VIDEO: Nebe představují své Eso. Zpěvák Petr Harazin se zároveň chystá na protialkoholní léčbu

Vydáno 19.04.2019 | autor: redakce

Havířovská kapela Nebe představuje nový videoklip Eso. Scénáře a režie se ujal kytarista Štěpán Petrů. "Klip ukazuje příběhy několika postav, které své eso vytáhly a naložily s nim po svém. Některé jsou smyšlené, některé ne. Například biker Dan Bařák, který ve dvou letech přišel o levou nohu, je opravdu můj kamarád z dětství, vyrůstali jsme spolu a jeho životní postoj je mi inspirací dodnes," vypráví Štěpán.

VIDEO: Nebe představují své Eso. Zpěvák Petr Harazin se zároveň chystá na protialkoholní léčbu VIDEO: Nebe představují své Eso. Zpěvák Petr Harazin se zároveň chystá na protialkoholní léčbu

Kapela zároveň oznamuje jednu nepříjemnou novinu. Na začátku května zpěvák Petr Harazin nastupuje na protialkoholní léčbu, a proto se ruší všechny letní koncerty. Nebe ale určitě nekončí, v mezičase bude i nadále vydávat hudbu. Poslední koncert před nucenou pauzou se odehraje 2. května v Opavě.

LIVE: Nebe vzali Pražany do vesmíru, sázka na koncept se jim vyplatila

Petr Harazin k tomu říká: "Do svých osmnácti let jsem nechápal lidi, kteří kouří a pijou alkohol. Pak jsem 'přičichl ke špuntu' a mezi mnou a alkoholem přeskočila jiskra. Od puberty jsem měl to štěstí objet se svou kapelou Nebe celou republiku. A každý asi tuší, že muzikant je jednou z těch profesí, ve které je alkohol rutinou. Letos, ve svých děvětadvaceti, jsem si uvědomil, že za těch jedenáct let, co piju, jsem neměl ani týden pauzu od piva.

Kocovina mě vždycky donutila kát se, ale vždycky jsem si říkal, že to mám pod kontrolou. I po tom, co mě přátelé dovedli až do bytu, i po situacích, kdy jsem usínal na stolech, spadl do řeky, usnul v zimě na balkóně, usnul v posteli s hořící cigaretou, usnul v příkopu podél cesty ve spacáku, přišel dvakrát o řidičák atd… Všechny tyhle věci se staly a ne jednou. 10. dubna jsme se sešli v úzkém kruhu rodinném a kapelním a shodli se, že už toho bylo přespříliš a že ten vlak, ve kterém sedím, musí na chvilku zastavit, přehodit výhybku a vrátit se zpátky, odkud přijel.

Tímto se omlouvám všem lidem, které jsem kdy zklamal. Omlouvám se fanouškům, kapele a pořadatelům za to, že letos rušíme všechny letní koncerty a celkově na dobu neurčitou pozastavujeme naši koncertní činnost. Máme ale předtočený klip, několik dalších singlů na cestě a v průběhu roku vydáme více nové hudby, než v předchozích letech."

tz, jm

Témata: Nebe, Eso, Petr Harazin

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít