TOP 8 videoklipů týdne: Tomáš Klus zpívá se svou ženou, Mandrage mají rádi divoké holky

Vydáno 12.12.2017 | autor: Lucie Šimůnková

V minulém týdnu jsme měli opět možnost vybrat si z pestrobarevné škály nových klipů. Česká rádia aktuálně blázní po nové skladbě kapely Mandrage, která si do klipu přizvala Bereniku Kohoutovou. Tomáš Klus má pro změnu po boku svoji Tamaru. Support Lesbiens ve videu vycházeli ze své vlastní zkušenosti. Ve světe opět vládne Sam Smith a vánoční Sia.

TOP 8 videoklipů týdne: Tomáš Klus zpívá se svou ženou, Mandrage mají rádi divoké holky TOP 8 videoklipů týdne: Tomáš Klus zpívá se svou ženou, Mandrage mají rádi divoké holky


Berenika Kohoutová hází mužům do pití prášky

Plzeňská skupina Mandrage si na natáčení klipu k singlu Motýli přizvala Bereniku Kohoutovou. Jak sama herečka přiznala, role divoké holky obrážející bary a házející klukům do pití prášky jí sedla. Ve videu také rozbije pár skleniček a nechá se od z jednoho z klubů vyhodit. Na vymyšlení, natočení a zprodukování klipu měla kapela pouhý týden, bylo tedy nutné pracovat velmi rychle. Píseň bude součástí připravovaného alba Po půlnoci, ke kterému následně Mandrage vyrazí na turné. Šňůru zahájí 2. února koncertem v Praze, zakončí ji pak 3. března v Českých Budějovicích.

Hrady CZ na Švihově: Muzikanti hráli pro Matěje Homolu z Wohnoutu, zazářili Tomáš Klus, Anna K. nebo Mandrage

Tomáš Klus má noční můry

Tomáš Klus představuje klip k písni A pak, na jehož natáčení se vůbec poprvé podílela také jeho manželka Tamara, jež společně s ním skladbu nazpívala. Video je protkané spoustou nočních můr, které se Klusovi zdají. V jednom snu má například jeho partnerka dítě s kytaristou Jirkou Kučerovským, v jiném se zase ocitne na konkurzu na role Tomáše a Tamary. Vše však nakonec dopadne dobře a český písničkář se probouzí vedle své milované. Video vzniklo pod taktovkou Jordana Haje a Givinara Kříže.

VIDEO: Tomáš Klus a jeho žena Tamara mají klip o lásce a snech. Vystupují v něm i jako indiáni

Support Lesbiens se inspirovali skutečnou událostí

Píseň Movin' on je první vlaštovkou z chystané desky Support Lesbiens, která vyjde příští rok v létě. Premiérově se na ní představí také nový zpěvák kapely Marco, jenž se výrazně podílel na tvorbě textu k právě vydanému singlu. Prozradil, že nejen text, ale i samotný příběh videa vychází z jeho vlastní zkušenosti. V klipu opouští přítelkyni, která jej podvádí s jiným mužem. Poslední záběr, ve kterém se Marco potká se zbylými členy skupiny, se natáčel někde mezi Děvínem a Dívčími hrady.

Jason Derulo v džungli, French Montana obklopený zlatem

Jason Derulo a French Montana vydávají video ke své společné písni Tip Toe. Osmadvacetiletý zpěvák si v něm v džungli užívá společnosti hned několika dam, které s ním spoře oděné tančí. Některé z nich mají na sobě pouze spodní prádlo, jiné si ke kostýmu nechaly připevnit páví ocas. Frenche Montanu zase vidíme v místnosti se zlatými lebkami a ve společnosti dvou dívek, jež jsou taktéž pomalované zlatou barvou. O taneční choreografii se postaral Jeremy Strong, klip si zrežíroval sám Jason Derulo.

Louis Tomlinson se v davu cítí osamělý

Pokud je mezi vámi nějaký opravdový fanoušek Louise a sledujete jeho osobní Instagram, jistě jste si nemohli nevšimnout jeho zvláštních příspěvků na Instastories. Krátké záběry večírků a divokých pánských jízd však najednou dávají smysl. Nový klip Miss You totiž všechno rázem objasňuje. Louis se vydává s partou kamarádů na party, kde se snaží zahnat smutek. V krátkém prostřihu však najednou stojí sám v baru, na parketu a sám sobě si přiznává, že mu vlastně ta slečna opravdu chybí. Záběry z Instagramu vytváří v klipu zajímavou náladu a vlastně i tak trochu autentičnost.

Šťastná a veselá Grace VanderWaal předává energii dál

Teprve třináctiletá Grace VanderWaal přichází s dalším hitem z desky Just The Beginning. Že vám její jméno nic neříká? Ale ano! Jsme si jistí, že alespoň jednou jste zahlédli krátké virální video mladé nadějné zpěvačky a hráčky na ukulele, která ohromila svým talentem celý svět. Zúčastnila se soutěže America’s Got Talent, kterou taktéž vyhrála. Po úspěšném hitu Moonlight je opět tu s videoklipem ke skladbě So Much More That This. Zde je v nahrávacím studiu, kde nejspíš nahrává tuto píseň. Rázem se ve svých představách objeví na palouku, kde se cítí být šťastná a spokojená. Je svobodná a stejně tak se snaží své emoce vměstnat do své skladby.

Sam Smith živě uprostřed publika

Sam Smith odhaluje další skladbu svého alba The Thrill Of It All. Tentokrát však oficiální klip Palace natočil před živým publikem, a hlavně live! O tom, že je Sam vynikající zpěvák, není pochyb. Dokonale intonuje a jeho barva hlasu vás oněmí. V kombinaci s vokalistou, která mu v klipu doslova visí na rtech, je to opravdový emoční zážitek. Kapela sedící v kruhu uprostřed publika dodává pocit intimity. Snad se někdy dočkáme i u nás v Česku takové příležitosti.

Animovaná Sia ze zimního království

Jasná favoritka letošních Vánoc Sia je tu opět s další veselou originální skladbou Ho Ho Ho z alba Everyday Is Christmas. Tentokrát animovaný videoklip začíná, když se Sia, soudě podle vlasů, které má na přebalu desky, brodí hlubokým sněhem do ledového království. Tam potkává zimní příšeru, která se ji zprvu snaží vyděsit. Sia se však nedá. Láskou a něhou se stanou kamarády a zažívají spolu zimní radovánky. Na závěr společně rozsvítí světýlka. Klip však nekončí. Režisér Lior Molcho nás nechává napnuté, jelikož se na konci objeví "pokračování příště". Tak tedy dobrá, uvidíme. Snad třeba v příštím vydání klipů týdne.

RECENZE: Sia má Vánoce každý den. Jsou nostalgické, ale i veselé a hravé

Text: Andrea Štipčáková, Lucie Šimůnková 

Témata: Mandrage, Tomáš Klus, Support Lesbiens, Jason Derulo, Louis Tomlinson, Grace WanderVaal, Sam Smith, Sia

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít