Nejkreativnější popová hvězda? Prý Patrick Wolf. V dubnu vystoupí v Roxy

Vydáno 16.03.2016 | autor: admin

Patrick Wolf - hudebník, o kterém The Observer napsal "Britská nejradikálnější, nejvíce inovativní a nejkreativnější pop star", přijíždí 12. dubna již počtvrté do Prahy. Jeho styl se pohybuje někde na pomezí elektropopu a komornější instrumentální hudby. V rámci The Wildsound Tour přiveze úplně nový zvuk, a to i díky kapele v plném složení s rytmickou sekcí.

Nejkreativnější popová hvězda? Prý Patrick Wolf. V dubnu vystoupí v Roxy Patrick Wolf se vyžívá v domácky vyrobených experimentech

Již ve svých jedenácti letech svou kreativitu spojenou s láskou k hudbě dával najevo sestavováním hudebních nástrojů z harampádí, které našel ve vetešnictví. Tím začaly jako po domácku vyrobené experimenty. Během jeho dospívání a hudebního vývoje ze z něj stal zpěvák, skladatel, básník a nezávislý producent, který ve svých počinech s lehkostí kombinuje elektronické prvky s klasickými hudebními nástroji. Prozatím má Patrick na svém kontě šest alb, ale také hraní po boku legend jako Patti Smith, kterou před necelými třemi lety doprovázel na harfu a housle během její tour.

Nejlepší klubovky zimy (III.): Glen Hansard a Markéta Irglová vystoupí třikrát, přijedou i Makoto nebo Andhim

Naposledy se Patrick Praze představil před necelými třemi lety, kdy se věnoval svému akustickému albu Sundark And Riverlight, ve kterém přepracoval své dosavadní skladby. Tentokrát přijíždí v rámci The Wildsound Tour, která je předzvěstí nacházející desky. Patrick o plánované tour řekl: "Dnes jsem položil ucho k zemi a slyšel jsem dupání tančících medvědů, řev zajatého davu, tyto pochmurné příběhy nás dělají zmatenými, ale já chci jen zdivočet, probudit divoký zvuk."

Názory na jeho hudbu se rozcházejí, někdo tvrdí, že je génius, druzí ho mají za mistra kýče. Rozmanitost tvorby a škála umu ale musí snad každého přesvědčit o první variantě. Posluchače vtáhne vyprávěním do svého emočního světa. Pokud tedy toužíte po strhující hudbě, skvělému zpěvu a výstředních kostýmech, určitě si Wolfovo vystoupení nenechte ujít.

tz, jm

zavřít