TOP 7 videoklipů týdne: Chinaski milují poezii, Viktor Sheen rozfoukává Mlhu

Vydáno 08.12.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Nových videí je za minulý týden na české scéně hned několik. Chinaski připravili klip k písni Báseň, kapela Nebe přichystala svůj první vánoční song a Viktor Sheen pouští do světa další klip z alba Barvy. S novinkami přichází i Ondřej Fencl, Honza Jareš a výčet uzavírá kapela Vlny s velmi podařeným animovaným klipem. 

TOP 7 videoklipů týdne: Chinaski milují poezii, Viktor Sheen rozfoukává Mlhu TOP 7 videoklipů týdne: Chinaski milují poezii, Viktor Sheen rozfoukává Mlhu

Michal Malátný se vyznává z lásky k básním

Chinaski museli kvůli protikoronavirovým opatřením přesunout své plánované turné, a tak fanouškům poskytli alespoň satisfakci v podobě videa k písni Báseň, která vyšla na jejich poslední desce 11. V hlavní roli se ve vizuálu představil Michal Malátný, jenž se v songu vyznává ze své lásky k poezii. V klipu si zahrála také Zuzana Kushniruková, o režii se postaral Jakub Mahdal.

LIVE: Chinaski předvedli v Mikulově strhující show. Zaplněný amfiteátr zpíval "my máme rádi víno" a pil pivo

Kapela Nebe nahrála svou první vánoční píseň

Když se Petr Harazin zamýšlel nad textem vánoční písně pro skupinu Nebe, jako první si vzpomněl na večery, kdy dostali se sestrou od Mikuláše adventní kalendáře, které neváhali okamžitě celé sníst. Novinka proto nese název Poslední okno v kalendáři a má až nakažlivý refrén. Poprvé ve své historii se formace odhodlala k vydání animovaného klipu, za jejímž vznikem stojí Lukáš Balcárek. Ústřední roli si v něm střihlo prasátko zachraňující Vánoce.

Ondřej Fencl a Hromosvod vydávají song Ramzová

Svého klipu se dočkal také bonusový track Ramzová, který měl být původně na desce Na kraji nebe Ondřeje Fencla a Hromosvod. „Nějak nám píseň nezapadala do celku, plus je trochu aranžérsky divoká a je na mě jako na zpěváka moc nízko," přiznal autor a interpret. „Ale patří k oblíbeným koncertním kouskům, hostující Adam Pospíšil, který u nás nárazově zaskakuje za Hanku Vyšínskou v době jejích mateřských povinností, na první pokus ve studiu vyšvihl mazácké houslové sólo. A hlavně, v té jalové korona-epoše bychom si měli dělat radost, a ne myslet na dokonalost,“ uvedl Fencl k songu, který doprovází jednoduchý, z fotek složený klip.

Poetika na novém singlu spolupracovala s kapelou John Wolfhooker

Poetika chystá druhé album, v jehož rámci vzniká také koncept Identity. Jde o tři skladby ovlivněné třemi různými žánry s tím, že v každé z nich se objeví jiný hudební host. Zatímco na první písni Karavana spolupracovala formace s Mirai, song Elegie nahrála s kapelou John Wolfhooker.

ROZHOVOR | Poetika: Grafika smajlíků je metaforou našich identit

Režie videoklipu se ujal Ondřej Kudyn. „Natáčení videoklipu k písni Elegie jsme se snažili pojmout z nového úhlu pohledu. Mělo by to být více atmosférické video, aby se vše spojilo s myšlenkou textu. Jinak se celý klip točil v jedné místnosti, takže jsme si při natáčení vyhráli více s technikou.“

Stejně jako Viktor Sheen milujeme ticho, než padne drop

Snad žádný z tuzemských hudebních interpretů nezboural digitální distribuci tak, jako se to letos podařilo Viktorovi Sheenovi. Dvacet hodin od releasu svého nového alba Barvy pokořil milion streamů na Spotify. Klip k songu Mlha režírovala Karolína Brabcová a je už čtvrtým ze zmiňované desky.

Kapela Vlny přichází s novým EP i unikátním animovaným klipem

Kapela Vlny vydala před pár dny nové EP Vlak, které nahrávali v bratislavských LVGNC studios. S ním vychází i animovaný klip ke stejnojmenné skladbě. Ujali se jej skvělí animátoři Lucia Jančárová a Ivan Štrobl a vytvořili opravdu dokonalé dílo. 

Honza Jareš a jeho Vnitřní zrak

Nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš zveřejnil před pár dny své nové album Doktor duší, k jeho vydání připravil i videoklip ke skladbě Vnitřní zrak. Záběry natočené v oblíbeném pražském klubu Jazz Dock doplňují pohledy na večerní centrum Prahy. O kameru se postaral Tomáš Holzknecht.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Mejra Drkal, promo kapely
Témata: Chinaski, Nebe, Hromosvod, Ondřej Fencl, Poetika, John Wolfhooker, Honza Jareš, Viktor Sheen, Vlny

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít