake, který stojí za zvukem Black Keys nebo U2 – to jsou jména, která spojuje film Minuta věčnosti v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Nahráli k němu titulní skladbu 100 Years, videoklip k ní ukazuje doposud nezveřejněné záběry ze snímku.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Lusiet Levá, Dagmara Szewczuk
Témata: Ewa Farna, Michal Horák, The Drain, DJ Wich, Maniak, 7krát3, Samey, Separ, Ben Cristovao, Adam Mišík, Mersi, November 2nd

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít