VIDEOPREMIÉRA: Electric Lady spolupracovala na novince s Ivanem Králem i Borisem Carloffem

Vydáno 13.03.2017 | autor: redakce

Plzeňská kytaristka a zpěvačka Tereza Rays alias Electric Lady přichází po dvou letech od vydání svého česko-amerického studiového debutu Electrical se singlem A Part Of My Heart. Novinka přináší změnu zvuku, která je výsledkem spolupráce s předními producenty Ivanem Králem a Borisem Carloffem. Doprovázi ji komorní klip v režii Zbyňka Kunce, úspěšného domácího filmaře stojícího například za vůbec prvním 3D klipem v Čechách.

VIDEOPREMIÉRA: Electric Lady spolupracovala na novince s Ivanem Králem i Borisem Carloffem Electric Lady spolupracovala na novince s Ivanem Králem i Borisem Carloffem

Neodmyslitelné elektrické kytary amerického výrobce Fender, který vzal Terezu pod svá křídla jako firemní hráčku v roce 2015, jsou stále jejím poznávacím znamením, ale singlu tentokrát nedominuje jejich čistý a ostrý zvuk společně s rychlejší rytmikou písně, příznačnou pro funk rock.

FOTOREPORT: Nik West, funková princezna a baskytarová královna, okouzlila Plzeň, vystoupila i Electric Lady

Producent singlu Boris Carloff ke konečné podobě dodává: "Snažil jsem se aranžérsky a zvukově jít k samotnému kořenu písničky, jak by nejlépe fungovala a zároveň uměla prodat pěvecké a hráčské přednosti Electric Lady." Nahrávka vznikala v průběhu minulého roku v pražském studiu Soundevice a zároveň na dráze ČR a USA, kde žije Ivan Král, americký rockový hudebník, producent a skladatel filmové hudby, který je také autorem hudby této písně.

Vzájemná spolupráce se mezi ním a Electric Lady začala rodit už před dvěma lety, ale původně zamýšlené funkové aranžmá bylo naprosto přetvořeno a nakonec vznikla silná pop rocková skladba, kterou lze charakterizovat jako breakup song, neboli píseň o rozchodu, vyprávějící o pocitech úzkosti, smutku a touze po lásce. Spolupráci s oběma tvůrci shrnuje Tereza slovy: "Velké díky Ivanu Kralovi za krásnou písničku, Borisovi za skvělý zvuk a kreativní spolupráci, která byla zcela jedinečná při tvorbě písně, jako je tato."

Klip se natáčel v lednu tohoto roku v prostorech Letná studios v Praze ve spolupráci s režisérem a kameramanem Zbyňkem Kuncem, který zvolil intimní pojetí a jemnou barevnou stylizací podtrhnul náladu skladby. Jeho realizace by nebyla možná bez pomoci fanoušků a sponzorů, neboť ti dali projektu zelenou prostřednictvím úspěšně zakončené kampaně Electric Lady na crowdfoundingovém serveru Startovač na podzim roku 2016.

Křest klipu proběhne ve dvou termínech: 31.3. od 20:00 hodin v Anděl Café v Plzni a 11.4. ve 20:00 v Cross Clubu v Praze. Další detaily na www.electriclady.cz.

tz, jm

Témata: Electric Lady, Ivan Král, Boris Carloff

3,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít