VIDEO: Brian May překvapil po dvaceti letech novým sólovým singlem. Míří s ním do vesmíru

Vydáno 23.01.2019 | autor: redakce

O skupině Queen se v posledních měsících mluví jako už dlouho ne. Může za to celosvětový úspěch filmu Bohemian Rhaposody. Toho využil kytarista Brian May a po dvaceti letech vydal nový sólový singl. 

VIDEO: Brian May překvapil po dvaceti letech novým sólovým singlem. Míří s ním do vesmíru VIDEO: Brian May překvapil po dvaceti letech novým sólovým singlem. Míří s ním do vesmíru

Ve skladbě New Horizonts spojil May své dvě vášně - hudbu a astronomii. Píseň vznikla ve spolupráci s NASA a odkazuje k vesmírné sondě, která nedávno proletěla kolem dosud nejvzdálenějšího objeveného místa ve vesmíru od naší planety. 

Nominace na Oscary: Osm příležitostí pro Zrodila se hvězda, pět pro Bohemian Rhapsody

"Tento projekt mi do žil vlil novou energii. Bylo vzrušující spojit dohromady dvě zásadní oblasti mého života - astronomii a hudbu," prohlásil May. Ten vydal svůj předchozí sólový singl v roce 1998. Šlo o skladbu Why Don’t We Try Again z alba Another World.

Film Bohemian Rhapsody, v němž hlavní roli Freddieho Mercuryho ztvárnil Rami Malek, mezitím sklízí úspěch za úspěchem. Snímek dosud celosvětově vydělal přes 800 milionů dolarů a v rámci Zlatých glóbů byl oceněn jako Nejlepší drama, Malek navíc získal cenu za Nejlepší mužský herecký výkon. Další ceny mohou přijít 24. února, kdy budou vyhlášeni vítězové Oscarů. Bohemian Rhapsody má pět nominací. 

jm

Témata: Brian May, Queen, Bohemian Rhapsody

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít