VIDEO: Green Day hrají pro frustrované Američany rebelskou ukolébavku

Vydáno 11.09.2016 | autor: Josef Martínek

Po pilotu Bang Bang přichází Green Day s druhou ochutnávkou z nové desky Revolution Radio, kterou vydají 7. října. Tentokrát došlo na titulní píseň, kterou posílají do světa i s lyric videem. 

VIDEO: Green Day hrají pro frustrované Američany rebelskou ukolébavku Green Day se v nových písních opírají i do Donalda Trumpa

Green Day pro vznik nového alba inspirovala současná politická situace v USA, zejména vzestup popularity Donalda Trumpa. "Nejhorší je, kdo vlastně jsou Trumpovi stoupenci. Jsou to obyčejní chudí lidé z dělnické třídy a on hřeší na jejich vztek. Říká: 'Nemáte žádné jiné možnosti, já jsem jediný, kdo se o vás dokáže postarat,' připomíná mi Hitlera," nešetřil prezidentského kandidáta v jednom z nedávným rozhovorů frontman Billie Joe Armstrong

VIDEO: Revoluční rádio Green Day je tady! Singl Bang Bang ohlašuje říjnovou desku

Tomu odpovídá i titulní skladba, ve které Green Day hlásí, že jsou Revoluční rádio a hrají rebelskou ukolébavku pro všechny podvedené duše. Skladba navazuje na zvuk prvního singlu Bang Bang, zdá se tedy, že kapela se svých punk-rockových kořenů bude pevně držet i na nadcházející desce. Ta má být dle posledních prohlášení rockovější, hlučnější a agresivnějši. 

vložte odkaz, text nemažte

Čeští fanoušci jsou momentálně jako na trní, zda Green Day přijedou s turné k novému albu i do Česka, nebo ne. Před pár dny se totiž Praha objevila v seznamu zastávek na jejich oficiálním webu, krátce nato však z přehledu termínů zmizela. 

Témata: Green Day, Revolution Radio, Billie Joe Armstrong, Donald Trump, punk

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít