VIDEO: Roma Boy Jan Bendig pracuje a nebere dávky. V novém singlu si stěžuje na rasismus

Vydáno 06.04.2016 | autor: redakce

Jan Bendig, který se kdysi prosadil do finálové sestavy televizní soutěže SuperStar, natáčí jednu novou skladbu za druhou. Téměř vždycky za to sklízí kontroverzní ohlasy. Nejinak tomu bude i v případě novinky Roma Boy. 

VIDEO: Roma Boy Jan Bendig pracuje a nebere dávky. V novém singlu si stěžuje na rasismus Jan Bendig si v novince stěžuje na rasismus

Ve videu zpěvák poukazuje na to, s jakými předsudky lidé nahlížejí na romskou komunitu. "Podle mě je ten klip hlavně o tom, že i kdyby nějaký Rom vymyslel lék na rakovinu, pro lidi to bude zase jen ten cikán. Snažím se, pracuju, neberu dávky a znám hodně Romů, co dělají spoustu věcí pro lidi kolem sebe, jenže to už nikdo nevnímá. Nechtěl jsem ale, aby to bylo ufňukané, připadalo mi lepší se předsudkům vysmát," říká Bendig. 

VIDEO: Jan Bendig se vysmívá YouTube hvězdám. Není to ale trapné?

Samotná píseň Roma Boy je tanečního rázu a ve videu se Bendig a jeho tým docela vyřádili. Na české poměry se nebáli investovat čas ani nápady a Honza si tu dělá legraci z celebrit. Ve videu špulí zadek jako Kim Kardashian a na obálce fiktivního časopisu Rom a život se pouští do Nikol Štíbrové.

Co na tom, že hudebně to není nic světoborného, tolik potřebný zájem diváků Bendig určitě vzbudí. Vždyť v dnešní době je xenofobie v naší společnosti tak často tématem diskuzí. Schválně - kolik z vás na článek kliklo pouze kvůli rasismu v titulku?

2,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít