TOP 8 videoklipů týdne: Matka rappera Lipa neodvrací tvář, Xindl X miluje sebe samého a AC/DC těží z úspěchu aktuálního alba

Vydáno 19.01.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Singl se silným textem vydal minulý týden rapper Lipo, který v novém songu vzdává hold všem zdravotníkům, jež v dnešní koronavirové době "neodvrací svou tvář". Z tuzemska se hlásí také Xindl X, jenž zpívá o lásce k sobě samému, Lenka Nová s videem natočeným ve Slovinsku a Eirik, který zpívá o vztahu, v němž jeden z partnerů nechce pokračovat. Za pozornost stojí nový klip Vypsané fiXy a spolupráce Báry Polákové s Danielem Bártou pro dobrou věc. Vizuál vydali také Selena Gomez a AC/DC.

TOP 8 videoklipů týdne: Matka rappera Lipa neodvrací tvář, Xindl X miluje sebe samého a AC/DC těží z úspěchu aktuálního alba TOP 8 videoklipů týdne: Matka rappera Lipa neodvrací tvář, Xindl X miluje sebe samého a AC/DC těží z úspěchu aktuálního alba


AC/DC paří sami a přitom spolu

Přestože videoklip k singlu Realize vypadá jednoduše, AC/DC zvolili vcelku inovativní způsob natáčení. Nejspíš kvůli probíhající pandemii koronaviru točil každý z pěti členů sám a v jiné lokaci, obrazy dohromady spojila až kouzla filmové postprodukce. Video natočili Clemens Habicht a Josh Cheuse.

RECENZE: AC/DC jako parodie sama sebe? V žádném případě! Power Up je comeback roku

Lipo vzdává hold zdravotníkům

Loňský rok byl pro zdravotníky opravdovou zatěžkávací zkouškou. Své o tom ví i rapper Lipo, vlastním jménem Jonáš Červinka, jehož maminka pracuje na covidovém oddělení v liberecké nemocnici. Jako poděkování nejen jí, ale i ostatním, kteří v této době pomáhají druhým, tak složil píseň Neodvrátíš svou tvář. „Pomáháš, i když neprosí...," rapuje Červinka. Silný text doprovází videoklip, v němž se mihne také několik archivních záběrů z rapperova dětství.

Top 10 videoklipů týdne: Sebastian otevírá s Lipem novou éru úderným singlem a Pokáč nechce smrdět od koní

Seleně Gomez už srdce nikdo nezlomí

„Přijde mi, že ve španělštině zpívám lépe,“ říká Selena Gomez o novince De Una Vez. V ní zpívá o tom, jak se dostala ze vztahu, v němž jí někdo zlomil srdce, s neprůstřelným hrudníkem. To odráží i vizuál, ve kterém má zpěvačka po celou dobu doplněk ve tvaru srdce, které nepřestává za žádných okolností bít.

Xindl X zpívá o lásce k sobě samému

Xindl X sází v nové písni SebeLoveSong opět na spoustu slovních hříček. A jelikož v textu vyznává lásku k sobě samému, bylo by trochu kontraproduktivní, kdyby se ve vizuálu objevil někdo jiný kromě něj. Ondřej Ládek si tak na place střihl hned několik rolí a jak uvedl režisér videa Michal Skořepa, „bylo těžké si na place všechny Ondry uhlídat, každý byl úplně jiný“.

Xindl X, UDG, Pokáč a další na Přehrady Festu. Akci předčasně ukončila policie

Eirik nechce tančit

S novým videoklipem přichází také zpěvák Eirik. Singl Nechci tančit je vztahovou záležitostí, muzikant v ní zpívá o tom, že i přestože do vztahu dáváme naprosto vše, nemusíme se od protějšku vždy dočkat odezvy.  Slovní spojení “nechci tančit” je paralelou ke stavu, kdy někdo ve vztahu nechce pokračovat. Videoklip, za kterým stojí Dominik Jirovský a Jan Miškela, se natáčel na zámečku nedaleko Třebíče.

Lenka Nová natáčela ve Slovinsku

Lenka Nová přichází s již třetím videoklipem ke svému posledního úspěšnému albu Dopisy. Natočila ho sama během svého pobytu ve Slovinsku, kde částečně trávila podzimní lockdown. „To prostředí je velmi fotogenické, síla moře, které se mění každý den, změny počasí, velké vlny, silný vítr a druhý den až dusivé ticho a hladina jako olej, to vše evokuje sílu něčeho nad námi, nad čím nemáme moc a co tu přetrvává dlouhé věky a naše životy mezitím přicházejí a odcházejí. Právě na těchto místech jsem často viděla lidi, jak dlouze hledí do dáli, dobíjejí baterky a možná přemýšleli nad tím, co se právě děje, co bude dál, a čekali na odpovědi. A to byly ideální kulisy pro text Lukáše Pavláska, který napsal na album Dopisy,“ prozradila zpěvačka.

Barbora Poláková a Dan Bárta posílají podporu pěstounským rodinám

Videoklip v režii Jana Látala vypráví příběh dvou miminek, jejichž první dny, týdny a měsíce na světě se zásadně liší. Zatímco jedno objevuje svět z náruče své rodiny, druhé vidí z postýlky kojeneckého ústavu jen hrací kolotoč a tváře mnoha střídajících se pečovatelek. Ve skladbě Domů se Barbora Poláková a Dan Bárta autorsky setkávají poprvé a vznikla pro organizaci Dobrý start. Má za cíl podpořit pěstounské rodiny a hledat nové pěstouny a dopřát tak dětem z kojeneckých ústavů opravdový domov. 

Vypsaná fiXa mává Ester na rozloučenou

Animovaný klip k songu Ester jede pryč připravil basák kapely Mejn, který pro fiXu už zrežíroval klipy pro skladby Izit láv, Babička nebo Měla krátkou ofinu. Nejspíš vám naskočí husí kůže a ponoříte se během necelých 4 minut skladby do ponurejší nálady, protože hvězdy namalované na oblečení hlavních postav vám pomůžou zjistit, o čem tenhle příběh je. Píseň je z alba Kvalita, které kapela vydala v roce 2019.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: archiv iREPORT, Martin Frejlich
Témata: AC/DC, Lipo, Selena Gomez, Xindl X, Lenka Nová, Barbora Poláková, Daniel Bárta, Vypsaná fiXa

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít