VIDEO: Miloš Meier představuje mezinárodní metalový projekt. V září míří mezi světovou špičku

Vydáno 26.08.2016 | autor: Nicola Bernard

"Bubenický mág" - přesně to se vybaví každému, kdo si přečte jméno jedné z nejuznávanějších bubenických ikon u nás. Kromě toho, že spolupracuje s veličinami české hudební scény (Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, BSP, Supergroup.cz, Daniel LandaStromboli), což přitahuje na jeho vystoupení i kolegy muzikanty a hudební fajnšmekry, je navíc členem kapel Dymytry a Stroy, díky čemuž má také spoustu fanoušků z řad rockerů a metalistů. Aby toho nebylo málo, stíhá i natáčet svá videa a nyní míří mezi světovou bubenickou špičku.

VIDEO: Miloš Meier představuje mezinárodní metalový projekt. V září míří mezi světovou špičku Miloš Meier představuje mezinárodní metalový projekt. V září míří mezi světovou špičku. Foto: Jan Nožička

Epysode je název mezinárodního prog-power-metalového projektu belgického kytaristy Samuela Arcana, na němž se podílí řada význačných jmen evropské metalové scény. A na v pořadí již třetím albu bude za bubny sedět právě česká top bubenická mlátička Miloš Meier. "Asi před rokem a půl mi přišla zpráva, jestli bych nechtěl natočit novou desku kapele Epysode. Po poslechu jsem byl nadšený - jedná se o takový progresivnější technický metal na vysoké instrumentální úrovni, přesně ten, který si rád zahraju. A navíc se podívám někam ven. Takže nebylo o čem přemýšlet," prozrazuje na úvod Miloš Meier.

Před měsícem vyšlo bubenické video, kde Miloš hraje dvě skladby z připravovaného alba. "Samuel Arcan, hlavní skladatel Epysode, mi poslal dema většiny nových skladeb. Zrovna v té době jsem si chtěl natočit nějaké nové video, vybral jsem z toho tedy 2 skladby, trochu si je aranží poupravil a hned jsem šel do studia. Každé své video se snažím bubenicky trochu obzvláštnit, přidáním nějaké části se svým sólem, nebo nějakým vyloženě bubenickým partem, přeci jen to má být hlavně o bubnování. Tak i tady jsem vložil mezi ty dvě skladby pár svých bramborových výmyslů (smích)," dodává.

Miloš Meier odpálil svou show Drumming Syndrome v Polné

Video se vzápětí objevilo i na několika významných světových bubenických internetových serverech, kde sklidilo obrovský ohlas. "Jo, z toho mám vždycky velkou radost a dá se říct, že i pro to ty videa dělám, aby se to někam dostalo. A za hranice především. Už se to dělo ve větší míře i s mým předposledním videem, coverem a bubnovým sólem na kapelu Megadeth. Obě videa postovali servery Meinl Cymbals a Killer Drum Videos na svoje FB profily. Tam to získalo ohromné počty shlédnutí, komentářů a sdílení. Vždy třeba okolo 200 - 300 000 zhlédnutí za 3 dny. To byl fakt masakr. Největší pocta pro mě ale byla, když jsem zjistil, že to moje video komentují, nebo sdílí i moji bubeničtí oblíbenci, jako Roy Mayorga ze Stone Sour a Ministry, Joy Tempesta (nyní The Cult, ex-Rob Zombie, Testament), nebo Thomas Pridgen- (ex-The Mars Volta). To je pro mě neskutečná zpětná vazba."

Miloš Meier


Nyní Miloš Meier vyjede ukázat své bubenické umění také na bubenické festivaly do Nizozemska a do Polska. "To jsou akce, které beru jako své jedny z nejdůležitějších za poslední dobu. V Nizozemsku na Adams Drumworld Festivalu je úžasný line-up. Přede mnou famózní světový bubeník Virgil Donati (Planet X, ex-Steve Vai, ...) a po mě jeden z mých bubenických hrdinů - legendární Dave Weckl. Toho jsem vždycky obdivoval, poslouchal jeho sólovky, byl třeba pětkrát na jeho koncertech a teď před ním budu hrát na stejné akci. To je pro mě naprostá bomba! V Polsku pak bude třeba Matt Halpern z kapely Periphery a další přední hráči činelů Meinl - jedná se totiž o Meinl Drum Festival. A na tom jsem hrál už v roce 2012 v Německu, takže už trochu vím, co čekat. Třeba rozhovory v angličtině, na které jsem se svou angličtinou úplně nažhavenej (smích)."


Od října pak budete moct navštívit Milošovu bubenickou show Drumming Syndrome i na vybraných místech v Česku. "Myslím, že tak kolem osmi akcí stihnu do konce roku po Čechách odehrát, právě je to ve fázi domlouvání. Přeci jen to musím vše časově skloubit, na podzim mě čeká další tour s Dymytry a taky s Michalem Pavlíčkem. Už ale teď 8.září budu hrát , jako takovou svoji generálku na ty zahraniční akce, svůj Drumming Syndrome set v Praze Modřanech na velké akci Kytar.cz, tak dorazte!" dodává. 

Na závěr jsme vyzpovídali Samuela Arcana z Epysode
Jak tě napadlo oslovit na natočení třetího alba Epysode právě Miloše Meiera a jak jsi se o něm vůbec dozvěděl? Jak k vaší spolupráci došlo?
SAM: Po druhém albu Fantasmagoria jsme se spolu s Julienem (klávesy) rozhodli, že potřebujeme prosadit více energie do skladeb, které jsme měli napsané právě pro toto třetí album. Proto jsem kontaktoval Miloše (doporučeného Julienovým bratrem, který je zároveň velikým fanouškem Milošovy hudby) a poslal jsem mu nějaké demo skladby k příštímu albu. Velmi se mu to líbilo.


2. Epysode jsou na svých předešlých dvou albech známí také díky množství velmi zajímavých hostů z celosvětové metalové scény. Na koho se můžeme těšit na nové desce?
SAM: Jako obvykle nikdy předem neprozrazuji jména, s některými dalšími stále jednáme. Ale mohu říci, že to vyvolá velké překvapení, až je odhalíme.


3. Kdy plánuješ vydání nového CD a dočkáme se v budoucnu i koncertní verze?
SAM: Co se týče data vydání, je ještě příliš brzy, abychom ho prozradili, ale zanedlouho se již chystáme do studia nahrát všechny skladby. Bude to opět tvrdá práce, která bude jistě trvat déle. Co se koncertů týče...ano, velké ano! Setkal jsem se se spoustou milých lidí, kteří pomohou EPYSODE tour uskutečnit! Jsme za to rádi a nyní se zaměříme na nahrávání.

Miloš Meier

Miloše Meiera můžete sledovat na Facebooku nebo na jeho webových stránkách

Témata: Miloš Meier, Dymytry, Megadeth, Ministry, Stone Sour, The Cult, Rob Zombie, Steve Vai

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít