LIVE: Aerodrome festival - Druhý den strhli Stone Sour, Lana Del Rey se místo zpěvu podepisovala fanouškům

Vydáno 30.06.2018 | autor: Matěj Chalupa

Zatímco první festivalový den se potýkal s nepříznivým počasím a kvůli tomu i mírně rozmrzelou náladou, ten druhý už překypoval sluncem a skvělou atmosférou. K vidění byli Milky Chance, Halestorm, Chvrches, Stone Sour a především očekávaná headlinerka dne - Lana Del Rey

LIVE: Aerodrome festival - Druhý den strhli Stone Sour, Lana Del Rey se místo zpěvu podepisovala fanouškům LIVE: Aerodrome festival - Druhý den strhli Stone Sour, Lana Del Rey se místo zpěvu podepisovala fanouškům


AERODROME FESTIVAL
PANENSKÝ TÝNEC
29. 6. 2018

Žánrové rozdělení pódií na rock/metal a pop se zejména druhý den projevilo naplno. Na tvrdšími žánry obsazeném pódiu vystoupili Being As An Ocean, Silverstein, You Me At Six a program zde uzavírali Halestorm a Stone Sour. Druhou hlavní stage ovládli po úspěšných Milky Chance a Portugal. The Man I Chvrches, kteří do již mnohem početnějšího publika, než tomu bylo předchozí den, nasypali hned několik velmi dobře známých hitů. Ačkoli pro ně nejsou žádná pódia příliš malá, na koncertech v České republice se stále ještě rozkoukávají. Po premiéře v roce 2013 se ukázali jen jednou na Rock for People 2016, letošní Aerodrome pro ně tedy byl stále ještě jednou z prvních tuzemských zastávek. Ani to však nebránilo pořádné show. Také přístup fanoušků dokázal, že si u nás Chvrches získávají stále početnější publikum. 

Druhý den Aerodromu: Hlavní hvězda Lana Del Rey nebo Stone Sour v čele s Coreym Taylorem

Corey Taylor v čele

Stone Sour za mikrofonem s Coreym Taylorem slibovali pořádnou rockovou show, té se taky všem přítomným fanouškům dostalo. Frontman si je totiž velmi dobře vědom svých přesvědčovacích kvalit, a tak velmi snadno dokáže vyburcovat publikum k mnohdy až nečekaným (nejen) pěveckým výkonům. Opět tak dokázal, že není pouze "ten zpěvák" ze Slipknot, ale také soběstačný frontman další plnohodnotné rockové kapely. 

(Ne)zpěvačka Lana del Rey


Headlinerem druhého dne byla popová princezna Lana del Rey, která od začátku hrála prim v celkovém festivalovém line-upu. A i když po jejím pražském koncertě z roku 2013 kolovaly zvěsti o ne příliš dobrém zpěvu, do areálu Aerodrome festivalu přilákala prozatím nejpočetnější publikum. To se však i přes světoznámé hity nepřeneslo přes fakt, že zpěvačka nepatrně švindluje a občas hraje tak trochu ze záznamu.

Při téměř závěrečné části vystoupení si Lana v bezprostředním kontaktu s fanoušky přebírala dárky k nedávno oslaveným 33. narozeninám, podepisovala se jim a fotila s nimi selfie. V zadních řadách patrná část posluchačů koncert opouštěla se zklamáním, že se místo pěveckého vystoupení dívá na neskrytě hranou one-woman show. Tou se zpěvačka netajila kromě hudební stránky ani hereckými výkony na pódiu - například k provedení jedné skladby nutně potřebovala zapálenou cigaretu, aby ji po dvou odzpívaných větách hrdinsky odhodila stranou. Při technickém výpadku pěveckých podkresů zase raději přeskočila právě zpívanou píseň, aby předešla hrozícímu faux pas. 

text: Matěj Chalupa, foto: Marek Holoubek

Témata: Aerodrome festival, Lana Del Rey, Stone Sour, Halestorm, Milky ChancePortugal. The Man

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít