TOP 8 videoklipů týdne (140.): Lana Del Rey a The Weeknd dobývají Hollywood, Katarzia se miluje s hudbou

Vydáno 30.05.2017 | autor: Anna Hejkalová

Na konci května s novými klipy přispěchali jak domácí, tak zahraniční interpreti. Ewa Farna se ohlíží za svou desetiletou kariérou, Katarzia vyzdvihuje svou lásku k hudbě a Lana Del Rey s The Weekndem se procházejí po nápisu Hollywood. Novinky mají i Ellie Goulding a Kygo, Alexander Rybak nebo 

TOP 8 videoklipů týdne (140.): Lana Del Rey a The Weeknd dobývají Hollywood, Katarzia se miluje s hudbou Lana Del Rey a The Weeknd se spojili v novém klipu Lust For Life


POZVÁNKA NA PÁRTY S

Dánská zpěvačka Karen Marie Aagaard Ørsted Andersen vystupující pod jménem se v roce 2014 zaryla do povědomí albem No Mythologies to Follow. Od té doby vydala dalších 5 singlů doprovázených videoklipy, z nichž poslední je Nights With You. V něm vyzývá ostatní holky, aby nechaly své přítele doma a užily si s ní večer. Bohužel si holky z České republiky na party s  mohou nechat zajít chuť, protože se u nás neukáže ještě minimálně do konce tohoto roku.

LANA DEL REY S WEEKNDEM TANČÍ NAD HOLLYWOODEM

Druhou ukázkou z chystaného alba Lust for life Lany Del Rey, které vyjde 21. července, je stejnojmenná píseň. Lana ji vydala již 19. dubna, ale tento týden k ní přidala i videoklip, kde opět hostuje kanadský zpěvák The Weeknd. Společně tak tančí, objímají se a běhají nad Hollywoodem. Tedy nad jeho nápisem. 

AUDIO: Lana Del Rey přichází s Láskou. Novou deskou se pokusí zavděčit fanouškům

TINY DANCER, VÝHERCE SOUTĚŽE ELTON JOHN: THE CUT

K oslavě padesáti let spolupráce Eltona Johna a Bernie Taupina uspořádali soutěž Elton John: The Cut, kam se mohl přihlásit jakýkoliv režisér nebo filmový producent a vytvořit oficiální videoklip k některé z písní, jež vzešla ze spolupráce tohoto dua. Výherce soutěže se stal videoklip od Maxe Weilanda k písni Tiny Dancer, který díky tomu měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes. Videoklip reflektuje život v Los Angels odehrávající se před auty několika různých řidičů.

Elton John byl kvůli infekci ohrožen na životě. Do zotavení ruší koncerty

ALEXANDER RYBAK A PHILIP CECIL PŘIČICHLI K MODERNĚ

Výherce Eurovision Song Contest z roku 2009, Alexander Rybak, spojil své síly s norským producentem Philipem Cecilem. Počáteční motivací bylo to, že Rybak měl chuť nahrát něco v modernějším stylu, než je u něj obvyklé. Písnička Looking My Way tak nabízí mix zvuku houslí a EDM. Možná si ji budete moct poslechnout 4. října v Ostravě. Tentokrát ale pravděpodobně v jiné verzi, neboť Alexandra Rybaka doprovodí Janáčkova filharmonie Ostrava.

HAILEE STEINFELD JE JAKO VĚTŠINA HOLEK 

Singl Most Girls je předzvěstí zpěvaččina debutového alba, jehož vydání je naplánované na tento rok. Hailee Steinfeld zpívá o tom, jak je pyšná, že je jako většina ostatních holek. To dokazuje také ve vizuální podobě. V klipu je jednou oblečená v teplácích, podruhé tančí na zadním sedadle auta ve stříbrných koktejlkách nebo se učí boxovat. A jaká je tedy podle zpěvačky většina holek? Cílevědomá, neústupná, divoká, ale také věrná, odvážná a kurážná.

EWA FARNA V BUMERANGU ZACHYCUJE SVOU KARIÉRU

Ewa Farna v písni Bumerang zpívá, že to, co v životě provedeme, se nám vrátí zpátky - ať už to dobré, nebo špatné. V samotném klipu jsou pak zachyceny důležité momenty v kariéře zpěvačky, které budou mimo jiné součástí jejího chystaného dokumentu EWA FARNA 10. Fanouškům se představí jako malá holčička hrající na piano, teenagerka tančící v pokoji na oblíbený song, a především jako zpěvačka oslavující 10 let na scéně. Ewa Farna píseň zkomponovala ve spolupráci s Marcusem Tranem a Robinem Králem.

vložte odkaz, text nemažteELLIE GOULDING PROBOUZÍ K ŽIVOTU STARÉ VZPOMÍNKY

Režisérovi Cullenovi se podařilo vytvořit další mistrovské dílo a dokázal tak, že je vítězem Grammy opravdu zaslouženě. Píseň First Time Ellie Goulding a norského skladatele a producenta Kyga pozvedl díky videoklipu na úplně jinou úroveň, což kvitují i jejich fanoušci. Američanka se v klipu ve smutečních šatech vrací zpět do minulosti a oživuje si své šťastné vzpomínky na přítele, který zemřel. A jako mnoho jiných videí z dílny Cullena, i toto nese skryté poselství: člověk se své minulosti nikdy nezbaví, může se však naučit svobodně žít.

KATARZIA SE MILUJE S HUDBOU I TEXTY

Vizuální hravost a jemnost doplňují osobitý text písně Milovať s hudbou, která se nachází na druhém albu slovenské zpěvačky Katarzie s názvem Agnostika. Ve skladbě vyznává lásku tomu, co ji v životě nejvíce naplňuje - hudbě. S videoklipem jÍ pomáhala po animační stránce Nora Štrbová, za kameru se postavil uznávaný český režisér Martin Štrba a celé natáčení zaštítila společnost Sirena Film.

Text: Anna Hejkalová, Andrea Štipčáková

Témata, Lana Del Rey, The WeekndElton John, Bernie Taupin, Alexander Rybak, Philip Cecil, Katarzia, Ewa Farna, Ellie Goulding, Kygo, Hailee Steinfeld

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít