VIDEOPREMIÉRA: Éterická Barbora Mochowa natáčela klip v prostoru bývalé čokoládovny

Vydáno 04.12.2017 | autor: redakce

Po loňském albu Waiting for the White Raven se znovu připomíná talentovaná Barbora Mochowa. Na přání fanoušků vznikl klip k písni The Old House, jejíž text je inspirován pohádkou Starý dům od H.Ch. Andersena. Na iREPORTu vám ho představujeme v premiéře. 

VIDEOPREMIÉRA: Éterická Barbora Mochowa natáčela klip v prostoru bývalé čokoládovny VIDEOPREMIÉRA: Éterická Barbora Mochowa natáčela klip v prostoru bývalé čokoládovny

Videoklip se točil v Petrohradské kolektiv - prostoru bývalé čokoládovny, původně určenému k demolici. Chladnější kachličkovaný současný prostor tak vytváří zajímavý kontrast k písni, která sama o sobě působí spíš romantickým, zasněným dojmem a odkazuje na staré časy.

Barbora Mochowa interview: Mým největším snem je zahrát si svoje písně s orchestrem

O režii, kameru a střih se postarala Nikol Stýblová, studentka filmové školy v Praze. "S týmem máme v poslední době spoustu rozdělaných projektů, které postupně finalizujeme a jsme rádi, že tento klip s milou a talentovanou Barborou Mochowou máme po třech měsících venku. Byla to pro mě zkušenost, která moji škálu tvorby rozšířila a objevila jsem v hudbě zase něco nového." říká ke spolupráci.

Ve videoklipu kromě Barbory zpívající a hrající na piano nechybí také smyčcový kvartet Unique Quartet, který se objevuje na celém albu Waiting for the White Raven.

Na otázku, proč si vybrala zrovna tento prostor, Barbora odpovídá: "V Petrohradské kolektiv se na jaře uskutečnil pražský Piano Day, na kterém jsem tehdy také vystoupila. Ten večer ve mně zanechal hodně silný dojem. Byla tam taková magická, trochu záhadná atmosféra. Když jsem přemýšlela, kde by se mohlo natáčení odehrávat, bylo to úplně první místo, které mě napadlo."

Na její koncert v Praze se můžete těšit 25. ledna 2018 v bývalém gotickém kostele sv. Vavřince pod Petřínem, kde kromě písní z debutového alba, zazní i pár novinek. 

tz, jm, foto: Lucie Levá

Témata: Barbora Mochowa, Waiting for the White Raven

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít