Progresivní metalisté Fates Warning představí v únoru novou desku v Brně

Vydáno 26.01.2017 | autor: redakce

Na poslední tři studiová alba potřebovali přesně 12 let. Fates Warning se vrátili v létě s monumentálním albem, podle ohlasů možná nejsilnějším v jejich pozoruhodné kariéře. Desku Theories Of flight" přijedou představit i do Evropy a poprvé se tak představí v Brně v Metro Music Baru, 1. února na jediném koncertě v Čechách.

Progresivní metalisté Fates Warning představí v únoru novou desku v Brně Progresivní metalisté Fates Warning představí v únoru novou desku v Brně

V rámci hudebního stylu progressive metal jsou společně s krajany Dream Theater a Queensryche považováni za jeho průkopníky. Odvážní metaloví experimentátoŕi prošli jako většina hudebních těles personálními změnami. Výjimkou zústal pouze kytarista Jim Matheos, který je členem kapely od založení a jenž má výrazný vliv na "rukopis" Fates Warning. U Mateose jako kytaristy je také zvláštní žánrová anomálie, kytarová sóla přimíchává do skladeb méně, než je pro progmetal běžné.

vložte odkaz, text nemažte

Nepouští se do nekonečných sól, ale soustřeďuje se na náladu, na dokreslení melodií do nejmenších detailů, zajímavým způsobem si pohrává s rytmikou doprovodné kytary. Od roku 1997 nejdříve jako příležitostný host, později na plný úvazek přijal členství u Fates Warning známý basák a studiový producent Joey Vera (Anthrax, OSI, Armored Saint...). Bicí i na posledním albu nahrál teď už též kmenový člen FW, ceněný technik a světová bubenická špička, Bobby Jarzombek (Halford, Sebastian Bach, Riot).

KAM VYRAZIT: KALENDÁŘ AKCÍ

Fates Warning doposud nahráli tucet studiových alb, dva koncertní záznamy a jednu kompilaci. Album Disconnected (2000) produkoval slavný Terry Brown (Rush, The Rolling Stones, The Who, Joe Cocker, Jimi Hendrix, Eagles...)

Aktuální sestava:
Zpěv Ray Alder
kytara Jim Matheos
kytara Frank Aresti
Baskytara Joey Vera
Bicí Bobby Jarzombek

Předkapelami budou v Brně Armored Dawn a Fallen Arise. 

Témata: Fates Warning, metal, progesive metal, Metro Music Bar, koncerty

zavřít