TOP 8 videoklipů týdne: Lenny v prvním duetu s maminkou, Deratizéři v pohádce a The Weeknd s novou tváří

Vydáno 12.01.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Zpěvačka Lenny vydala pvní oficiální duet s maminkou Lenkou Filipovou, ve videu k němu se podělily o své archivní rodinné snímky. Nový klip představili také Deratizéři, kteří se ocitli v pohádce. A vizuály se pochlubili i The Weeknd, Zayn, Lana Del Rey, Gleb, Sis Elo a London Grammar.

TOP 8 videoklipů týdne: Lenny v prvním duetu s maminkou, Deratizéři v pohádce a The Weeknd s novou tváří TOP 8 videoklipů týdne: Lenny v prvním duetu s maminkou, Deratizéři v pohádce a The Weeknd s novou tváří


Lenny
vydala duet s maminkou Lenkou

Duet Lenny a její maminky Lenky si mnozí dlouho přáli, až nyní ale nadešel správný čas. Zpěvačky nahrály píseň pro nový seriál Kukačky, který se zabývá tématem rodičovství. Song se jmenuje Samotní nejsme nic a doslova z něj dýchá rodinná atmosféra. Lenny kvůli němu dokonce vyměnila angličtinu za češtinu. Do klipu zakomponoval Marek Jarkovský nejen záběry ze seriálu, ale také archivní videa interpretek.

ROZHOVOR | Lenny: Občas jsem dost tvrdohlavá

Sváťa z Totálního nasazení jako rapující strašidlo

Slánští Deratizéři jsou ne úplně neznámým folk-ska-punk-rockovým projektem či spíše druhou kapelou baskytaristy a zpěváka Sváti Švába z Totálního nasazení. Formace před pár dny představila nový klip na píseň O zakletém zámeckém pánovi, která patří mezi její nejstarší.

BLOG: Svatopluk Šváb (Totální nasazení): Když jste muzikant, pořadatel a učitel...

„Klip jsme ve spolupráci s tvůrci z Junek Film pojali jako strašidelnou pohádku a natáčeli mimo jiné i v místech budenického zámku, kde se skutečný zakletý zámecký pán údajně stále zjevuje,“ prozradil Šváb.

The Weeknd ukázal v novince novou tvář

Zpěvák The Weeknd patří momentálně v zahraničí mezi nejdiskutovanější zpěváky. V novém klipu k songu Save Your Tears totiž potvrdil spekulace o plastické operaci. „Nový“ the Weeknd v novince čelí nejen zbrani, ale podle fanoušků také „dvojnici“ Seleny Gomez, se kterou před třemi lety randil. Dopadne pro zpěváka příběh šťastně?

RECENZE: The Weeknd je na nové desce jako kolovrátek beze změny

Zayn

Ze zahraničí se hlásí také Zayn z někdejší skupiny One Direction. Videoklip natočil k písni Vibez, která pochází z chystaného zpěvákova třetího alba Nobody Is Listening.

RECENZE: Prosebné oči a řeči Zayna Malika

Lana Del Rey jako stepfordská panička i stvůra z temnot

Nadsázkou podbarvená skladba Chemtrail Over The Country Club je z připravovaného sedmého alba zpěvačky Lany Del Rey, které by mělo vyjít letos v březnu pod stejným názvem jako skladba. Mezi hosty by se měla objevit dokonce i legendární písničkářka Joni Mitchell. Klip má hned několik super momentů, nejvíc vás asi překvapí zlom zhruba v druhé půlce, celkem má pak klip téměř šest minut. V některých záběrech má na sobě interpretka krajkovou roušku, kterou si vzala i na setkání se svými fanoušky a vysloužila si za to vlnu kritiky. 

Gleb tam bude i v 2021

Slovenský mistr slov v kulometné kadenci Gleb a pohodový pohled do jeho života v songu Budeme tam. Člen labelu F*CKTHEM vydal v roce 2020 EP Leto v kufri a rok 2021.

Zpěvačka Sis Elo vydává debutové EP

Sis Elo po debutovém singlu vydává svoje první EP s názvem Elosophy pt. I. To se nese v rytmech trapu, afrobeatu nebo dancehallu a obsahuje pět skladeb. Klip Party pochází z něj, podle slov zpěvačky má oslavovat ženskost a smyslnost.

London Grammar s nelehkou skladbou o partnerských bojích

Ochutnávku z nového alba Californian Soil představují London Grammar. Jeho vydání posunuli nakonec na 9. dubna 2021. Snová a melancholická skladba vypráví podle slov zpěvačky Hannah Reid o tom, jak ve vztahu bojujeme o moc a kontrolu nad tím druhým. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: proma interpretů
Témata: Lenny, Lenka Filipová, Deratizéři, The Weeknd, Zayn, London Grammar, Lana Del Rey, Gleb, Sis Elo

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít