TOP 6 videoklipů týdne: Kazma dal dohromady hvězdy, Gorillaz se dostali do Tranzu

Vydáno 18.09.2018 | autor: redakce

Kazma už hýbe i naším hudebním děním, když s přáteli reaguje na internetové hatery písní Cizí zeď. Nové klipy mají i Ewa Farna, Zrní a Pekař s raperkou Sharlotou. Ze zahraničí se ozývají kreslená parta Gorillaz i éterická Lana Del Rey.

TOP 6 videoklipů týdne: Kazma dal dohromady hvězdy, Gorillaz se dostali do Tranzu TOP 6 videoklipů týdne: Kazma dal dohromady hvězdy, Gorillaz se dostali do Tranzu


Šprýmař Kazma poskládal all stars band s Lucií Bílou i Tomášem Klusem

Nechme stranou, jak moc zištné je konání Kazmy a druhý pohled Leoše Mareše na kauzu, do které byl nechtíc vtáhnut. O tom si přečtete jinde. Video z produkce OneManShow Foundation shromáždilo několik silných osobností naší scény a vznikla skladba, ve které se udobřili Tomáš Klus a Richard Krajčo. Ty navíc doplňují další silní umělci jako Lucie Bílá, Ewa Farna, Debbi, Jiří Macháček, Xindl X, Josef Vojtek, Ondřej Hejma, Vojta Dyk, Michal Malátný, Bára Basiková a z raperů třeba Kato z Prago Union, Majk Spirit nebo Ego. Skladba Cizí zeď bude patrně pár týdnů opanovat tuzemské hitparády.

Tomáš Klus interview: Ve vodách mainstreamu jsem pankáč

Pekař a Sharlota mají společný duet

Písničkář Pekař a rapperka Sharlota se spojili ve skladbě Co když? Sharlota je tu o poznání krotší než ve vlastních klipech a tato umírněná verze jí sluší. Klip režíroval Pekařův baskytarista Ondřej Soukup.

Na Okoři se šťávou zazářili Rybičky 48, Pekař i Hana Zagorová

Ewa Farna zpívá o životě v zajetí mobilů

Novinkový song vydává Ewa Farna rovnou v češtině i polštině. Tematicky se zabývá "interakcí mezi lidmi". "Zkusme si představit, jak děsivý by byl život bez různorodosti," říká zpěvačka. 

Gorillaz jsou v Tranzu

Song ze zatím posledního alba Gorillaz The Now Now dostal od režiséra a autora postaviček Jamieho Hewletta lehce psychedelický nádech. Konečně zachycuje kreslenou partu v koncertním zápalu. 

Lana Del Rey s létem nekončí, klip natočila její sestra

Léto ještě nekončí a to samé si myslí i Lana Del Rey. Mariners Apartment Complex pochází z chystaného alba, které vyjde v příštím roce. O režii videoklipu k němu se postarala Lanina sestra, vizuální umělkyně Caroline "Chuck" Grant.

LIVE: Aerodrome festival - Druhý den strhli Stone Sour, Lana Del Rey se místo zpěvu podepisovala fanouškům

Zrní rozhýbali po šesti letech Hýkala

Skladba Hýkal od kapely Zrní vyšla na albu Soundtrack ke konci světa už v roce 2012, až teď se ale dočkala klipového zpracování. Režie se ujal Tomáš Bláha, který stojí i za některými z přechozích klipů skupiny. Příběh o outsiderovi mezi vrstevníky funguje víc než dobře, pro lokace vybral Bláha krčskou Sokolovnu a byt na Praze 8. 

Témata: Ewa Farna, Zrní, Pekař, Sharlota, Gorillaz, Lana Del Rey, Richard Krajčo, Tomáš Klus, Vojta Dyk, Lucie Bílá, Bára Basiková, Jiří Macháček, Josef Vojtek

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít